Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Hiszpania: Kulinarny weekend w Barcelonie


Hiszpania: Kulinarny weekend w Barcelonie

Koniecznie trzeba skosztować niezliczonych rodzajów tapas ze szklaneczką wina, piwa lub cydru, a wszystko to okraszone zostanie opowieściami przewodnika o hiszpańskim winie, hiszpańskiej kuchni i kulturze.

 

Hiszpania: Kulinarny weekend w Barcelonie

Transport:

Data wylotu: 21.04.2017

Data powrotu: 24.04.2017

Hiszpania: Kulinarny weekend w Barcelonie

Liczba dni: 4

W każdy piątek do daty 31.12.2017

Zalety programu:

Hiszpania: Kulinarny weekend w Barcelonie

* Wycieczka degustacyjna wina "Vino y Cava" - autokarem

* Wieczór  tapas – odkrywanie oryginalnych smaków Hiszpanii

* Trzygwiazdkowy hotel w centrum miasta


Plan podróży

Dzień 1 (piątek)

Przylot do Barcelony. Prywatny transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny na zapoznanie z miastem.

 

Dzień 2 (sobota)

Śniadanie. Czas wolny na zwiedzanie miasta. Wieczorem piesza wycieczka z Tapas – odkryj fundamenty hiszpańskich smaków. To wieczorna przechadzka po najbardziej znanych miejscach w Barcelonie serwujących przepyszne typowe hiszpańskie przekąski nazywane po hiszpańsku Tapas.

To połączenie wyśmienitego lokalnego jedzenia, przesiąkniętego kulturą Katalonii, ale i odkrycie jednych z najlepszych barów i kafejek Barcelony. Podczas przechadzki zwiedzą Państwo zarówno interesujące zakątki miasta, jak i również będą mogli skorzystać z szerokiej wiedzy gastronomicznej swojego przewodnika. Ponad to przewodnik udzieli Państwu cennych rad i wskazówek co warto zobaczyć w Barcelonie by maksymalnie wykorzystać spędzony tu czas.

Trasa wycieczki wiodła będzie jedną z najbardziej znanych ulic Barcelony – La Rambla, na której mieszczą się niezliczone bary tapas i restauracje serwujące dania lokalnej kuchni. Stąd przewodnik zabierze Państwa do La Boqueria, najbardziej znanego targu w mieście oferującego szeroki wybór świeżych produktów: owoców i warzyw, owoców morza, serów i wszelkiego rodzaju mięs.

Następnym punktem programu będzie restauracja oferująca szeroki wachlarz przepysznych hiszpańskich tapas, będą Państwo mogli skosztować 3 rodzajów tapas ze szklaneczką wina, piwa lub cydru, a wszystko to okraszone zostanie opowieściami przewodnika o hiszpańskim winie, hiszpańskiej kuchni i kulturze.

Po zakończonej degustacji udadzą się Państwo do wspaniale zachowanej średniowiecznej dzielnicy Barri Gótic, centrum barcelońskiego Starego Miasta, gdzie otoczeni niesamowitą atmosferą, architekturą i zapachami lokalnej gastronomii odkryją Państwo czar sklepików z lokalnymi wyrobami. Ostatnim przystankiem na trasie będzie bar, w którym będą na Państwa czekały 4 tapas i lampka wina, hiszpańskiego szampana (Cava) lub piwo.

Dzień 3 (niedziela)

Śniadanie. Wycieczka degustacyjna – "Vino y Cava" – skarby lokalnych winnic. W trakcie tej objazdowej wycieczki zwiedzą Państwo trzy winnice regionu Penedes - jednego z najlepszych hiszpańskich winnych regionów - w których nie tylko będzie można dokonać degustacji lokalnie produkowanych win i cava (katalońskiego wina musującego), ale i również poznać wysłuchać ciekawych opowieści na temat ich wytwarzania i powstawania.

 

Dzień 4 (poniedziałek)

Śniadanie, transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.
Cena zawiera:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa – Barcelona - Warszawa (od 07.01.2016 r.)

- Prywatny transfer z/do lotniska w Barcelonie do/z hotelu

- 3 noclegi w hotelu 3* w Barcelonie, miejsce w pokoju 2-osobowym, śniadania

- Wycieczka piesza - Wieczór z Tapas

- Wycieczka degustacyjna – "Vino y Cava" – skarby lokalnych winnic

- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagaż
Cena nie zawiera:

Wycieczek, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych.

 

Ważne informacje: serwis na miejscu - obsługa angielskojezyczna.

 

Opcjonalne jest możliwość zarezerwowania obiadokolacji w hotelu – w zależności od oferty.

 

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Informacja za: lottravel.com

Fot. LOT Travel


Komentarze

Podobne informacje

Mołdawia jedyny kraj  w kształcie grona winnego zaprasza na winne impresje na urlopie!

Mołdawia jedyny kraj w kształcie grona winnego zaprasza na winne impresje na urlopie!

2017-07-07 16:14:18

Mołdawia/ Moldova – niewielkie państwo, słynące z wyrobu win stołowych, posiadających właściwości leczniczo-dietetyczne. To jedyny kraj na mapie świata, który swoim kształtem przypomina winne grono.


Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Reykjaviku.

Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Reykjaviku.

2017-06-07 12:45:10

Rejsy na Islandię będą realizowane przez linie Wizz Air dwa razy w tygodniu. To kolejna nowość w letniej siatce wrocławskiego lotniska.


Kras - piękne oblicze Słowenii

Kras - piękne oblicze Słowenii

2017-05-20 19:07:40

Zielona Słowenia ma do zaoferowania wiele walorów przyrodniczych i kulturalnych. Jest to jedyny kraj w Europie, który łączy Alpy z Morzem Śródziemnym, Kotlinę Panońską z regionem Kras.


Spełnij swój amerykański sen! Tylko teraz: Los Angeles, Las Vegas, San Francisco!

Spełnij swój amerykański sen! Tylko teraz: Los Angeles, Las Vegas, San Francisco!

2017-05-15 10:31:10

Los Angeles, Las Vegas i San Francisco. Wielki Kanion, Dolina Śmierci i Yosemite. Dwa tygodnie, cztery stany, liczne atrakcje i gwarantowane niezwykłe wspomnienia!


Port Lotniczy Wrocław: Rusza nowe połączenie na Islandię

Port Lotniczy Wrocław: Rusza nowe połączenie na Islandię

2017-05-04 21:30:03

Już 31 maja z Wrocławia wystartuje pierwszy samolot linii Wizz Air do Reykjaviku. To kolejna nowość w letniej siatce wrocławskiego lotniska. Bilety w sprzedaży*.


Airport Wrocław: Majówka last minute - Paryż, Londyn, Bolonia

Airport Wrocław: Majówka last minute - Paryż, Londyn, Bolonia

2017-04-21 10:33:51

Majówka 2017 sprzyjać będzie dłuższym wylotom. 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 w środę. Urlop 2 maja pozwoli świętować 5 dni, a dodatkowy – 4 i 5 maja – 9 dni. To świetny czas na aktywny turystyczny wypoczynek w najpiękniejszych miejscach Europy.


Z Warszawy do Toronto. Podróż snów. Na lotnisku czekać będzie auto a potem....Wszystko zależy od marzeń!

Z Warszawy do Toronto. Podróż snów. Na lotnisku czekać będzie auto a potem....Wszystko zależy od marzeń!

2017-04-19 17:17:26

Odwiedź wschodnią cześć Kanady. Lot do Toronto na pokładzie samolotu Boeing 787 Dreamliner to dopiero początek podróży. Na lotnisku w Toronto czekać będzie auto. Ciesz się swobodą i przemierzaj bezkresną Kanadę odwiedzając najbardziej znane miasta.


Mołdawia - Od starożytności do współczesności

Mołdawia - Od starożytności do współczesności

2017-03-28 08:47:24

Mołdawia – niewielki kraj, położony pomiędzy Prutem a Dniestrem, charakteryzuje się piękną rzeźbą terenu. Mołdawia to kraj nizin i zalesionych wzgórz. Wyżynę Besarabską rozcinają fantastyczne kaniony a w skałach budowano twierdze i klasztory.


Kazachstan – kraina wędrowców. Skierujcie wzrok na Astanę!

Kazachstan – kraina wędrowców. Skierujcie wzrok na Astanę!

2017-03-22 12:12:59

Kazachstan – kraina wędrowców. Rozległe stepy, przepiękne góry i życzliwi ludzie. Tu wschód spotyka się z zachodem, a Islam miesza się z komunistyczną spuścizną.


Spędź tydzień w czarującej miejscowości Bled.

Spędź tydzień w czarującej miejscowości Bled.

2017-03-16 15:30:52

Zielona Słowenia ma do zaoferowania wiele walorów przyrodniczych i kulturalnych. Jest to jedyny kraj w Europie, który łączy Alpy z Morzem Śródziemnym, Kotlinę Panońską z regionem Kras. Jednym z wielu walorów tej krainy jest różnorodny, zmieniający się jak w kalejdoskopie krajobraz.