Polka zaprojektowała najlepszy znaczek świata

Polka zaprojektowała najlepszy znaczek świata

Zwycięzcą tegorocznego 42. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago została Poczta Polska. To znaczek „pachnący jałowcem” autorstwa Anny Niemierko.

Tematem przewodnim ubiegłorocznej emisji znaczków "Europa" był „Las” ("Forests"). W ten sposób pomysłodawcy chcieli zwrócić uwagę na ochronę przyrody oraz zachęcić do wypoczynku na świeżym powietrzu, w otoczeniu drzew.

Polski znaczek przedstawiający wypoczywającego w puszczy żubra, wabiący zapachem jałowca okazał się najpiękniejszy.

- W symbolice herbowej, żubr oznacza siłę przyrody i kojarzy się z Polską - stąd mój wybór. Jednocześnie projekt nawiązuje do wcześniejszych emisji o podobnej tematyce, ale jest bardziej syntetyczny, współczesny - wyjaśniła Anna Niemierko, autorka zwycięskiego projektu.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 15 lipca w Asiago na północy Włoch.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że kolejna emisja Poczty Polskiej zyskała miano „najpiękniejszej na świecie. Nagroda ta, nazywana filatelistycznym Oscarem, to nie tylko wyjątkowe wyróżnienie dla Poczty Polskiej, ale również splendor i promocja Polski w świecie - powiedziała Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca Dyrektora Biura Promocji i Marketingu, odbierając medal prezydenta Republiki Włoskiej.

- Znaczki - te nasze maleńkie dzieła sztuki użytkowej - od ponad 150 lat upamiętniają najważniejsze wydarzenia dla historii, tradycji, kultury i sztuki oraz codziennego życia. Nagroda zobowiązuje nas - Pocztę Polską do jeszcze bardziej intensywnej pracy i tworzenia jeszcze piękniejszych projektów – dodała Agnieszka Kłoda - Dębska.

Przypomnijmy, że Poczta Polska już po raz kolejny otrzymała miano „najpiękniejszego znaczka na świecie” w międzynarodowym konkursie sztuki filatelistycznej. W ubiegłych latach laury w tym konkursie otrzymała emisja „Kocham Cię”, wydana w 2009 roku na dzień zakochanych. A także emisja upamiętniająca zjazd stowarzyszenia PostEurop w Krakowie w 2008 roku, emisja „Dzień Ziemi w Polsce” w 2007 roku oraz znaczek „Piękna jesteś rzeko Wisło” z 1982 roku.

Źródło: poczta-polska.pl


Komentarze

Podobne informacje

Finisaż wystawy ,,Wszystko co istnieje prowadzi do innych”

Finisaż wystawy ,,Wszystko co istnieje prowadzi do innych”

2014-07-30 21:23:54

W holu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste zakończenie wystawy "Wszystko co istnieje prowadzi do innych". Ekspozycję autorstwa Mattia Montemezzani można było oglądać od 15 lipca 2014 roku.


Kapitan Tomasz Cichocki rusza w drugi rejs dookoła świata

Kapitan Tomasz Cichocki rusza w drugi rejs dookoła świata

2014-07-29 12:40:35

Za nieco ponad miesiąc w drugi rejs dookoła świata ruszy kapitan Tomasz Cichocki. Tym razem podczas kosztującej miliony złotych wyprawy chce dokonać tego, czego nie udało się zrobić trzy lata temu – okrążyć glob bez zawijania do portów. Start i meta zaplanowane są we francuskim Breście, a trasa przebiega w kierunku wschodnim.


Kabareton 2014. XX Jubileuszowy Festiwal w Koszalinie

Kabareton 2014. XX Jubileuszowy Festiwal w Koszalinie

2014-07-27 18:09:58

Nikt nie wierzył a stało się. Mamy XX jubileuszowy festiwal kabaretu. W koszalińskim amfiteatrze pojawili się Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Pod Wyrwigroszem, Marcin Daniec, Rak, Ciach, Robert Korólczyk(lider Kabaretu młodych Panów), Inaczej (debiutant z Białegostoku) oraz gość muzyczny - cygański zespół Romanca. Gospodarzem był tradycyjnie kabaret Koń Polski z Koszalina. Prowadzenie Leszek Malinowski, Waldemar Sierański i gość specjalny Piotr Gąsowski. Tematem festiwalu był „Jubileusz w Korporacji”.


Prorosyjscy separatyści zestrzelili dwa ukraińskie samoloty bojowe

Prorosyjscy separatyści zestrzelili dwa ukraińskie samoloty bojowe

2014-07-23 14:56:03

Nad Zagłębiem Donieckim zostały strącone dwa samoloty ukraińskich sił rządowych. Trwają poszukiwania pilotów.


Europejskie Igrzyska Służb Mundurowych w Brukseli

Europejskie Igrzyska Służb Mundurowych w Brukseli

2014-07-23 01:57:59

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej woj. lubuskiego jako jedyni strażacy z Polski reprezentowali formację i nasz kraj na arenie europejskiej w kolarstwie szosowym i MTB podczas tegorocznej, piątej już, edycji "Europejskich Igrzysk Służb Mundurowych" (European Police & Fire Games), które odbyły się w dniach 12-20 lipca 2014 r. w Brukseli.


Stwórz z nami warszawski „Łańcuch Pamięci”

Stwórz z nami warszawski „Łańcuch Pamięci”

2014-07-23 01:51:53

W środę, 16 lipca, w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbyła się konferencja prasowa poświęcona 24. edycji Biegu Powstania Warszawskiego. Wszystkich warszawiaków zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu oraz do tworzenia ogniw „Łańcucha Pamięci”.


Spowolnienie na rynku wydawniczym. Statystyczny Polak wydaje na książki kilkanaście złotych rocznie

Spowolnienie na rynku wydawniczym. Statystyczny Polak wydaje na książki kilkanaście złotych rocznie

2014-07-23 00:29:39

Rynek czytelniczy w Polsce od lat utrzymuje się na podobnym poziomie, a badania wskazują, że tylko połowa społeczeństwa czyta rocznie choć jedną książkę. Tylko 11 proc. Polaków sięga po więcej niż sześć książek w roku. Powoli wzrasta jednak liczba osób korzystających z bibliotek publicznych, rośnie też liczba wypożyczanych książek.


Putin i Tusk atrakcją turystyczną

Putin i Tusk atrakcją turystyczną

2014-07-20 23:55:20

- Każdy kogoś udaje, więc dlaczego nie być Barackiem Obamą albo Christiano Ronaldo? - usłyszeliśmy na deptaku w Mielnie.


Wakacyjne szachy na deptaku

Wakacyjne szachy na deptaku

2014-07-20 01:50:09

Minął X Międzynarodowy Turniej Szachowy "Perła Bałtyku" w Łazach, a na deptaku ulicy Kościuszki w Mielnie atrakcją jest szachownica z dużymi pionkami do gry.


Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin dla Kasi Poławskiej

Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin dla Kasi Poławskiej

2014-07-19 11:41:36

"Bałtyk Festiwal Media i Sztuka" za nami. "Bursztynowy Mikrofon" oraz 50 godzin w studiu nagraniowym Radia Koszalin i 5 tysięcy złotych wygrała Kasia Popowska. Artystka pokonała w konkursie finałowym Kingę i Karolinę Pruś, Hanzę oraz GGDuo.