Polskie filmy promowane za granicą

Polskie filmy promowane za granicą

Amerykańskie i Kanadyjskie kina doceniają polskie filmy. 21 arcydzieł w reżyserii m.in. Andrzeja Wajdy, Adnrzeja Munka, Krzysztofa Kieślowskiego, Jerzego Kawalerowicza czy Krzysztofa Zanussiego, zostanie zaprezentowanych w przeglądzie „Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema”.

 

Jakie filmy pojawią się w amerykańskich i kanadyjskich kinach? Tamtejsi widzowie będą mieli okazję obejrzeć m.in. „Popiół i diament”, „Krótki film o zabijaniu”, „Krzyżaków” czy „Salto”.

indeks

15851277109909krzyzacy2

Przegląd  ”Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema” rozpocznie  się już niebawem – 5 lutego i potrwa 9 dni.

Później filmy zostaną wyświetlone w 30 różnych miastach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wyświetlą je kina w m.in. Los Angeles, Chicago, Waszyngtonie, Cambridge czy Kanas City.

Organizatorem tego wydarzenia jest The Film Foundation należąca do Martina Scorsese. Fundacja skupia najlepszych twórców filmowych Hollywood. W jej radzie zasiada wiele znanych ludzi m.in. Woody Allen, Clint Eastwood, Steven Spielberg, czy Goerge Lucas.

Fundacja ta ma na swoim celu promowanie najlepszych produkcji filmowych i ratowanie zabytków historii kina. Dzięki niej udało się dotychczas zrekonstruować około 600 filmów.

W Polsce przegląd „Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema” organizuje Fundacja Propaganda, Instytut Adama Mickiewicza I DI Factory.

Szczegóły dotyczące filmów, które będą wyświetlane można znaleźć na  mspresents.com.

źródło: www.kresowiacy.com

/jk


Komentarze

Podobne informacje

Śląska Rzecz 2013 w muzeum

Śląska Rzecz 2013 w muzeum

2014-08-01 22:09:45

Co mają ze sobą wspólnego system komunikacji wizualnej na Jasnej Górze, śpiwór Radical Custom 1Z oraz cykl „Spektakle bez barier”? Te oraz wiele innych najlepszych produktów, projektów graficznych i projektów usług można oglądać od 1 do 31 sierpnia w Muzeum Śląskim


Finisaż wystawy ,,Wszystko co istnieje prowadzi do innych”

Finisaż wystawy ,,Wszystko co istnieje prowadzi do innych”

2014-07-30 21:23:54

W holu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste zakończenie wystawy "Wszystko co istnieje prowadzi do innych". Ekspozycję autorstwa Mattia Montemezzani można było oglądać od 15 lipca 2014 roku.


Stwórz z nami warszawski „Łańcuch Pamięci”

Stwórz z nami warszawski „Łańcuch Pamięci”

2014-07-23 01:51:53

W środę, 16 lipca, w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbyła się konferencja prasowa poświęcona 24. edycji Biegu Powstania Warszawskiego. Wszystkich warszawiaków zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu oraz do tworzenia ogniw „Łańcucha Pamięci”.


Spowolnienie na rynku wydawniczym. Statystyczny Polak wydaje na książki kilkanaście złotych rocznie

Spowolnienie na rynku wydawniczym. Statystyczny Polak wydaje na książki kilkanaście złotych rocznie

2014-07-23 00:29:39

Rynek czytelniczy w Polsce od lat utrzymuje się na podobnym poziomie, a badania wskazują, że tylko połowa społeczeństwa czyta rocznie choć jedną książkę. Tylko 11 proc. Polaków sięga po więcej niż sześć książek w roku. Powoli wzrasta jednak liczba osób korzystających z bibliotek publicznych, rośnie też liczba wypożyczanych książek.


Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin dla Kasi Poławskiej

Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin dla Kasi Poławskiej

2014-07-19 11:41:36

"Bałtyk Festiwal Media i Sztuka" za nami. "Bursztynowy Mikrofon" oraz 50 godzin w studiu nagraniowym Radia Koszalin i 5 tysięcy złotych wygrała Kasia Popowska. Artystka pokonała w konkursie finałowym Kingę i Karolinę Pruś, Hanzę oraz GGDuo.


Rok Sławika na półmetku

Rok Sławika na półmetku

2014-07-19 01:12:25

Konkursy wiedzy, wykłady, konferencje i seminaria poświęcone pamięci jednego z najwybitniejszych Ślązaków - Henryka Sławika to tylko niektóre z punktów bogatego programu obchodów roku jego pamięci.


Akademia Muzyczna w Łodzi: rewitalizacji ciąg dalszy

Akademia Muzyczna w Łodzi: rewitalizacji ciąg dalszy

2014-07-12 23:48:30

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi nie zwalnia tempa w dążeniu do rozwijania się jako dynamiczny ośrodek akademicki i kulturalny, dostępny dla szerszych rzesz koneserów muzyki. Uczelnia pozyskała blisko 18 mln zł, za które przeprowadzi prace konserwatorskie i restauratorskie w głównej siedzibie – zabytkowym pałacu Karola Poznańskiego, zbudowanym w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku.


Królowie polskiej sceny muzycznej wystąpią w Koszalinie

Królowie polskiej sceny muzycznej wystąpią w Koszalinie

2014-07-10 18:38:08

Już 3 sierpnia 2014 r. w koszalińskim Amfiteatrze odbędzie się pierwsza edycja festiwalu "NA FALI”. Podczas tego wydarzenia, przed publicznością zaprezentują się artyści, którzy królują obecnie na polskich listach przebojów.


Amsterdam: Dom Polski zaprasza na wieczór z filmem Małgorzaty Szumowskiej

Amsterdam: Dom Polski zaprasza na wieczór z filmem Małgorzaty Szumowskiej "W imię..."

2014-07-09 14:46:08

W Domu Polskim w Amsterdamie odbędzie się comiesięczny wieczór filmowy. Tym razem pokazany zostanie głośny film Małgorzaty szumowskiej "W imię..." (2013)


Koszęcin: zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” ma odnowioną siedzibę

Koszęcin: zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” ma odnowioną siedzibę

2014-07-09 09:21:33

Pałac w Koszęcinie (woj. śląskie) odzyskał dawny blask m.in. dzięki funduszom unijnym.