Rozbili odradzającą się grupę "ożarowską"

Rozbili odradzającą się grupę

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspierani przez funkcjonariuszy BOA KGP, KSP i komendy powiatowej w Sochaczewie zatrzymali 28 osób, członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów 48-letniego Roberta B. „Bedzio”.

 

Grupa „ożarowska” powstała pod koniec lat 90. XX wieku jako jeden z głównych odłamów grupy „pruszkowskiej”. Członkowie „Ożarowa” specjalizowali się w produkcji, obrocie i przemycie narkotyków, uprowadzeniach dla okupu, handlu bronią i materiałami wybuchowymi. Śmierć jednego z liderów szajki doprowadziła do rozhermetyzowania struktury, co wykorzystali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, którzy bardzo dokładnie rozpracowali to środowisko. Pierwsze uderzenie w „ożarowską” nastąpiło w kwietniu 2008 roku – wtedy w ręce funkcjonariuszy wpadło kilkudziesięciu członków grupy, w tym także jej ścisły zarząd. Dzięki temu doszło do kompletnego rozłamu szajki. Jednak pozostający na wolności byli jej członkowie podejmowali próby reaktywowania „Ożarowa”.


Latem 2013 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie przeprowadzili kolejną realizację, w której zatrzymano 15 osób, w tym także lidera 47-letniego Andrzeja P. Wszystkim postawiono zarzuty produkcji i obrotu znacznymi ilościami amfetaminy. Funkcjonariusze zlikwidowali także należące do grupy laboratoria amfetaminowe.


Teraz, na początku marca, policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, zatrzymali kolejnych 28 członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów - 48-letniego Roberta B. „Bedzio”. Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie śledztwo doprowadziło do zebrania materiałów potwierdzających udział tych osób w przestępstwach związanych z produkcją amfetaminy i obrotem narkotykami, bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi.


Zatrzymania miały miejsce w Warszawie, Białymstoku, Toruniu i Sochaczewie. W trakcie realizacji funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli kilogram narkotyków, 10 kilogramów trotylu, 3 kilogramy plastycznego materiału wybuchowego, 6 granatów oraz 6 sztuk broni palnej wraz z amunicją.


Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie wobec 15 z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec kolejnych 6 prokuratura skierowała wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a pozostali zatrzymani zostali oddani pod dozór Policji.

 

http://www.policja.pl


Komentarze

Podobne informacje

Policjanci uratowali 3 mężczyzn z płonących mieszkań!

Policjanci uratowali 3 mężczyzn z płonących mieszkań!

2015-07-31 11:11:36

Dwie różne sytuacje, czterech dzielnych, bohaterskich policjantów i dwóch uratowanych z pożaru mężczyzn. Policjanci z Klucz wynieśli dwóch mężczyzn z płonącego budynku


Z powodu telefonu komórkowego turecki samolot lecący do USA awaryjnie lądował w Warszawie

Z powodu telefonu komórkowego turecki samolot lecący do USA awaryjnie lądował w Warszawie

2015-07-31 10:39:43

Pilot powiadomił wieżę na Okęciu o możliwym ładunku wybuchowym na pokładzie. Do akcji ruszyli polscy antyterroryści i ekipa saperów.


60-letnia kobieta posiadała broń w domu. Została zatrzymana przez policję

60-letnia kobieta posiadała broń w domu. Została zatrzymana przez policję

2015-07-30 13:55:25

Kryminalni z Komisariatu Policji V w Gdańsku zatrzymali 60-letnią kobietę, która groziła sąsiadce przedmiotem przypominającym broń. Policjanci znaleźli w jej mieszkaniu pistolety, rewolwer, 80 sztuk różnego rodzaju amunicji, atrapy broni i kije bejsbolowe. Kobieta usłyszała już zarzuty i grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Zaginęła 16-letnia Patrycja Łucko. Rodzina prosi o pomoc!

Zaginęła 16-letnia Patrycja Łucko. Rodzina prosi o pomoc!

2015-07-30 12:31:33

W minioną niedzielę około godziny 17.00 16-letnia Patrycja Łucko wyszła z domu w Kędzierzynie-Koźlu i do niego nie nie powróciła. Rodzina prosi o pomoc w poszukiwaniach zaginionej.


Warszawa: seryjni włamywacze wpadli podczas kolejnego skoku

Warszawa: seryjni włamywacze wpadli podczas kolejnego skoku

2015-07-30 09:00:13

Czterech mężczyzn i nastolatkę zatrzymali mokotowscy wywiadowcy tuż po tym, jak próbowali włamać się do kiosku przy ul. Puławskiej w Warszawie. Włamywaczy o 3 nad ranem zauważył dyżurny Komendy Głównej Policji, który zaalarmował mokotowskich funkcjonariuszy.


XXI Przystanek Woodstock. Policja w gotowości

XXI Przystanek Woodstock. Policja w gotowości

2015-07-30 08:23:13

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia XXI Przystanku Woodstock. W Kostrzynie na sygnał ze sceny czekają tysiące miłośników muzyki. W pełnej gotowości do działań jest już Policja i służby organizatora. Przygotowanie do tegorocznej operacji sprawdził osobiście Komendant Główny Policji, gen. insp. Krzysztof Gajewski.


Bydgoszcz: 17-latek za kierownicą ciężarówki

Bydgoszcz: 17-latek za kierownicą ciężarówki

2015-07-30 08:21:58

Policjanci z lipnowskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierującego ciężarówką, którym okazał się 17-latek. Na domiar złego transportował on niewłaściwie zabezpieczony, sypki ładunek. Funkcjonariusze ustalili, że pojazd udostępnił nieletniemu jego ojciec.


Stracił prawko i przyznał, że słusznie mu zabrano

Stracił prawko i przyznał, że słusznie mu zabrano

2015-07-30 08:20:42

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali kolejne prawa jazdy osobom, które nadmiernie przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym. 


Biznesmen poszukiwany za oszustwa wpadł w ręce policji

Biznesmen poszukiwany za oszustwa wpadł w ręce policji

2015-07-30 08:19:11

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie zatrzymali 37-latka poszukiwanego trzema listami gończymi. Ich podstawą były liczne oszustwa i fałszowanie dokumentów.


Lublin: Dostawca prasy na bakier z prawem

Lublin: Dostawca prasy na bakier z prawem

2015-07-29 12:47:23

Za porysowanie kilku samochodów odpowie 44-letni mieszkaniec Lublina. Dostawca porannej prasy uszkodził cudze auta, bo jak twierdził, parkowały na miejscu przeznaczonym wyłącznie dla jego pojazdu. Straty oszacowane przez poszkodowanych właścicieli aut szacowane są na 3,5 tys. złotych. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.