Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Mołdawia - Od starożytności do współczesności


Mołdawia - Od starożytności do współczesności

Mołdawia – niewielki kraj, położony pomiędzy Prutem a Dniestrem, charakteryzuje się piękną rzeźbą terenu. Mołdawia to kraj nizin i zalesionych wzgórz. Wyżynę Besarabską rozcinają fantastyczne kaniony a w skałach budowano twierdze i klasztory.

Zalety programu:
- Bezpośredni przelot do Kiszyniowa
- Wspaniała regionalna kuchnia i doskonałe mołdawskie wina
- Codzienne zwiedzanie najważniejszych zabytków Mołdawii

Plan podróży:
Dzień 1 (sobota):
Wylot z Warszawy do Kiszyniowa o godz.14.30, przylot o godzinie 17.20. Prywatny transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg w hotelu w Kiszyniowie.

Dzień 2 (niedziela):
Śniadanie w hotelu.  Zwiedzanie Kiszyniowa.
Trudno znaleźć bardziej zielone, atrakcyjne i gościnne miasto. Można to łatwo udowodnić podczas wycieczki ze zwiedzaniem, podczas której zobaczą Państwo najważniejsze atrakcje kulturalne, historyczne i handlowe. Gościnność Kiszyniowa oraz jego różnorodność rozrywkowa na długo pozostaną w Państwa pamięci. Zobaczycie m. innymi Katedrę, Łuk Triumfalny, cerkiew Narodzenia Bogarodzicy oraz odwiedzicie Dom Puszkina i Muzeum Historyczne. Przerwa na lunch (w jednej z wielu klimatycznych knajpek).

Mołdawia - Od starożytności do współczesności


O godz.13.30 przejazd z Kiszyniowa do drugiej, co do wielkości winnicy świata – Cricova. Piwnice Winne Cricova są prawdziwym, podziemnym miastem, które ma ponad 80 km długości i dużą liczbę ulic, alej i bulwarów. Ulice noszą nazwy przechowywanych w nich gatunków wina jak Cabernet, Aligote, Riesling czy Sauvignon. W podziemiach winiarni Cricova jest przechowywana najważniejsza kolekcja win w tym kraju.

Jest to jedno z niewielu miejsc, w którym metodą tradycyjnej szampanizacji produkuje się wina musujące. Unikatowe eksponaty z 1902 roku to na przykład wino „Jerozolima Północy” i likier „Jan Becker” oraz 158 najlepszych win francuskich, niemieckich i węgierskich, które stanowią prawdziwą dumę całej Mołdawii. Na koniec zwiedzania, będą mieli Państwo okazję wejść do sal degustacyjnych, odwiedzanych przez wiele znanych osobistości. Jest możliwość zakupienia mołdawskich win z tych słynnych piwnic. Około godz. 16.00, powrót do Kiszyniowa. Czas do własnej dyspozycji.  Nocleg w hotelu.

Dzień 3 (poniedziałek):
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Kiszyniowa do miejscowości Orhej Stary o godz. 09.00, przyjazd na miejsce po godzinie. Zwiedzanie starożytnego kompleksu Orchej Stary. To amfiteatr liczący ponad 40 000 lat. Tutaj w Orheju Starym znajduje się cała historia Mołdawii. Jest to kompleks muzealny pod otwartym niebem. Orchej Stary znajduje się w miejscu, którego krajobraz kontrastuje w niezwykły sposób z typową dla Besarabii rzeźbą terenu.

Warto odwiedzić dawną osadę, gdzie tysiące lat temu osiędlili się pierwsi ludzie, a następnie pozostawili swój ślad Trakowie, Goci, Dakowie i Tatarzy. Około godziny  13.30 przejazd ze Starego Orhei do Tipova, który jest miejscem usytuowania jednej z najstarszych Chrześcijańskich twierdz. Położony niedaleko wsi o tej samej nazwie, Monaster jest uważany za jeden z najstarszych obiektów klasztornych na terenie współczesnej Mołdawii. Najcenniejszym dziedzictwem jest 18 wykutych w litej skale cel, w których przebywali mnisi. Wszystko to stanowi niezwykłe muzeum na wolnym powietrzu. Rzeka Tipova, która w tym miejscu wpada do Dniestru, tworzy spektakularne wodospady o ponad 10-metrowej wysokości. Powrót do Kiszyniowa ok. 19-stej.

Dzień 4 (wtorek):
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Kiszyniowa do Soroki o godz. 9.00. Przyjazd na miejsce ok. 11.30, zwiedzanie Twierdzy Soroki. Ta obronna, kamienna budowla została zbudowana w formie rotundy z dziedzińcem pośrodku, otoczona czterema okrągłymi basztami i czworoboczną wieżą bramną. Na przestrzeni ostatnich 500 lat była uważana za wyjątkowy zabytek architektury obronnej na terenie Europy Wschodniej. 

Mołdawia - Od starożytności do współczesności

Około14-stej, przejazd do Sorok na zwiedzanie Wzgórza Cygańskiego. Soroki uważane są za stolicę cyganów. Turyści mają możliwość obejrzenia lokalnych "pałaców", zamieszkiwanych przez tutejszych cyganów. Niektóre pałace przypominają swoim wyglądem Teatr Bolszoj w Moskwie lub Capitol w Waszyngtonie. Ciekawostką w miasteczku do jest pomnik "Świeca Dziękczynienia", to kamienna kaplica dziękczynna w kształcie świecy. Około 15.30 wyjazd w kierunku Kiszyniowa, przyjazd do hotelu ok. 18-stej.

Dzień 5 (środa):
Śniadanie w hotelu. Wymeldowanie z hotelu do godz.12.00, o godz.13.00, transfer z Kiszyniowa na lotnisko. Planowany odlot samolotu o godz. 14.40, przylot do Warszawy o godz. 15.35.

Pakiet zawiera:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasię Warszawa - Kiszyniów - Warszawa
- Prywatny transfer z/do lotniska w Kiszyniowie do/z hotelu
- 4 noclegi w hotelu***, ze śniadaniami
- Zwiedzanie Kiszyniowa wraz z przewodnikiem (angielskojęzycznym)
- Wycieczki zgodnie z programem
- Bilety wstępu do wszystkich miejsc wymienionych w programie

- obiad (2-4 dniach),
- Transport zgodnie z programem

Mołdawia - Od starożytności do współczesności

- Woda (2 butelki 500 ml na osobę na dzień) podczas zwiedzania,
- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu

Cena nie zawiera:

- Wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych.

Ważne informacje:

Mołdawia - Od starożytności do współczesności

- Serwis na miejscu – obsługa angielskojęzyczna

Transport:

Data wylotu: 08.04.2017

Data powrotu: 12.04.2017

Liczba dni: 5

W każdą sobotę do daty 31.10.2017


Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Informacja za: lottravel.com

Fot. Lottravel


Komentarze

Podobne informacje

Mołdawia jedyny kraj  w kształcie grona winnego zaprasza na winne impresje na urlopie!

Mołdawia jedyny kraj w kształcie grona winnego zaprasza na winne impresje na urlopie!

2017-07-07 16:14:18

Mołdawia/ Moldova – niewielkie państwo, słynące z wyrobu win stołowych, posiadających właściwości leczniczo-dietetyczne. To jedyny kraj na mapie świata, który swoim kształtem przypomina winne grono.


Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Reykjaviku.

Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Reykjaviku.

2017-06-07 12:45:10

Rejsy na Islandię będą realizowane przez linie Wizz Air dwa razy w tygodniu. To kolejna nowość w letniej siatce wrocławskiego lotniska.


Kras - piękne oblicze Słowenii

Kras - piękne oblicze Słowenii

2017-05-20 19:07:40

Zielona Słowenia ma do zaoferowania wiele walorów przyrodniczych i kulturalnych. Jest to jedyny kraj w Europie, który łączy Alpy z Morzem Śródziemnym, Kotlinę Panońską z regionem Kras.


Spełnij swój amerykański sen! Tylko teraz: Los Angeles, Las Vegas, San Francisco!

Spełnij swój amerykański sen! Tylko teraz: Los Angeles, Las Vegas, San Francisco!

2017-05-15 10:31:10

Los Angeles, Las Vegas i San Francisco. Wielki Kanion, Dolina Śmierci i Yosemite. Dwa tygodnie, cztery stany, liczne atrakcje i gwarantowane niezwykłe wspomnienia!


Port Lotniczy Wrocław: Rusza nowe połączenie na Islandię

Port Lotniczy Wrocław: Rusza nowe połączenie na Islandię

2017-05-04 21:30:03

Już 31 maja z Wrocławia wystartuje pierwszy samolot linii Wizz Air do Reykjaviku. To kolejna nowość w letniej siatce wrocławskiego lotniska. Bilety w sprzedaży*.


Airport Wrocław: Majówka last minute - Paryż, Londyn, Bolonia

Airport Wrocław: Majówka last minute - Paryż, Londyn, Bolonia

2017-04-21 10:33:51

Majówka 2017 sprzyjać będzie dłuższym wylotom. 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 w środę. Urlop 2 maja pozwoli świętować 5 dni, a dodatkowy – 4 i 5 maja – 9 dni. To świetny czas na aktywny turystyczny wypoczynek w najpiękniejszych miejscach Europy.


Z Warszawy do Toronto. Podróż snów. Na lotnisku czekać będzie auto a potem....Wszystko zależy od marzeń!

Z Warszawy do Toronto. Podróż snów. Na lotnisku czekać będzie auto a potem....Wszystko zależy od marzeń!

2017-04-19 17:17:26

Odwiedź wschodnią cześć Kanady. Lot do Toronto na pokładzie samolotu Boeing 787 Dreamliner to dopiero początek podróży. Na lotnisku w Toronto czekać będzie auto. Ciesz się swobodą i przemierzaj bezkresną Kanadę odwiedzając najbardziej znane miasta.


Hiszpania: Kulinarny weekend w Barcelonie

Hiszpania: Kulinarny weekend w Barcelonie

2017-04-10 23:24:19

Koniecznie trzeba skosztować niezliczonych rodzajów tapas ze szklaneczką wina, piwa lub cydru, a wszystko to okraszone zostanie opowieściami przewodnika o hiszpańskim winie, hiszpańskiej kuchni i kulturze.


Kazachstan – kraina wędrowców. Skierujcie wzrok na Astanę!

Kazachstan – kraina wędrowców. Skierujcie wzrok na Astanę!

2017-03-22 12:12:59

Kazachstan – kraina wędrowców. Rozległe stepy, przepiękne góry i życzliwi ludzie. Tu wschód spotyka się z zachodem, a Islam miesza się z komunistyczną spuścizną.


Spędź tydzień w czarującej miejscowości Bled.

Spędź tydzień w czarującej miejscowości Bled.

2017-03-16 15:30:52

Zielona Słowenia ma do zaoferowania wiele walorów przyrodniczych i kulturalnych. Jest to jedyny kraj w Europie, który łączy Alpy z Morzem Śródziemnym, Kotlinę Panońską z regionem Kras. Jednym z wielu walorów tej krainy jest różnorodny, zmieniający się jak w kalejdoskopie krajobraz.