Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!

Polskie filmy promowane za granicą

Polskie filmy promowane za granicą

Amerykańskie i Kanadyjskie kina doceniają polskie filmy. 21 arcydzieł w reżyserii m.in. Andrzeja Wajdy, Adnrzeja Munka, Krzysztofa Kieślowskiego, Jerzego Kawalerowicza czy Krzysztofa Zanussiego, zostanie zaprezentowanych w przeglądzie „Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema”.

 

Jakie filmy pojawią się w amerykańskich i kanadyjskich kinach? Tamtejsi widzowie będą mieli okazję obejrzeć m.in. „Popiół i diament”, „Krótki film o zabijaniu”, „Krzyżaków” czy „Salto”.

indeks

15851277109909krzyzacy2

Przegląd  ”Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema” rozpocznie  się już niebawem – 5 lutego i potrwa 9 dni.

Później filmy zostaną wyświetlone w 30 różnych miastach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wyświetlą je kina w m.in. Los Angeles, Chicago, Waszyngtonie, Cambridge czy Kanas City.

Organizatorem tego wydarzenia jest The Film Foundation należąca do Martina Scorsese. Fundacja skupia najlepszych twórców filmowych Hollywood. W jej radzie zasiada wiele znanych ludzi m.in. Woody Allen, Clint Eastwood, Steven Spielberg, czy Goerge Lucas.

Fundacja ta ma na swoim celu promowanie najlepszych produkcji filmowych i ratowanie zabytków historii kina. Dzięki niej udało się dotychczas zrekonstruować około 600 filmów.

W Polsce przegląd „Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema” organizuje Fundacja Propaganda, Instytut Adama Mickiewicza I DI Factory.

Szczegóły dotyczące filmów, które będą wyświetlane można znaleźć na  mspresents.com.

źródło: www.kresowiacy.com

/jk


Komentarze

Podobne informacje

Zmarła Maria Stypułkowska-Chojecka

Zmarła Maria Stypułkowska-Chojecka "Kama”

2016-02-08 08:49:29

W piątek, 5 lutego, w wieku 89 lat, zmarła Maria Stypułkowska-Chojecka "Kama”, honorowa obywatelka Warszawy, żołnierz Armii Krajowej, łączniczka batalionu „Parasol”. Uczestniczka wykonania wyroku na Franzu Kutscherze, „kacie Warszawy".


[VIDEO] Premiera spektaklu „Imię” w Studiu Buffo. W jednej z głównych ról Małgorzata Foremniak

[VIDEO] Premiera spektaklu „Imię” w Studiu Buffo. W jednej z głównych ról Małgorzata Foremniak

2016-02-06 13:07:07

Do repertuaru Teatru Studio Buffo na stałe wchodzi spektakl „Imię”. Jest to komediowa opowieść o piątce przyjaciół, dla których wspólna kolacja staje się przyczyną do refleksji nad niezrealizowanymi marzeniami i szansami.


[VIDEO]Marcin Prokop: Nie rozdaję swojej twarzy na prawo i lewo.

[VIDEO]Marcin Prokop: Nie rozdaję swojej twarzy na prawo i lewo.

2016-02-02 22:43:56

Kluczem do działalności charytatywnej powinna być wiarygodność – uważa Marcin Prokop. Z tego powodu prezenter wspiera tylko te cele dobroczynne, do których jest całkowicie przekonany.


Nowe spojrzenie na łódzką kulturę

Nowe spojrzenie na łódzką kulturę

2016-01-26 08:31:42

Powołana od nowego roku na stanowisko dyrektora Wydziału Kultury UMŁ Dagmara Śmigielska spotkała się z dziennikarzami, by przedstawić główne założenia polityki kulturalnej miasta.


Trzeci Charytatywny Bal Oficerski

Trzeci Charytatywny Bal Oficerski

2016-01-26 08:18:25

Trzeci Charytatywny Bal Oficerski Policji, pod patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser-Dudy i honorowym przewodnictwem małżonki Komendanta Głównego Policji Pani Beaty Maj, z udziałem szczególnych gości honorowych odbył się 23 stycznia 2016 roku w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Tak jak i w roku ubiegłym, istotą przedsięwzięcia było wsparcie działalności Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.


Uhonorujmy zasłużonych dla Łodzi

Uhonorujmy zasłużonych dla Łodzi

2016-01-24 08:38:12

Do końca stycznia można składać wnioski o przyznanie przez Radę Miejską wybitnym łodzianom Nagrody Miasta Łodzi w wysokości około 20 tys. zł - informuje Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi. Rada może zgodnie z regulaminem przyznać do 5 Nagród.


Warszawa przygotowana na ferie

Warszawa przygotowana na ferie

2016-01-23 09:53:47

„Zima w mieście” to program, dzięki któremu od 12 lat najmłodsi warszawiacy, spędzający ferie zimowe w stolicy. Mogą bezpłatnie uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach. W tym także na dzieci czekają liczne atrakcje m.in. kulturalne, edukacyjne, artystyczne, rekreacyjne i sportowe.


Trzecia edycja konkursu

Trzecia edycja konkursu

2016-01-22 15:52:26

Ambasada Polski we Francji zachęca do zgłaszania kandydatów w konkursie "Wybitny Polak we Francji", którego inicjatorem jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska. Kandydatury można zgłaszać do 29 lutego w pięciu kategoriach: nauka, kultura, biznes, osobowość i młody Polak.


[VIDEO]Anna Dereszowska: kobiety nie powinny się wstydzić karmienia piersią w miejscach publicznych

[VIDEO]Anna Dereszowska: kobiety nie powinny się wstydzić karmienia piersią w miejscach publicznych

2016-01-16 21:23:30

Aktorka nie widzi nic nagannego w publicznym karmieniu piersią. Jej zdaniem współczesne ubrania dla młodych mam pozwalają nakarmić dziecko bez konieczności nadmiernego obnażania ciała.


Teatr Lalka od września pod sterami nowego dyrektora

Teatr Lalka od września pod sterami nowego dyrektora

2016-01-12 10:49:44

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaakceptowała rekomendowanego przez komisję konkursową kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Lalka. Został nim Jarosław Kilian.