Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Pilne: Jagienka potrzebuje wsparcia. 31 marca musi rozpocząć leczenie we Francji. NFZ odmówił sfinansowania kosztów leczenia

Pilne: Jagienka potrzebuje wsparcia. 31 marca musi rozpocząć leczenie we Francji. NFZ odmówił sfinansowania kosztów leczenia

Księżniczka Jagienka potrzebuje naszego wsparcia. Potrafimy zadziałać szybko i skutecznie, kiedy tego chcemy. Kiedy wierzymy, że  się uda. A Księżniczce się uda! Jagienko trzymaj się i nie trać wiary!

 

6 lutego br. NFZ odmówił pokrycia kosztów leczenia Jagienki.

7 lutego kancelaria Fortak&Karasiński zgodziła się bezpłatnie zaskarżyć decyzję NFZ. Jednak tego typu sprawy trwają nawet kilka lat... Wierzymy, że prawnicy ją wygrają, co pozwoli ocalić jakieś inne dziecko.

Zastanawiamy się, jak to możliwe, że instytucja, która utrzymuje się ze składek pacjentów, może bezkarnie skazywać ich na śmierć?!

31 marca Jagienka musi rozpocząć leczenie w Paryżu. To jest ostatnia szansa naszej Księżniczki!

Dzięki Wam zebraliśmy już na ten cel ponad 110 000 zł, ale w związku z odmową NFZ, potrzebujemy jeszcze 850 000 złotych na pokrycie kosztów leczenia Jagienki. ​

 

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w ratowaniu życia 7-letniej Jagienki! Dziewczynki, której choroba towarzyszy od dnia urodzin. Jagienka jest prawdziwą księżniczką, ma maniery damy, urodę modelki, ale i wielką mądrość i wrażliwość, która nawet dorosłych potrafi wprawić w zakłopotanie. Ciągle o czymś marzy i nigdy się nie poddaje. Uwielbia tańczyć i wierzy, że kiedyś wybierze się na dyskotekę ze swoją najlepszą przyjaciółką Antoniną. Ot tak po prostu, jak dziewczynka w jej wieku.

Kto waży życie?

Nazywam się Tisa Żawrocka. Jestem mamą chłopca, który jako niemowlę przez rok walczył o życie. Dlatego wiem, z czym mierzą się rodzice chorych dzieci. Wiem, jak szybko bije serce przerażonej matki i jaki czuje ból, kiedy znów odbiera złe wyniki badań. Od 19 lat prowadzę Fundację Gajusz – z wdzięczności i radości, że mój syn przeżył. To nie dzieci wybrały chorobę, to choroba wybrała je. Fundacja Gajusz sprawia, że w tej nierównej walce mali pacjenci i ich rodziny nie są sami.

Nie mogę i nie chcę biernie przyglądać się opieszałości instytucji państwowych, takich jak Narodowy Fundusz Zdrowia, który uznał, że Mała Księżniczka zasługuje na śmierć – odmówił pokrycia kosztów jej leczenia. Nie macie pojęcia, ile takich wyroków śmierci wydano na małych pacjentów w Polsce. Egzekucję zleca się postępującej chorobie. Błagam, zmieńmy to, ale najpierw ocalmy Jagienkę!

Dziewczynka choruje na kruchość kości. W Polsce nikt nie potrafi jej pomóc, ale znaleźli się francuscy specjaliści, którzy są gotowi podjąć się leczenia Jagienki w Paryżu. Nie wiemy, ile to będzie kosztowało. Szacujemy koszty na ok. milion złotych, plus pieniądze niezbędne na sfinansowanie półrocznego pobytu we Francji.  Czas jest największym wrogiem Jagienki. Maleńka oddycha coraz gorzej, a każda infekcja zagraża jej życiu. Zmiany wynikające z niedotlenienia organizmu mogą być nieodwracalne.

Paryscy lekarze już od czerwca czekają na dziewczynkę i jej mamę. Ponowna konsultacja w Paryżu przewidziana jest na 31 marca. Od razu trzeba rozpocząć leczenie, które polega na rozciągnięciu kręgosłupa metodą trakcji z zastosowaniem specjalnej kamizelki oraz gorsetowego gipsu w celu stabilizacji ciała i poprawy wydolności oddechowej. W przyszłości umożliwi to przeprowadzenie operacji korekcyjnej kręgosłupa.

Bez tego leczenia Jagienka się udusi!


Kto ratuje jedną Jagienkę, ten ratuje dwa światy – dziewczynki i jej mamy.

Zróbcie przelew i znajdźcie kilka osób, które jeszcze nie wiedzą, że trzeba pomóc.

Proszę, bo Ona chce i może żyć. Ale sama tej wojny nie wygra…

 

Wpłat można dokonać tutaj: http://www.gajusz.org.pl/pomoz-teraz/ksiezniczka-jagienka/

 

 


Komentarze

Podobne informacje

Minister zdrowia przyznał odznaki: Zasłużony Dawca Przeszczepu

Minister zdrowia przyznał odznaki: Zasłużony Dawca Przeszczepu

2017-05-15 13:45:34

12 maja w Ministerstwie Zdrowia odbyła się pierwsza część VIII uroczystości wręczenia odznak „Zasłużony Dawca Przeszczepu”. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł uhonorował w ten sposób osoby, które zdecydowały się oddać do przeszczepienia swoje narządy, komórki lub tkanki.


Warszawa: Stolica walczy o Małgosię i Miłosza! Przyłącz się do nas 13 i 14 maja. Udostępniaj znajomym!

Warszawa: Stolica walczy o Małgosię i Miłosza! Przyłącz się do nas 13 i 14 maja. Udostępniaj znajomym!

2017-05-11 13:11:13

Fundacja DKMS zwraca się z apelem do wszystkichm potencjalnych dawców szpiku oraz do tych, którym nie jest obojętny los chorych na nowotwory krwi ludzi, a w tym dzieci. Małgosię i Miłosza może uratować przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.


Dzielnicowa zaangażowana w zbiórkę na specjalistyczny wózek dla chorej Aneczki

Dzielnicowa zaangażowana w zbiórkę na specjalistyczny wózek dla chorej Aneczki

2017-04-12 10:52:41

Dzielnicowa z żarskiej komendy sierż. Żaneta Migas nie jest obojętna na los chorej Ani. Po służbie wraz z mamą dziewczynki prowadzi aukcję na rzecz 7-latki, która jest chora na bardzo rzadką chorobę AADC. W Polsce znane są tylko dwa przypadki zachorowania. Potrzebny jest dla niej specjalistyczny wózek za 17 tys. zł.


Czas na miłość, czyli życie podopiecznych fundacji Alma Spei

Czas na miłość, czyli życie podopiecznych fundacji Alma Spei

2017-04-10 22:39:56

Pierwsza Dama obejrzała w piątek na krakowskich Plantach wystawę „Czas na miłość” zorganizowaną przez Fundację Hospicjum dla Dzieci Alma Spei. Zdjęcia dwojga krakowskich fotografów − Beaty Frysztackiej i Jacka Tarana − ukazują życie podopiecznych fundacji.


Pomóżmy Ewelinie wrócić do zdrowia!

Pomóżmy Ewelinie wrócić do zdrowia!

2017-03-29 12:58:37

Podkomisarz Ewelina Pustkowska – na co dzień policjantka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, od chwili wstąpienia do służby w Policji tj. od 2005 roku stoi na straży prawa i porządku publicznego. Dziś sama potrzebuje pomocy…


[VIDEO] Krzysztof Ibisz: posiadanie psa jest jedną z największych życiowych przyjemności

[VIDEO] Krzysztof Ibisz: posiadanie psa jest jedną z największych życiowych przyjemności

2017-03-23 23:39:46

Dziennikarz jest zachwycony swoim półrocznym psem. Twierdzi, że nawiązał z nim wyjątkową więź i poświęca mu bardzo dużo czasu. Uwielbia zwłaszcza wspólne spacery. Ibisz założył nawet swojemu pupilowi konto na Instagramie. Jego zdaniem posiadanie psa to wyjątkowa przyjemność i sposób na odreagowanie stresu.


Mam na imię Witek. Kocham konie.

Mam na imię Witek. Kocham konie.

2017-02-08 16:51:28

Miłość ma wiele twarzy. Jedną z nich jest uczucie do zwierząt. W przypadku Pana Witolda do koni. Pragnie on pomóc koniom ze Skaryszewa.


Jedyna szansa na ugaszenie ognia w główce Hani

Jedyna szansa na ugaszenie ognia w główce Hani

2017-01-19 18:46:57

Hania miała tylko 4 miesiące, kiedy ożyło uśpione w jej główce piekło. Dzień, który naznaczył świat małej dziewczynki męką jest dniem znienawidzonym. To właśnie wtedy zaczęły buchać płomienie, nieokiełznany ogień przejął kontrolę, rozpętał się chaos, który nadal trwa, nieprzerwanie i każdego dnia.


Rajdowa pasja

Rajdowa pasja

2017-01-14 19:54:37

Na początku tylko kibicował, potem przyszła kolej na spełnienie swoich marzeń. Pasja zaczęła się, kiedy w prezencie od ojca dostał pierwszą starą terenówkę. Sierż. Mateusz Gumułka z piekarskiej komendy po pracy służbowy radiowóz zamienia na terenówkę z napędem 4x4, specjalnie przystosowaną do jazdy w trudnym terenie.


Pomagamy małemu Antosiowi, który musi przejść kolejną poważną opereację w swoim krótkim życiu by móc normalnie żyć, bez bólu!

Pomagamy małemu Antosiowi, który musi przejść kolejną poważną opereację w swoim krótkim życiu by móc normalnie żyć, bez bólu!

2017-01-06 13:07:02

Antoś urodził się z wadą stóp nazywaną stopy końsko-szpotawe. Nie skończył jeszcze dwóch lat, a już został mocno doświadczony przez życie, które toczy się w szpitalach i okupione jest cierpieniem i bólem.