Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!

Rozbili odradzającą się grupę "ożarowską"

Rozbili odradzającą się grupę

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspierani przez funkcjonariuszy BOA KGP, KSP i komendy powiatowej w Sochaczewie zatrzymali 28 osób, członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów 48-letniego Roberta B. „Bedzio”.

 

Grupa „ożarowska” powstała pod koniec lat 90. XX wieku jako jeden z głównych odłamów grupy „pruszkowskiej”. Członkowie „Ożarowa” specjalizowali się w produkcji, obrocie i przemycie narkotyków, uprowadzeniach dla okupu, handlu bronią i materiałami wybuchowymi. Śmierć jednego z liderów szajki doprowadziła do rozhermetyzowania struktury, co wykorzystali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, którzy bardzo dokładnie rozpracowali to środowisko. Pierwsze uderzenie w „ożarowską” nastąpiło w kwietniu 2008 roku – wtedy w ręce funkcjonariuszy wpadło kilkudziesięciu członków grupy, w tym także jej ścisły zarząd. Dzięki temu doszło do kompletnego rozłamu szajki. Jednak pozostający na wolności byli jej członkowie podejmowali próby reaktywowania „Ożarowa”.


Latem 2013 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie przeprowadzili kolejną realizację, w której zatrzymano 15 osób, w tym także lidera 47-letniego Andrzeja P. Wszystkim postawiono zarzuty produkcji i obrotu znacznymi ilościami amfetaminy. Funkcjonariusze zlikwidowali także należące do grupy laboratoria amfetaminowe.


Teraz, na początku marca, policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, zatrzymali kolejnych 28 członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów - 48-letniego Roberta B. „Bedzio”. Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie śledztwo doprowadziło do zebrania materiałów potwierdzających udział tych osób w przestępstwach związanych z produkcją amfetaminy i obrotem narkotykami, bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi.


Zatrzymania miały miejsce w Warszawie, Białymstoku, Toruniu i Sochaczewie. W trakcie realizacji funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli kilogram narkotyków, 10 kilogramów trotylu, 3 kilogramy plastycznego materiału wybuchowego, 6 granatów oraz 6 sztuk broni palnej wraz z amunicją.


Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie wobec 15 z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec kolejnych 6 prokuratura skierowała wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a pozostali zatrzymani zostali oddani pod dozór Policji.

 

http://www.policja.pl


Komentarze

Podobne informacje

[VIDEO]Czerwona rzeka w Koszalinie. Doszło do poważnego zanieczyszczenia!

[VIDEO]Czerwona rzeka w Koszalinie. Doszło do poważnego zanieczyszczenia!

2016-10-28 19:26:40

Jedna z lokalnych firm budowlanych zanieczyściła rzekę Dzierżęcinke w Koszalinie (zachodniopomorskie). Do kanalizacji deszczowej dostał się pigment do barwienia kostki brukowej.


Warszawa: Sala Doświadczania Świata w żłobku integracyjnym - gotowa

Warszawa: Sala Doświadczania Świata w żłobku integracyjnym - gotowa

2016-10-28 19:21:45

Od 28 października, dzieci, rodzice i podopieczni innych placówek korzystają z Sali Doświadczania Świata, w której dzięki specjalistycznemu sprzętowi można poznawać otoczenie wszystkimi zmysłami. Sala powstała w ramach budżetu partycypacyjnego w żłobku integracyjnym przy ul. Nowogrodzkiej 75.


Brutalne morderstwo 21-latki! Policja prowadzi śledztwo

Brutalne morderstwo 21-latki! Policja prowadzi śledztwo

2016-10-28 19:16:42

Policjanci i prokurator pracowali na miejscu zabójstwa 21-latki, której ciało znaleźli w jej mieszkaniu po zgłoszeniu interwencji przez zaniepokojoną sąsiadkę. Śledczy ustalili, że kobieta miała rozległe obrażenia głowy. Na podstawie zebranych danych zachodziło podejrzenie, że związek z tym zdarzeniem ma 55-letni mężczyzna. Policjanci kryminalni rozpoczęli jego poszukiwania. Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań ciało mężczyzny policjanci znaleźli w kompleksie leśnym.


Nie pomogła nawet operacja plastyczna twarzy

Nie pomogła nawet operacja plastyczna twarzy

2016-10-28 19:15:05

Wczoraj w ręce policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP wpadł poszukiwany 26-latek. Daniel D. został namierzony w jednym z hoteli na terenie Warszawy. W uniknięciu odpowiedzialności nie pomogła mu nawet operacja plastyczna, której poddał się, aby zmienić wygląd swojej twarzy.


Akcja Znicz 2016 wystartowała. Wzmożone kontrole na drogach!

Akcja Znicz 2016 wystartowała. Wzmożone kontrole na drogach!

2016-10-28 19:14:00

Od dzisiaj rozpoczyna się policyjna akcja „Znicz 2016”. Wspólne patrole policjantów, strażników miejskich można będzie spotkać w pobliżu cmentarzy. Jak co roku policjanci ruchu drogowego czuwać będą nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. Funkcjonariusze sprawdzać będą m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.


Premier Beata Szydło o trasie Via Carpatia: Rząd kładzie duży nacisk, by realizowano projekty infrastrukturalne w północno-wschodniej Polsce

Premier Beata Szydło o trasie Via Carpatia: Rząd kładzie duży nacisk, by realizowano projekty infrastrukturalne w północno-wschodniej Polsce

2016-10-28 14:01:50

W opinii Prezes Rady Ministrów takie projekty nie tylko służą rozwojowi regionu, ale są istotne ze względów strategicznych i bezpieczeństwa państwa.


Premier Beata Szydło w Godzieszach Wielkich: Rząd Prawa i Sprawiedliwości Polskę oddaje obywatelom

Premier Beata Szydło w Godzieszach Wielkich: Rząd Prawa i Sprawiedliwości Polskę oddaje obywatelom

2016-10-27 07:47:14

Prezes Rady Ministrów, wraz z ministrem Mariuszem Błaszczakiem, wzięła udział w uroczystym otwarciu sześciu posterunków policji i odprawie z komendantami służb podległych w województwie wielkopolskim. "Będziemy przywracali posterunki policji tam, gdzie zostały zlikwidowane; chcemy, żeby każdy mógł się czuć bezpiecznie" – podkreśliła premier.


Warszawiacy mają nową przeprawę

Warszawiacy mają nową przeprawę

2016-10-25 21:07:55

Ponad trzystumetrowa przeprawa połączyła nadwiślańskie ścieżki. Warszawiacy mogą już swobodnie przemierzyć osiemnastokilometrową trasę od mostu Łazienkowskiego do granic Jabłonny. Kładka Żerańska została we wtorek, 25 października, oficjalnie przekazana mieszkańcom Warszawy.


Dziecko poprosiło o pomoc sąsiada, bo rodzice byli pijani

Dziecko poprosiło o pomoc sąsiada, bo rodzice byli pijani

2016-10-25 20:57:52

Dużą nieodpowiedzialnością wykazali się rodzice, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu sprawowali opiekę nad 6-latkiem. Kiedy pijani opiekunowie spali, zaniepokojony chłopczyk wyszedł z mieszkania, prosząc o pomoc sąsiada. 


Zatrzymany w sprawie zabójstwa 69-latki w centrum Łodzi!

Zatrzymany w sprawie zabójstwa 69-latki w centrum Łodzi!

2016-10-25 20:55:53

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 69-letniej kobiety, której zwłoki odnaleziono 24 października 2016 roku kilka minut przed godziną 18.00 w jednym z mieszkań w centrum Łodzi.