Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!

Polka zaprojektowała najlepszy znaczek świata

Polka zaprojektowała najlepszy znaczek świata

Zwycięzcą tegorocznego 42. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago została Poczta Polska. To znaczek „pachnący jałowcem” autorstwa Anny Niemierko.

Tematem przewodnim ubiegłorocznej emisji znaczków "Europa" był „Las” ("Forests"). W ten sposób pomysłodawcy chcieli zwrócić uwagę na ochronę przyrody oraz zachęcić do wypoczynku na świeżym powietrzu, w otoczeniu drzew.

Polski znaczek przedstawiający wypoczywającego w puszczy żubra, wabiący zapachem jałowca okazał się najpiękniejszy.

- W symbolice herbowej, żubr oznacza siłę przyrody i kojarzy się z Polską - stąd mój wybór. Jednocześnie projekt nawiązuje do wcześniejszych emisji o podobnej tematyce, ale jest bardziej syntetyczny, współczesny - wyjaśniła Anna Niemierko, autorka zwycięskiego projektu.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 15 lipca w Asiago na północy Włoch.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że kolejna emisja Poczty Polskiej zyskała miano „najpiękniejszej na świecie. Nagroda ta, nazywana filatelistycznym Oscarem, to nie tylko wyjątkowe wyróżnienie dla Poczty Polskiej, ale również splendor i promocja Polski w świecie - powiedziała Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca Dyrektora Biura Promocji i Marketingu, odbierając medal prezydenta Republiki Włoskiej.

- Znaczki - te nasze maleńkie dzieła sztuki użytkowej - od ponad 150 lat upamiętniają najważniejsze wydarzenia dla historii, tradycji, kultury i sztuki oraz codziennego życia. Nagroda zobowiązuje nas - Pocztę Polską do jeszcze bardziej intensywnej pracy i tworzenia jeszcze piękniejszych projektów – dodała Agnieszka Kłoda - Dębska.

Przypomnijmy, że Poczta Polska już po raz kolejny otrzymała miano „najpiękniejszego znaczka na świecie” w międzynarodowym konkursie sztuki filatelistycznej. W ubiegłych latach laury w tym konkursie otrzymała emisja „Kocham Cię”, wydana w 2009 roku na dzień zakochanych. A także emisja upamiętniająca zjazd stowarzyszenia PostEurop w Krakowie w 2008 roku, emisja „Dzień Ziemi w Polsce” w 2007 roku oraz znaczek „Piękna jesteś rzeko Wisło” z 1982 roku.

Źródło: poczta-polska.pl


Komentarze

Podobne informacje

Koniec procesu Romana Polańskiego

Koniec procesu Romana Polańskiego

2015-11-27 12:11:12

Prokuratura nie złożyła zażalenia na decyzję sądu, zgodnie z którą ekstradycja reżysera do USA jest niedopuszczalna. Gdyby śledczy zdecydowali się złożyć zażalenie to sprawa trafiłaby do sądu apelacyjnego. Ten z kolei mógłby podjąć inną decyzję niż sąd niższej instancji i umożliwić ekstradycję reżysera do Stanów Zjednoczonych.


Szwecja i Norwegia zaostrzyły kontrolę granic. Więcej imigrantów? Nie da rady!

Szwecja i Norwegia zaostrzyły kontrolę granic. Więcej imigrantów? Nie da rady!

2015-11-27 12:09:14

Nie możemy przyjąć więcej uciekinierów z Bliskiego Wschodu w Europie. Jest to po prostu niemożliwe – stwierdził w rozmowie z dziennikarzami premier Francji Manuel Valls. Jego zdaniem należy jak najszybciej doprowadzić do tego, by uciekinierów z Syrii przyjmowały kraje z nią sąsiadujące.


Polscy marynarze porwani w pobliżu Nigerii

Polscy marynarze porwani w pobliżu Nigerii

2015-11-27 12:03:57

Pięciu marynarzy, w tym czterech oficerów, ze statku Szafir zostało porwanych przez nigeryjskich piratów - część z nich to mieszkańcy Trójmiasta. Statek płynął z Antwerpii do Onee w Nigerii. Informację o porwaniu potwierdził Urząd Morski w Gdyni. 


Ilu uchodźców przyjmie Europa? Szef MSW Niemiec chce limitu

Ilu uchodźców przyjmie Europa? Szef MSW Niemiec chce limitu

2015-11-26 12:05:01

Niemiecki minister spraw wewnętrznych chce, żeby Europa określiła maksymalną liczbę uchodźców, których przyjmie. Thomas de Maiziere mówił o tym w wywiadzie dla austriackiego dziennika „Der Standard”.


Rutkowski: Romantyczna historia sprzed lat. Polak szuka swojego ojca

Rutkowski: Romantyczna historia sprzed lat. Polak szuka swojego ojca

2015-11-25 09:12:57

Chodzi o wspaniałe lato 1966 roku w Bułgarii, w Złotych Piaskach. Po blisko 50 latach Krzysztof Rutkowski chce pomóc polskiemu przedsiębiorcy spotkać się ze swoim ojcem.


"Warszawa. Podręcznik zamieszkiwania" - premiera książki

2015-11-24 20:44:51

W środę, 25 listopada, odbędzie się premiera przewodnika po Warszawie - książki „Warszawa. Podręcznik zamieszkiwania". Publikacja jest rezultatem pobytów twórczych „A-I-R Laboratory” realizowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy.


„Zostań naszym Mikołajem” – zbiórka dla bezdomnych zwierząt

„Zostań naszym Mikołajem” – zbiórka dla bezdomnych zwierząt

2015-11-23 20:37:13

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu” (ul. Paluch 2 w Warszawie) po raz kolejny organizuje zbiórkę pod hasłem „Zostań naszym Mikołajem”. Kwesta odbędzie się w sobotę, 5 grudnia, w godz. 12.00 – 16.00. Dla podopiecznych gromadzona będzie m.in. specjalistyczna karma, koce i przysmaki.


Wspólne przesłanie prezydentów Polski i Niemiec na spotkanie Biskupów Episkopatów

Wspólne przesłanie prezydentów Polski i Niemiec na spotkanie Biskupów Episkopatów

2015-11-23 08:42:19

Wspólne przesłanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Joachima Gaucka na spotkanie Biskupów Episkopatów Polski i Niemiec w Częstochowie z okazji 50. rocznicy powstania „Orędzia polskich biskupów do ich niemieckich braci w Chrystusowym urzędzie pasterskim" z 18 listopada 1965 roku


Monika Szwaja nie żyje!

Monika Szwaja nie żyje!

2015-11-23 07:53:28

Z przykrością informujemy, że w wieku 66 lat zmarła Monika Szwaja. Pisarka przegrała walkę z ciężką chorobą w niedzielę 22 listopada.


Łódź: Trwa Jarmark świątecznych słodkości

Łódź: Trwa Jarmark świątecznych słodkości

2015-11-21 09:06:47

Najbliższy weekend (21-22 listopada) będzie najsłodszym weekendem w roku! Piotrkowska 217 zaprasza na nietypowy jarmark świąteczny o nazwie „WYPIEKI".