Polka zaprojektowała najlepszy znaczek świata

Polka zaprojektowała najlepszy znaczek świata

Zwycięzcą tegorocznego 42. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago została Poczta Polska. To znaczek „pachnący jałowcem” autorstwa Anny Niemierko.

Tematem przewodnim ubiegłorocznej emisji znaczków "Europa" był „Las” ("Forests"). W ten sposób pomysłodawcy chcieli zwrócić uwagę na ochronę przyrody oraz zachęcić do wypoczynku na świeżym powietrzu, w otoczeniu drzew.

Polski znaczek przedstawiający wypoczywającego w puszczy żubra, wabiący zapachem jałowca okazał się najpiękniejszy.

- W symbolice herbowej, żubr oznacza siłę przyrody i kojarzy się z Polską - stąd mój wybór. Jednocześnie projekt nawiązuje do wcześniejszych emisji o podobnej tematyce, ale jest bardziej syntetyczny, współczesny - wyjaśniła Anna Niemierko, autorka zwycięskiego projektu.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 15 lipca w Asiago na północy Włoch.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że kolejna emisja Poczty Polskiej zyskała miano „najpiękniejszej na świecie. Nagroda ta, nazywana filatelistycznym Oscarem, to nie tylko wyjątkowe wyróżnienie dla Poczty Polskiej, ale również splendor i promocja Polski w świecie - powiedziała Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca Dyrektora Biura Promocji i Marketingu, odbierając medal prezydenta Republiki Włoskiej.

- Znaczki - te nasze maleńkie dzieła sztuki użytkowej - od ponad 150 lat upamiętniają najważniejsze wydarzenia dla historii, tradycji, kultury i sztuki oraz codziennego życia. Nagroda zobowiązuje nas - Pocztę Polską do jeszcze bardziej intensywnej pracy i tworzenia jeszcze piękniejszych projektów – dodała Agnieszka Kłoda - Dębska.

Przypomnijmy, że Poczta Polska już po raz kolejny otrzymała miano „najpiękniejszego znaczka na świecie” w międzynarodowym konkursie sztuki filatelistycznej. W ubiegłych latach laury w tym konkursie otrzymała emisja „Kocham Cię”, wydana w 2009 roku na dzień zakochanych. A także emisja upamiętniająca zjazd stowarzyszenia PostEurop w Krakowie w 2008 roku, emisja „Dzień Ziemi w Polsce” w 2007 roku oraz znaczek „Piękna jesteś rzeko Wisło” z 1982 roku.

Źródło: poczta-polska.pl


Komentarze

Podobne informacje

Ponad pół miliona gości w weekend na łódzkim festiwalu

Ponad pół miliona gości w weekend na łódzkim festiwalu

2015-10-13 09:04:04

Co najmniej 550 tys. osób uczestniczyło w festiwalu światła w Łodzi.


Łódź: Igrzyska Wolności 2015

Łódź: Igrzyska Wolności 2015

2015-10-13 09:02:44

Przez trzy dni, od 15 do 17 października, Łódź będzie miejscem wymiany poglądów przedstawicieli środowisk opiniotwórczych z całej Europy. Po raz drugi zorganizowane zostaną Igrzyska Wolności – interdyscyplinarna impreza intelektualna i artystyczna. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie „Jak uratować demokrację”?


[VIDEO] Policjanci odzyskali już ok. 1,5 tony historycznych przedmiotów

[VIDEO] Policjanci odzyskali już ok. 1,5 tony historycznych przedmiotów

2015-10-12 10:29:47

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w prowadzonym postępowaniu o narażenie na zniszczenie zabytkowych zbiorów należących do Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego odzyskali już ok 1,5 tony historycznych przedmiotów. Obecnie zbiory zabezpieczone przez Policję zostały zabezpieczone w należytych warunkach na czas prowadzonego postępowania.


Ruszyła przedsprzedaż biletów na „Spectre” w sieci kin Multikino!

Ruszyła przedsprzedaż biletów na „Spectre” w sieci kin Multikino!

2015-10-12 09:04:06

8 października Multikino rozpoczęło przedsprzedaż biletów na „Spectre”, najnowszy film o Jamesie Bondzie. Kup bilet już dziś i nie przegap jednej z najważniejszych premier 2015 roku! „Spectre” wejdzie na ekrany 6 listopada br. Bilety na pokazy przedpremierowe 5 listopada oraz premierowe już są dostępne w kasach kin sieci Multikino oraz na www.multikino.pl.


Język dobrem i skarbem narodu. Wręczono tytuły „Ambasadorów Polszczyzny”

Język dobrem i skarbem narodu. Wręczono tytuły „Ambasadorów Polszczyzny”

2015-10-12 09:02:18

Uroczysta gala odbyła się w Centrum Kultury Katowice. Zdobywcom tytułu „Ambasador Polszczyzny 2015” wręczono statuetki i nagrody finansowe, przedstawiono także szczegółowe uzasadnienie werdyktu kapituły. Uroczystość zwieńczył recital Ewy Błaszczyk „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”.


[VIDEO] Agro Wrak Race - wrażeń nie brakowało

[VIDEO] Agro Wrak Race - wrażeń nie brakowało

2015-10-11 23:33:16

Dzisiaj odbył się AGRO WRAK TRACK k/ Kórnika okolice Bnina, a dokładnie w Jeziorach Wielkich. Podczas imprezy nie brakowało wrażeń, adrenaliny i dobrej zabawy. Warto tutaj nadmienić iż w wyścigu brało też udział kilka załóg z woj. łódzkiego, min. jedna załoga kobieca która regularnie bierze udział w Parszywej Wrak Race w Łasku i Taxi Destruction w Łaznowskiej Woli.


[VIDEO] Jesienny piknik z koniami

[VIDEO] Jesienny piknik z koniami

2015-10-11 23:26:40

Wczoraj w dość ciepły dzień pięknej polskiej jesieni w Dzikiej Dolinie w Wiktorowie koło Zgierza odbył się pierwszy jesienny piknik. Podczas imprezy można było skosztować piwa, darmowej wojskowej grochówki, zjeść smaczną kiełbaskę lub kaszankę z grilla oraz pojeździć na koniach, postrzelać z automatycznej broni ASG oraz posłuchać stylowej muzyki weselnej.


Tunezyjski Kwartet na rzecz Dialogu Narodowego laureatem Pokojowej Nagrody Nobla

Tunezyjski Kwartet na rzecz Dialogu Narodowego laureatem Pokojowej Nagrody Nobla

2015-10-10 12:32:16

To najważniejsze międzynarodowe wyróżnienie przyznawane za starania na rzecz pokoju na świecie. Po raz pierwszy nagrodę wręczono w 1901 r.


Warszawskie teatry i kluby solidarne z uchodźcami.

Warszawskie teatry i kluby solidarne z uchodźcami.

2015-10-10 11:59:49

Do akcji może dołączyć każda instytucja, publiczna i prywatna. Wystarczy zorganizować spektakl, wystawę czy dyskusję o tematyce uchodźczej. W Warszawie specjalne wydarzenia na 15 października zaplanowały już Teatr Polski i Powszechny, Instytut Teatralny i Ośrodek KARTA.


Jak zagłosować za granicą w wyborach parlamentarnych?

Jak zagłosować za granicą w wyborach parlamentarnych?

2015-10-10 10:36:09

Obywatele polscy, którzy chcą oddać swój głos w wyborach do Sejmu i Senatu RP w jednym z obwodów wyborczych za granicą, mogą od 28 września 2015 roku rejestrować się poprzez internetowy portal ewybory.msz.gov.pl. Zagłosować w wyborach parlamentarnych można osobiście w konsulacie lub korespondencyjnie.