Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Już ponad 1000 osób ukończyło Szkołę Jakości Exact Systems. Szkoła działa także w Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech, a w najbliższym czasie powstaną szkoły w Belgii i Turcji

Już ponad 1000 osób ukończyło Szkołę Jakości Exact Systems. Szkoła działa także w Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech, a w najbliższym czasie powstaną szkoły w Belgii i Turcji


Exact Systems, jako pierwsza firma usługowa z branży motoryzacyjnej, uruchomił innowacyjny projekt edukacyjny pod nazwą „Szkoła Jakości”. Od kwietnia 2014 roku, kiedy odbyły się pierwsze zajęcia, zostało zrealizowanych w Polsce już 37 edycji szkoleń, w których w sumie wzięło udział ponad 1000 kontrolerów jakości oraz przedstawicieli zakładów motoryzacyjnych. Szkoła działa również w Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech. Inicjatywa to odpowiedź firmy na nie zawsze dopasowane do potrzeb pracodawców programy szkolnictwa wyższego. Partnerem projektu jest Polska Izba Motoryzacji, Politechnika Częstochowska oraz Politechnika Śląska.


Exact Systems jest obecnie jedyną organizacją w Polsce, której projekt szkoleniowy otrzymał od TÜV Hessen status TÜV Hessen Professional Partner. Ponadto, logotyp Szkoły Jakości został oficjalnie zarejestrowany przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.


- Projekt skierowany jest do kontrolerów jakości i ma zapewnić doskonałe przygotowanie do pracy w dziale jakości oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych naszego personelu. Poprzez praktyczne pokazanie środowiska, w którym innowacja, nauka i praca zespołowa stanowią podstawę w osiągnięciu celu, absolwenci Szkoły Jakości potrafią sprostać ciągle rosnącym oczekiwaniom na rynku pracy – mówi Jacek Opala, członek zarządu Exact Systems, odpowiedzialny za rozwój sprzedaży.


Szkoła Jakości w praktyce
Każda edycja Szkoły Jakości to 4 moduły szkoleniowe, 20 godzin bezpłatnych zajęć teoretyczno-praktycznych oraz Certyfikat ukończenia Szkoły Jakości Exact Systems, który otrzymują uczestnicy szkolenia po pozytywnym zaliczeniu egzaminu końcowego.

Zajęcia prowadzą przedstawiciele sektora produkcyjnego, doświadczeni praktycy z branży motoryzacyjnej, w tym specjaliści w dziedzinie filozofii Lean Manufacturing, oraz osoby ze środowiska akademickiego. Uczestnikiem Szkoły Jakości może być każda osoba współpracująca z Exact Systems, dzięki czemu zdobywa wiedzę i dodatkowe umiejętności praktyczne – nie tylko z dziedziny jakości, ale także w zakresie m.in. autoprezentacji, sprzedaży czy marketingu. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. 


- W ramach Szkoły Jakości, pierwszej tego typu inicjatywie w obszarze kontroli jakości w Polsce, proponujemy uczestnikom szeroki wachlarz szkoleń w zakresie metod i technologii wykorzystywanych w kontroli jakości w zakładach produkcyjnych. Za nami już kilkadziesiąt spotkań, z których wynika, że projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wciąż zgłaszają się kolejne osoby, stąd przynajmniej raz w miesiącu uruchamiany kolejną edycję – mówi Łukasz Łagodziński, Head Quality Manager, Exact Systems Group, Project Manager Szkoły Jakości.


Nexteer Automotive Poland produkuje z jakością


Nexteer Automotive Poland był pierwszą firmą z sektora automotive, która zdecydowała się zaangażować w projekt, zarówno finansowo jak i merytorycznie, i postanowiła umożliwić osobom codziennie dbającym o jakość produkowanych na terenie jej fabryk podzespołów, zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych. W ramach wspólnych szkoleń, Exact Systems przeszkolił w sumie ponad 130 kontrolerów, których deleguje do pracy na terenie 2 fabryk Nexteer (w Tychach i Gliwicach).


Szkoła Jakości za granicą


Exact Systems zdecydował się na uruchomienie Szkoły Jakości w swoich zagranicznych spółkach. Do tej pory odbyło się 12 edycji szkoleń w Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech, w których wzięło udział już kilkuset kontrolerów jakości. W związku z dużym zainteresowaniem projektem, planowane są już kolejne szkolenia w krajach, w których już działa Szkoła Jakości. Ponadto spółka myśli o uruchomieniu projektu na innych rynkach zagranicznych.


- Pozytywny odbiór Szkoły Jakości zachęca nas do rozszerzenia zasięgu projektu o kolejne spółki zagraniczne. Już wkrótce uruchomimy Szkołę w Belgii i Turcji. Docelowo chcemy, aby każdy z naszych kontrolerów posiadał certyfikat Szkoły i był certyfikowanym i dobrze przygotowanym do pracy specjalistą. Obecnie dziennie do pracy u naszych klientów delegujemy ponad 5000 Kontrolerów, zatem wyzwanie jest duże, ale wierzymy, że możliwe do zrealizowania – mówi Jacek Opala z Exact Systems.


Najbliższa edycja:
• 22 kwietnia 2017: Wrocław.

Aktualne informacje na temat kolejnych edycji Szkoły Jakości znajdą Państwo na profilu firmy Exact Systems na Facebooku: https://www.facebook.com/ExactSystems?fref=ts.


Zapraszamy do udziału!

Informacja za: exactsystems.pl

 

Fot. Exactsystems


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO] 30-35 proc. samochodów ciężarowych podlega manipulacjom – tak szacuje Komisja Europejska. Manipulacje dotyczą co 3 ciężarówki!

[VIDEO] 30-35 proc. samochodów ciężarowych podlega manipulacjom – tak szacuje Komisja Europejska. Manipulacje dotyczą co 3 ciężarówki!

2017-05-25 12:51:50

30-35 proc. samochodów ciężarowych podlega manipulacjom – tak szacuje Komisja Europejska. To oznacza, że w co trzecim pojeździe dochodzi do oszustw dotyczących rejestrowania czasu pracy oraz odpoczynku. Kierowcy najczęściej stosują tzw. jazdę bez obowiązkowej karty, nielegalne używanie kart innych pracowników czy też korzystają z magnesu, który zakłóca działanie impulsatora tachografu.


Podwyżki w Toyocie!

Podwyżki w Toyocie!

2017-05-17 14:32:49

Podpisano porozumienie pomiędzy organizacjami związkowymi funkcjonującymi w TMMP a zarządem kończące negocjacje płacowe które trwały od stycznia tego roku. Pracownicy Toyoty w Jelczu Laskowicach i Wałbrzychu otrzymają znaczące podwyżki.


Transport międzynarodowy w Debacie TVP Info z udziałem Solidarności

Transport międzynarodowy w Debacie TVP Info z udziałem Solidarności

2017-05-11 14:34:46

Polscy kierowcy nie mogą odbierać wypoczynku w kabinach, mieć minimalnej pensji uzupełnianej jedynie dietami i ryczałtami. Pracują de facto za granicą, więc powinni mieć zagraniczne zarobki. Nie można ich porównywać np. do nauczycieli pracujących w Polsce – mówił w sobotniej Debacie TVP Info Tadeusz Kucharski, przewodniczący Krajowej Sekcji Transportu Drogowego NSZZ “Solidarność”.


Warszawa: Wraków na ulicach coraz mniej

Warszawa: Wraków na ulicach coraz mniej

2017-05-09 07:45:25

Przeszkadzają, straszą, stanowią zagrożenie dla mieszkańców i środowiska naturalnego. Nie w zaroślach czy na bocznych ulicach, ale są porzucane nawet w centrum miasta. Straż Miejska lokalizuje i zleca usunięcie nieużytkowanych aut, o których właściciele najwyraźniej zapomnieli.


Systemy telematyczne uchronią przed zamachem terrorystycznym?

Systemy telematyczne uchronią przed zamachem terrorystycznym?

2017-05-04 10:33:02

Od połowy ubiegłego roku, aż w 6 krajach, w tym 4 europejskich, służby bezpieczeństwa odnotowały zamachy, bezpośrednio powiązane z wykorzystaniem aut ciężarowych. Kierowcy ciężarówek czują się coraz bardziej zagrożeni. Eksperci uspokajają, że na rynku polskim dostępne są już rozwiązania, pozwalające na bieżące śledzenie pozycji pojazdu oraz natychmiastowe zawiadamianie o niebezpieczeństwie.


1600 km na motorach poniżej 24 godzin

1600 km na motorach poniżej 24 godzin

2017-05-01 12:28:34

Przy ławeczce Tuwima prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak powitali braci Nicholasa i Petera Burnettów – motocyklistów, którzy - aby zebrać pieniądze dla organizacji Cancer Research UK, walczącej z chorobami nowotworowymi - przejechali w mniej niż dobę z angielskiego Nottingham do Łodzi.


Jeep Renegade to pierwszy kompaktowy SUV wyposażony w 9 biegową skrzynię automatyczną

Jeep Renegade to pierwszy kompaktowy SUV wyposażony w 9 biegową skrzynię automatyczną

2017-04-28 12:28:53

Jeep Renegade to pierwszy kompaktowy SUV wyposażony w 9 biegową skrzynię automatyczną poprawiającą komfort jazdy i osiągi. Monitorując temperaturę, prędkość, pracę elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy oraz warunki na drodze, zapewnia większą kontrolę nad pojazdem.


Sprzedaż samochodów osobowych: najlepszy marzec w XXI wieku

Sprzedaż samochodów osobowych: najlepszy marzec w XXI wieku

2017-04-19 11:04:15

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów ACEA podało, że z polskich salonów w marcu br. wyjechało ponad 49 tys. nowych samochodów osobowych, o 26% więcej niż rok temu (24. miesiąc wzrostu z rzędu). Od początku roku zarejestrowano prawie 126 tys. osobówek, czyli aż o jedną piątą więcej niż w I kwartale ubiegłego roku.


[VIDEO] Bezpieczeństwo i ciekawy design – tym kierują się gwiazdy przy zakupie samochodu

[VIDEO] Bezpieczeństwo i ciekawy design – tym kierują się gwiazdy przy zakupie samochodu

2017-04-10 22:20:19

Polskie gwiazdy są zgodne: samochód ma być przede wszystkim bezpieczny. Nie wahają się ponieść większych kosztów zakupu auta, jeśli dzięki temu wyposażone ono będzie w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa. Gwiazdy zdają sobie bowiem sprawę, że im wyższa klasa samochodu, tym bardziej zaawansowana technologia chroniąca kierowcę i pasażerów.


[VIDEO] W Gdańsku ruszyły prace nad rozwojem sztucznej inteligencji i systemu wsparcia kierowcy

[VIDEO] W Gdańsku ruszyły prace nad rozwojem sztucznej inteligencji i systemu wsparcia kierowcy

2017-04-06 13:14:34

Praca inżynierów zatrudnionych w Intel Compiler Center of Excellence w Gdańsku ma się przyczynić do rozwoju technologii przyszłości, w tym m.in. sztucznej inteligencji czy zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy.  Sztuczna inteligencja będzie w przyszłości napędzać całą branżę technologiczną, więc mocno w nią inwestujemy – zapowiada Bill Savage, wiceprezes, developer products division GM, Software and Service Group w Intelu.