Rozbili odradzającą się grupę "ożarowską"

Rozbili odradzającą się grupę

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspierani przez funkcjonariuszy BOA KGP, KSP i komendy powiatowej w Sochaczewie zatrzymali 28 osób, członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów 48-letniego Roberta B. „Bedzio”.

 

Grupa „ożarowska” powstała pod koniec lat 90. XX wieku jako jeden z głównych odłamów grupy „pruszkowskiej”. Członkowie „Ożarowa” specjalizowali się w produkcji, obrocie i przemycie narkotyków, uprowadzeniach dla okupu, handlu bronią i materiałami wybuchowymi. Śmierć jednego z liderów szajki doprowadziła do rozhermetyzowania struktury, co wykorzystali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, którzy bardzo dokładnie rozpracowali to środowisko. Pierwsze uderzenie w „ożarowską” nastąpiło w kwietniu 2008 roku – wtedy w ręce funkcjonariuszy wpadło kilkudziesięciu członków grupy, w tym także jej ścisły zarząd. Dzięki temu doszło do kompletnego rozłamu szajki. Jednak pozostający na wolności byli jej członkowie podejmowali próby reaktywowania „Ożarowa”.


Latem 2013 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie przeprowadzili kolejną realizację, w której zatrzymano 15 osób, w tym także lidera 47-letniego Andrzeja P. Wszystkim postawiono zarzuty produkcji i obrotu znacznymi ilościami amfetaminy. Funkcjonariusze zlikwidowali także należące do grupy laboratoria amfetaminowe.


Teraz, na początku marca, policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, zatrzymali kolejnych 28 członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów - 48-letniego Roberta B. „Bedzio”. Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie śledztwo doprowadziło do zebrania materiałów potwierdzających udział tych osób w przestępstwach związanych z produkcją amfetaminy i obrotem narkotykami, bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi.


Zatrzymania miały miejsce w Warszawie, Białymstoku, Toruniu i Sochaczewie. W trakcie realizacji funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli kilogram narkotyków, 10 kilogramów trotylu, 3 kilogramy plastycznego materiału wybuchowego, 6 granatów oraz 6 sztuk broni palnej wraz z amunicją.


Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie wobec 15 z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec kolejnych 6 prokuratura skierowała wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a pozostali zatrzymani zostali oddani pod dozór Policji.

 

http://www.policja.pl


Komentarze

Podobne informacje

Dolny Śląsk: Czy policjanci torturowali młodzież? Czy funkcjonariusz mścił się za swojego syna?

Dolny Śląsk: Czy policjanci torturowali młodzież? Czy funkcjonariusz mścił się za swojego syna?

2015-03-03 12:53:48

Kolejne szokujące informacje związane z pracą policjantów podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Publikujemy artykuł z portalu mojaolesnica.pl, który trudne do pojęcia zachowanie policjantów.


Zmarły Robert Czajkowski i bokser Sebastian G. dziś w

Zmarły Robert Czajkowski i bokser Sebastian G. dziś w "Ekspresie Reporterów"

2015-03-03 12:43:06

Tydzień temu odbyła się rozprawa, podczas której Sebastian G. był sądzony w związku ze śmiercią Roberta Czajkowskiego.


Policjanci uratowali 7-miesięczne dziecko – ojciec groził, że wyrzuci je przez okno

Policjanci uratowali 7-miesięczne dziecko – ojciec groził, że wyrzuci je przez okno

2015-03-02 16:17:08

Legniccy policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który siedząc na parapecie i trzymając w rękach synka groził, że go wyrzuci. Gdy jedni funkcjonariusze po wejściu do mieszkania rozmawiali z mężczyzną, inni by zapobiec tragedii, zabezpieczali miejsce na ulicy pod oknem.


Rutkowski: Czy Zelów leży w Europie? Szczegóły katastrofy ekologicznej i ekonomicznej dziś na konferencji prasowej

Rutkowski: Czy Zelów leży w Europie? Szczegóły katastrofy ekologicznej i ekonomicznej dziś na konferencji prasowej

2015-03-02 12:21:23

Dwa pożary (w 2012 i 2015r.) gaszone przez kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej oraz dwa o mniejszej skali, straty sięgające 50 milionów zł, poważne zagrożenie skażeniem środowiska – to efekt funkcjonowania dwóch firm, które, wspierane dotacjami unijnymi, prowadziły w Zelowie działalność w zakresie utylizacji odpadów i produkcji biopaliw.


Nowe dowody osobiste bez adresu zameldowania, informacji o kolorze oczu i wzroście

Nowe dowody osobiste bez adresu zameldowania, informacji o kolorze oczu i wzroście

2015-03-02 11:24:02

Od dziś polskie urzędy będą przyjmować wnioski o nowe dowody osobiste. Dokument będzie zawierać znacznie mniej informacji niż do tej pory.


Uroczystości w Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”

Uroczystości w Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”

2015-03-02 11:13:42

W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP uczestniczyli w uroczystościach w hołdzie żołnierzom podziemia antykomunistycznego.  


Skradziono autokar! Ludzie Rutkowskiego w akcji

Skradziono autokar! Ludzie Rutkowskiego w akcji

2015-03-02 09:02:01

26 stycznia skradziono autokar marki VOLVO. Do poszukiwań zaginionej maszyny włączyli się ludzie Krzysztofa Rutkowskiego.


Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

2015-02-28 13:08:11

W kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny odbyły się katowickie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”


Sprawdź, co nowego od 1 marca 2015!

Sprawdź, co nowego od 1 marca 2015!

2015-02-28 13:05:43

Śluby poza urzędem, nowy wzór dowodu osobistego, imiona obcego pochodzenia, akty stanu cywilnego i dowody osobiste w dowolnym urzędzie. To wszystko już od 1 marca 2015.


Zatrzymanie w sprawie zabójstwa 58-latki z Obornik

Zatrzymanie w sprawie zabójstwa 58-latki z Obornik

2015-02-28 13:02:26

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach w nocy 26 lutego odnaleźli zwłoki zaginionej 58-letniej mieszkanki Obornik. Podejrzenia policjantów i prokuratora oraz zgromadzony materiał dowodowy wskazują na możliwy udział jej męża w spowodowaniu śmierci kobiety. Od wyników sekcji zwłok zależy, jakie i kiedy usłyszy on zarzuty.