Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!

Polka zaprojektowała najlepszy znaczek świata

Polka zaprojektowała najlepszy znaczek świata

Zwycięzcą tegorocznego 42. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago została Poczta Polska. To znaczek „pachnący jałowcem” autorstwa Anny Niemierko.

Tematem przewodnim ubiegłorocznej emisji znaczków "Europa" był „Las” ("Forests"). W ten sposób pomysłodawcy chcieli zwrócić uwagę na ochronę przyrody oraz zachęcić do wypoczynku na świeżym powietrzu, w otoczeniu drzew.

Polski znaczek przedstawiający wypoczywającego w puszczy żubra, wabiący zapachem jałowca okazał się najpiękniejszy.

- W symbolice herbowej, żubr oznacza siłę przyrody i kojarzy się z Polską - stąd mój wybór. Jednocześnie projekt nawiązuje do wcześniejszych emisji o podobnej tematyce, ale jest bardziej syntetyczny, współczesny - wyjaśniła Anna Niemierko, autorka zwycięskiego projektu.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 15 lipca w Asiago na północy Włoch.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że kolejna emisja Poczty Polskiej zyskała miano „najpiękniejszej na świecie. Nagroda ta, nazywana filatelistycznym Oscarem, to nie tylko wyjątkowe wyróżnienie dla Poczty Polskiej, ale również splendor i promocja Polski w świecie - powiedziała Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca Dyrektora Biura Promocji i Marketingu, odbierając medal prezydenta Republiki Włoskiej.

- Znaczki - te nasze maleńkie dzieła sztuki użytkowej - od ponad 150 lat upamiętniają najważniejsze wydarzenia dla historii, tradycji, kultury i sztuki oraz codziennego życia. Nagroda zobowiązuje nas - Pocztę Polską do jeszcze bardziej intensywnej pracy i tworzenia jeszcze piękniejszych projektów – dodała Agnieszka Kłoda - Dębska.

Przypomnijmy, że Poczta Polska już po raz kolejny otrzymała miano „najpiękniejszego znaczka na świecie” w międzynarodowym konkursie sztuki filatelistycznej. W ubiegłych latach laury w tym konkursie otrzymała emisja „Kocham Cię”, wydana w 2009 roku na dzień zakochanych. A także emisja upamiętniająca zjazd stowarzyszenia PostEurop w Krakowie w 2008 roku, emisja „Dzień Ziemi w Polsce” w 2007 roku oraz znaczek „Piękna jesteś rzeko Wisło” z 1982 roku.

Źródło: poczta-polska.pl


Komentarze

Podobne informacje

Unia chce karać Polskę kwotą 250 000 Euro za każdego nie przyjętego uchodźcę!

Unia chce karać Polskę kwotą 250 000 Euro za każdego nie przyjętego uchodźcę!

2016-05-04 10:04:50

Takie informacje wyciekły z Komisji Europejskiej. Nie pojawiło się żadne zdecydowane zaprzeczenie, a całość wywołuje skandal w Europie.


Ukrywał się w Szwajcarii - namierzyli go świętokrzyscy kryminalni

Ukrywał się w Szwajcarii - namierzyli go świętokrzyscy kryminalni

2016-05-03 08:39:01

Był poszukiwany listem gończym oraz europejskim nakazem aresztowania. W ubiegłym tygodniu został zatrzymany przez szwajcarską policję, po tym jak namierzyli go policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W piątek został przetransportowany do Polski, gdzie będzie teraz odbywać dalszą część wyroku za zabójstwo popełnione w październiku 1999 roku.


Wsparcie dla kultury mniejszości narodowych i etnicznych

Wsparcie dla kultury mniejszości narodowych i etnicznych

2016-05-02 07:16:27

Zarząd Województwa ogłosił konkurs na projekty w sferze działań na rzecz zachowania wielokulturowości regionu oraz kultury mniejszości narodowych i etnicznych


Polski psychiatra: Szwedzki pilot linii Thomas Cook to paranoik. Może być niebezpieczny tak, jak niemiecki pilot Andreas Lubitz, który spowodował katastrofę we francuskich Alpach! I jak norweski szaleniec Anders Breivik!

Polski psychiatra: Szwedzki pilot linii Thomas Cook to paranoik. Może być niebezpieczny tak, jak niemiecki pilot Andreas Lubitz, który spowodował katastrofę we francuskich Alpach! I jak norweski szaleniec Anders Breivik!

2016-04-27 10:02:06

Tę opinię wystawił polski autorytet w dziedzinie psychiatrii Zenon Waldemar Dudek. Po interwencji Patriot24.net w brytyjskiej centrali linii lotniczej Thomas Cook, szwedzki pilot został zawieszony w czynnościach. Wczoraj obserwowaliśmy, jak ten bardzo nerwowy człowiek bezwzględnie mści się w sądzie na matce swojego dziecka!


Europejska Akademia Gastronomiczna w Warszawie

Europejska Akademia Gastronomiczna w Warszawie

2016-04-26 20:32:47

Nasze miasto zostało wybrane na siedzibę sekretariatu generalnego Europejskiej Akademii Gastronomicznej. To szansa na rozsławienie Warszawy i lokalnej kuchni na całym świecie. Prezydent Warszawy powitała Prezydenta Akademii Rafaela Ansóna oraz Sekretarza Generalnego Macieja Dobrzynieckiego.


Majówka w Łodzi

Majówka w Łodzi

2016-04-25 21:00:09

Atrakcje, imprezy, godziny otwarcia – co będzie działo się w Łodzi w długi weekend.


Warszawa: Noc Muzeów już 14 maja

Warszawa: Noc Muzeów już 14 maja

2016-04-25 20:58:44

Warszawa zaprasza mieszkańców i turystów na kolejną Noc Muzeów, która z roku na rok staje się coraz bogatsza w propozycje kulturalne.  


Spotkanie premier Szydło z Polakami mieszkającymi w USA

Spotkanie premier Szydło z Polakami mieszkającymi w USA

2016-04-24 09:45:27

Chcę, żebyście wiedzieli, że zawsze w Polsce jest wasz dom. Polskie państwo będzie was wspierać – premier Beata Szydło zwróciła się do amerykańskiej Polonii. Szefowa rządu odwiedziła w sobotę Amerykańską Częstochowę w Doylestown w Pensylwanii. W spotkaniu z Polonią z jej udziałem uczestniczyło około 2,5 tysiąca osób. Spora część miała ze sobą biało-czerwone flagi.


Podaruj książki dla dzieci w szpitalach

Podaruj książki dla dzieci w szpitalach

2016-04-22 21:07:08

Pobyt dziecka w szpitalu jest doświadczeniem traumatycznym. Odwrócenie uwagi od choroby, często bólu, osamotnienia może być książka. Ważne, aby mały pacjent miał do wyboru lektury, które go zainteresują, dlatego w szpitalach powstają Zaczytane Biblioteki.


Svensk pilot hämnas på sitt barns polska mamma?   Vill piloten leda henne till sorg och mentalt sammanbrott på grund av deras gemensamma barn?

Svensk pilot hämnas på sitt barns polska mamma? Vill piloten leda henne till sorg och mentalt sammanbrott på grund av deras gemensamma barn?

2016-04-20 19:46:33

Vilka psykologiska regler gäller på charterbolaget Thomas Cook? Piloten hämnas på en polsk mamma, sin före detta fru. Mathias Yxklint klarade inte psykologiska tester på en av flygbolagen och nu när han arbetar för Thomas Cook arrangerar han en europeisk arresteringsorder för den polska kvinnan som han har ett barn ihop med. Han tog deras gemensamma dottern, och på måndag kommer han att vilja beröva henne föräldrarätten i domstolen i Solna. Detta kommer att förkrossa den unga mamman som tidigare fick rätten att ta hand om barnet.