Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Mołdawia - Od starożytności do współczesności


Mołdawia - Od starożytności do współczesności

Mołdawia – niewielki kraj, położony pomiędzy Prutem a Dniestrem, charakteryzuje się piękną rzeźbą terenu. Mołdawia to kraj nizin i zalesionych wzgórz. Wyżynę Besarabską rozcinają fantastyczne kaniony a w skałach budowano twierdze i klasztory.

Zalety programu:
- Bezpośredni przelot do Kiszyniowa
- Wspaniała regionalna kuchnia i doskonałe mołdawskie wina
- Codzienne zwiedzanie najważniejszych zabytków Mołdawii

Plan podróży:
Dzień 1 (sobota):
Wylot z Warszawy do Kiszyniowa o godz.14.30, przylot o godzinie 17.20. Prywatny transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg w hotelu w Kiszyniowie.

Dzień 2 (niedziela):
Śniadanie w hotelu.  Zwiedzanie Kiszyniowa.
Trudno znaleźć bardziej zielone, atrakcyjne i gościnne miasto. Można to łatwo udowodnić podczas wycieczki ze zwiedzaniem, podczas której zobaczą Państwo najważniejsze atrakcje kulturalne, historyczne i handlowe. Gościnność Kiszyniowa oraz jego różnorodność rozrywkowa na długo pozostaną w Państwa pamięci. Zobaczycie m. innymi Katedrę, Łuk Triumfalny, cerkiew Narodzenia Bogarodzicy oraz odwiedzicie Dom Puszkina i Muzeum Historyczne. Przerwa na lunch (w jednej z wielu klimatycznych knajpek).

Mołdawia - Od starożytności do współczesności


O godz.13.30 przejazd z Kiszyniowa do drugiej, co do wielkości winnicy świata – Cricova. Piwnice Winne Cricova są prawdziwym, podziemnym miastem, które ma ponad 80 km długości i dużą liczbę ulic, alej i bulwarów. Ulice noszą nazwy przechowywanych w nich gatunków wina jak Cabernet, Aligote, Riesling czy Sauvignon. W podziemiach winiarni Cricova jest przechowywana najważniejsza kolekcja win w tym kraju.

Jest to jedno z niewielu miejsc, w którym metodą tradycyjnej szampanizacji produkuje się wina musujące. Unikatowe eksponaty z 1902 roku to na przykład wino „Jerozolima Północy” i likier „Jan Becker” oraz 158 najlepszych win francuskich, niemieckich i węgierskich, które stanowią prawdziwą dumę całej Mołdawii. Na koniec zwiedzania, będą mieli Państwo okazję wejść do sal degustacyjnych, odwiedzanych przez wiele znanych osobistości. Jest możliwość zakupienia mołdawskich win z tych słynnych piwnic. Około godz. 16.00, powrót do Kiszyniowa. Czas do własnej dyspozycji.  Nocleg w hotelu.

Dzień 3 (poniedziałek):
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Kiszyniowa do miejscowości Orhej Stary o godz. 09.00, przyjazd na miejsce po godzinie. Zwiedzanie starożytnego kompleksu Orchej Stary. To amfiteatr liczący ponad 40 000 lat. Tutaj w Orheju Starym znajduje się cała historia Mołdawii. Jest to kompleks muzealny pod otwartym niebem. Orchej Stary znajduje się w miejscu, którego krajobraz kontrastuje w niezwykły sposób z typową dla Besarabii rzeźbą terenu.

Warto odwiedzić dawną osadę, gdzie tysiące lat temu osiędlili się pierwsi ludzie, a następnie pozostawili swój ślad Trakowie, Goci, Dakowie i Tatarzy. Około godziny  13.30 przejazd ze Starego Orhei do Tipova, który jest miejscem usytuowania jednej z najstarszych Chrześcijańskich twierdz. Położony niedaleko wsi o tej samej nazwie, Monaster jest uważany za jeden z najstarszych obiektów klasztornych na terenie współczesnej Mołdawii. Najcenniejszym dziedzictwem jest 18 wykutych w litej skale cel, w których przebywali mnisi. Wszystko to stanowi niezwykłe muzeum na wolnym powietrzu. Rzeka Tipova, która w tym miejscu wpada do Dniestru, tworzy spektakularne wodospady o ponad 10-metrowej wysokości. Powrót do Kiszyniowa ok. 19-stej.

Dzień 4 (wtorek):
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Kiszyniowa do Soroki o godz. 9.00. Przyjazd na miejsce ok. 11.30, zwiedzanie Twierdzy Soroki. Ta obronna, kamienna budowla została zbudowana w formie rotundy z dziedzińcem pośrodku, otoczona czterema okrągłymi basztami i czworoboczną wieżą bramną. Na przestrzeni ostatnich 500 lat była uważana za wyjątkowy zabytek architektury obronnej na terenie Europy Wschodniej. 

Mołdawia - Od starożytności do współczesności

Około14-stej, przejazd do Sorok na zwiedzanie Wzgórza Cygańskiego. Soroki uważane są za stolicę cyganów. Turyści mają możliwość obejrzenia lokalnych "pałaców", zamieszkiwanych przez tutejszych cyganów. Niektóre pałace przypominają swoim wyglądem Teatr Bolszoj w Moskwie lub Capitol w Waszyngtonie. Ciekawostką w miasteczku do jest pomnik "Świeca Dziękczynienia", to kamienna kaplica dziękczynna w kształcie świecy. Około 15.30 wyjazd w kierunku Kiszyniowa, przyjazd do hotelu ok. 18-stej.

Dzień 5 (środa):
Śniadanie w hotelu. Wymeldowanie z hotelu do godz.12.00, o godz.13.00, transfer z Kiszyniowa na lotnisko. Planowany odlot samolotu o godz. 14.40, przylot do Warszawy o godz. 15.35.

Pakiet zawiera:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasię Warszawa - Kiszyniów - Warszawa
- Prywatny transfer z/do lotniska w Kiszyniowie do/z hotelu
- 4 noclegi w hotelu***, ze śniadaniami
- Zwiedzanie Kiszyniowa wraz z przewodnikiem (angielskojęzycznym)
- Wycieczki zgodnie z programem
- Bilety wstępu do wszystkich miejsc wymienionych w programie

- obiad (2-4 dniach),
- Transport zgodnie z programem

Mołdawia - Od starożytności do współczesności

- Woda (2 butelki 500 ml na osobę na dzień) podczas zwiedzania,
- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu

Cena nie zawiera:

- Wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych.

Ważne informacje:

Mołdawia - Od starożytności do współczesności

- Serwis na miejscu – obsługa angielskojęzyczna

Transport:

Data wylotu: 08.04.2017

Data powrotu: 12.04.2017

Liczba dni: 5

W każdą sobotę do daty 31.10.2017


Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Informacja za: lottravel.com

Fot. Lottravel


Komentarze

Podobne informacje

Kras - piękne oblicze Słowenii

Kras - piękne oblicze Słowenii

2017-05-20 19:07:40

Zielona Słowenia ma do zaoferowania wiele walorów przyrodniczych i kulturalnych. Jest to jedyny kraj w Europie, który łączy Alpy z Morzem Śródziemnym, Kotlinę Panońską z regionem Kras.


Spełnij swój amerykański sen! Tylko teraz: Los Angeles, Las Vegas, San Francisco!

Spełnij swój amerykański sen! Tylko teraz: Los Angeles, Las Vegas, San Francisco!

2017-05-15 10:31:10

Los Angeles, Las Vegas i San Francisco. Wielki Kanion, Dolina Śmierci i Yosemite. Dwa tygodnie, cztery stany, liczne atrakcje i gwarantowane niezwykłe wspomnienia!


Port Lotniczy Wrocław: Rusza nowe połączenie na Islandię

Port Lotniczy Wrocław: Rusza nowe połączenie na Islandię

2017-05-04 21:30:03

Już 31 maja z Wrocławia wystartuje pierwszy samolot linii Wizz Air do Reykjaviku. To kolejna nowość w letniej siatce wrocławskiego lotniska. Bilety w sprzedaży*.


Airport Wrocław: Majówka last minute - Paryż, Londyn, Bolonia

Airport Wrocław: Majówka last minute - Paryż, Londyn, Bolonia

2017-04-21 10:33:51

Majówka 2017 sprzyjać będzie dłuższym wylotom. 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 w środę. Urlop 2 maja pozwoli świętować 5 dni, a dodatkowy – 4 i 5 maja – 9 dni. To świetny czas na aktywny turystyczny wypoczynek w najpiękniejszych miejscach Europy.


Z Warszawy do Toronto. Podróż snów. Na lotnisku czekać będzie auto a potem....Wszystko zależy od marzeń!

Z Warszawy do Toronto. Podróż snów. Na lotnisku czekać będzie auto a potem....Wszystko zależy od marzeń!

2017-04-19 17:17:26

Odwiedź wschodnią cześć Kanady. Lot do Toronto na pokładzie samolotu Boeing 787 Dreamliner to dopiero początek podróży. Na lotnisku w Toronto czekać będzie auto. Ciesz się swobodą i przemierzaj bezkresną Kanadę odwiedzając najbardziej znane miasta.


Hiszpania: Kulinarny weekend w Barcelonie

Hiszpania: Kulinarny weekend w Barcelonie

2017-04-10 23:24:19

Koniecznie trzeba skosztować niezliczonych rodzajów tapas ze szklaneczką wina, piwa lub cydru, a wszystko to okraszone zostanie opowieściami przewodnika o hiszpańskim winie, hiszpańskiej kuchni i kulturze.


Kazachstan – kraina wędrowców. Skierujcie wzrok na Astanę!

Kazachstan – kraina wędrowców. Skierujcie wzrok na Astanę!

2017-03-22 12:12:59

Kazachstan – kraina wędrowców. Rozległe stepy, przepiękne góry i życzliwi ludzie. Tu wschód spotyka się z zachodem, a Islam miesza się z komunistyczną spuścizną.


Spędź tydzień w czarującej miejscowości Bled.

Spędź tydzień w czarującej miejscowości Bled.

2017-03-16 15:30:52

Zielona Słowenia ma do zaoferowania wiele walorów przyrodniczych i kulturalnych. Jest to jedyny kraj w Europie, który łączy Alpy z Morzem Śródziemnym, Kotlinę Panońską z regionem Kras. Jednym z wielu walorów tej krainy jest różnorodny, zmieniający się jak w kalejdoskopie krajobraz.


Francja zaprasza turystów do... Francji!

Francja zaprasza turystów do... Francji!

2017-03-10 11:03:40

Dzięki bogactwu i różnorodności swych krajobrazów (wybrzeża morskie, góry, miasta, wsie, egzotyczne wyspy) Francja jest według Światowej Organizacji Turystyki pierwszym kierunkiem podróży turystycznych na świecie, wybieranym każdego roku przez ponad 80 milionów turystów.


Izrael: Fantasyczne miejsce na wypoczynek. Ciepło już w marcu!

Izrael: Fantasyczne miejsce na wypoczynek. Ciepło już w marcu!

2017-03-01 12:10:15

Luty, początek marca w Polsce zawsze kojarzy się z zimową szarugą i chłodami. Może właśnie wtedy warto pojechać gdzieś, gdzie jest ciepło i oderwać się od depresyjnej pogody? Nie musi to być wcale daleka i egzotyczna podróż! Proponujemy IZRAEL.