Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Hip-hop na Warsaw Challenge 2017


Hip-hop na Warsaw Challenge 2017

Tegoroczna odsłona Warsaw Challenge zbliża się wielkimi krokami. W weekend, 13 i 14 maja, Fort Bema na Bemowie wypełni duch rywalizacji między najlepszymi światowymi tancerzami breakdance, zaś muzyczne emocje zapewnią występy legend rapu z Polski i USA.

 

 

Warsaw Challenge to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Co roku impreza wyciska z hip-hopu to, co najlepsze – breakdance na mistrzowskim poziomie, dobrą muzykę i freestyle. Przez dwa dni będzie można zobaczyć potyczki najlepszych B-boyów z całego świata. Na scenie pojawią się również gwiazdy polskiego i amerykańskiego rapu. Dwa dni i aż 8 koncertów, których nie można przegapić. Organizatorzy jak zwykle zadbali o to, aby w tegorocznej edycji festiwalu nie zabrakło znanych ksywek.

Sobota, 13 maja
Line-up pierwszego dnia festiwalu otworzy Małpa - młody raper z Torunia, debiutujący w 2009 roku wydaną samodzielnie, bardzo dobrze przyjęta płytą „Kilka numerów o czymś”. Tego samego dnia na scenie Warsaw Challenge pojawi się zaczynający swoją karierę w hip-hopowym podziemiu VNM - mistrz skomplikowanych rytmów i zabawy słowem. Znany jest także z kolaboracji z innymi artystami różnych gatunków muzycznych. Wieczorem sceną zawładnie rodowity Poznaniak DonGURALesko - weteran polskiego hip-hopu i jeden z najbardziej wpływowych artystów. W swoich tekstach często nawiązuje do sąsiednich kultur, religii i stosunków międzynarodowych. Pierwszy dzień imprezy zakończy koncert Grubsona - zdobywcy wielu złotych płyt, który swoim charakterystycznym głosem, flow muzycznym i przekazem słownym trafia do coraz szerszego grona odbiorców.

Niedziela, 14 maja
W niedzielę część koncertową Warsaw Challenge rozpocznie Hades - raper znany głównie z wieloletnich występów w zespole HiFi Banda. Następnie scenę przejmie warszawski kolektyw JWP/BC - pod koniec zeszłego roku skład świętował 20-lecie działalności artystycznej, wydając z tej okazji mixtape „20”. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego to, co najlepsze organizatorzy zostawili na koniec. Tegoroczną edycję Warsaw Challenge zamkną występy dwóch gwiazd z USA. O 20.00 na scenę wejdzie DJ Grand Master Flash, jeden z pionierów Turntablizmu, czyli techniki żonglerki bitem na płycie winylowej, cuttingu i miksowania. Zaraz po nim, o godzinie 21.00, koncert zagra legendarny nowojorski zespół ONYX, tworzący muzykę w stylu hardcore rap. Dumni z wychowania na ulicach Queens, bezkompromisowi muzycy zarażają energią płynącą ze sceny. Rok 2017 zaczęli kolaboracją z holenderskim składem Dope D.O.D., której efektem będzie nowa płyta „Shotguns in Hell”.

Pokazy taneczne i spotkanie z mistrzem
Warsaw Challenge to także szeroko pojęta kultura hip-hopowa i breakdance’owa, której nie może zabraknąć podczas tegorocznej odsłony wydarzenia. 13 maja o godz. 16.30 z pokazem tanecznym wystąpi grupa Who If Not You, która zadebiutowała w programie Mam Talent. A już 14 maja o godzinie 19.00 scenę przejmie beatboxer Blady Kris - zwycięzca pierwszych Mistrzostw Polski WBW Beatbox Battle i finalista licznych programów typu talent show zaprezentuje trudną sztukę tworzenia rytmów za pomocą aparatu mowy.

Organizatorem Warsaw Challenge jest Miasto Stołeczne Warszawa, producentem wykonawczym Stołeczna Estrada. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Więcej informacji o Warsaw Challenge 2017 znajduje się na stronie www.WarsawChallenge.com oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.

 

Fot, Grubson


Komentarze

Podobne informacje

Tłumy zwiedzających w warszawską Noc Muzeów

Tłumy zwiedzających w warszawską Noc Muzeów

2017-05-23 07:19:44

Niezwykle ciepły wieczór i bardzo bogata propozycja placówek spowodowały, że tegoroczną Noc Muzeów możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Tłumy na ulicach i w muzeach, na koncertach, zwiedzaniu. Kolejki nikogo nie zniechęcały.


Do zobaczenia w Muzeum Warszawy!

Do zobaczenia w Muzeum Warszawy!

2017-05-16 07:48:26

11 zmodernizowanych zabytkowych kamienic i nowa wystawa główna „Rzeczy warszawskie” niedługo zostaną otwarte dla publiczności. W ostatni weekend maja na warszawiaków i turystów czekać będą liczne atrakcje.


Noc Muzeów w Kancelarii Premiera

Noc Muzeów w Kancelarii Premiera

2017-05-15 20:38:44

Zobacz, jak witani są w Kancelarii Premiera prezydenci i premierzy z całego świata, weź udział w konferencji prasowej, poczuj się jak światowy przywódca. Podczas Nocy Muzeów w Kancelarii Premiera na żywo zobaczysz to, co na co dzień oglądasz w telewizji. Zapraszamy już w najbliższą sobotę (20 maja) od godz. 19.00.


[VIDEO] Dni Koszalina 2017: Red Lips i Cugowscy

[VIDEO] Dni Koszalina 2017: Red Lips i Cugowscy

2017-05-15 07:53:33

Koncert z okazji Dni Koszalina: Red Lips i Cugowscy już 19 maja wystąpią w Koszalinie. 


Kup bilet do teatru za 500 groszy!

Kup bilet do teatru za 500 groszy!

2017-05-12 21:16:44

W sobotę, 13 maja, po raz trzeci obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji 97 teatrów z 38 polskich miast przez cały tydzień – aż do 20 maja – zagra spektakle „za grosze”. Dokładnie za 500 groszy. Sprzedaż rozpocznie się 13 maja i będzie prowadzona wyłącznie w kasach teatrów.


Łódź: II Forum Kobiet NSZZ Solidarność 9-10 czerwca 2017 roku

Łódź: II Forum Kobiet NSZZ Solidarność 9-10 czerwca 2017 roku

2017-05-11 14:22:45

Krajowa Sekcja Kobiet NSZZ „Solidarność” wraz z Regionalną Sekcją Kobiet Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność” zapraszają na II Ogólnopolskie Forum Kobiet NSZZ „Solidarność” pod hasłem: „KOBIETA ŁĄCZY POKOLENIA”. Forum odbędzie się W dniach 9 – 10 czerwca br. w Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (tzw. Biała Fabryka) przy ul. Piotrkowskiej 282.


Instalacja Roberta Rumasa na Starym Rynku

Instalacja Roberta Rumasa na Starym Rynku

2017-05-09 07:48:22

W ramach wrześniowego Festiwalu Łódź Czterech Kultur na Starym Rynku pojawi się autorska instalacja Roberta Rumasa, znanego i cenionego polskiego artysty. Instalacja powstawać będzie w łódzkich zakładach i zamontowana zostanie tuż przed rozpoczęciem festiwalu, czyli 8 września br.


Majówka w Muzeum Śląskim

Majówka w Muzeum Śląskim

2017-05-02 08:44:38

Zwiedzanie pokopalnianych budynków warsztatu mechanicznego i kuźni, wjazd na wieżę dawnego szybu„Warszawa II”, a tuż obok ćwiczenia jogi na świeżym powietrzu. W Muzeum Śląskim będzie można skorzystać z atrakcji dostępnych wyłącznie w sezonie wiosenno-letnim


Przyznano laury 10. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Przyznano laury 10. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

2017-04-28 19:40:34

Stanisław Aleksander Nowak, Jerzy Kronhold, Grzegorz Piątek, Marcin Szczygielski i Magda Wosik zostali laureatami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy dziesiątej edycji. Specjalne wyróżnienie - tytuł Warszawskiego Twórcy otrzymała Hanna Krall.


Stacja Falenica: Wiosenny Replay – Powtórkowy Przegląd Filmowy oraz przegląd twórczosci poetyckiej widzów!

Stacja Falenica: Wiosenny Replay – Powtórkowy Przegląd Filmowy oraz przegląd twórczosci poetyckiej widzów!

2017-04-28 11:30:54

Już w maju zaczyna się dwumiesięczny Powtórkowy Przegląd Filmowy – WIOSENNY REPLAY, w czasie którego zostaną pokazane najciekawsze filmy ostatnich miesięcy, które cieszyły się dużą popularnością, a niestety musiały zwolnić miejsce na ekranie kinowym innym produkcjom.