Rozbili odradzającą się grupę "ożarowską"

Rozbili odradzającą się grupę

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspierani przez funkcjonariuszy BOA KGP, KSP i komendy powiatowej w Sochaczewie zatrzymali 28 osób, członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów 48-letniego Roberta B. „Bedzio”.

 

Grupa „ożarowska” powstała pod koniec lat 90. XX wieku jako jeden z głównych odłamów grupy „pruszkowskiej”. Członkowie „Ożarowa” specjalizowali się w produkcji, obrocie i przemycie narkotyków, uprowadzeniach dla okupu, handlu bronią i materiałami wybuchowymi. Śmierć jednego z liderów szajki doprowadziła do rozhermetyzowania struktury, co wykorzystali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, którzy bardzo dokładnie rozpracowali to środowisko. Pierwsze uderzenie w „ożarowską” nastąpiło w kwietniu 2008 roku – wtedy w ręce funkcjonariuszy wpadło kilkudziesięciu członków grupy, w tym także jej ścisły zarząd. Dzięki temu doszło do kompletnego rozłamu szajki. Jednak pozostający na wolności byli jej członkowie podejmowali próby reaktywowania „Ożarowa”.


Latem 2013 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie przeprowadzili kolejną realizację, w której zatrzymano 15 osób, w tym także lidera 47-letniego Andrzeja P. Wszystkim postawiono zarzuty produkcji i obrotu znacznymi ilościami amfetaminy. Funkcjonariusze zlikwidowali także należące do grupy laboratoria amfetaminowe.


Teraz, na początku marca, policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, zatrzymali kolejnych 28 członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów - 48-letniego Roberta B. „Bedzio”. Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie śledztwo doprowadziło do zebrania materiałów potwierdzających udział tych osób w przestępstwach związanych z produkcją amfetaminy i obrotem narkotykami, bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi.


Zatrzymania miały miejsce w Warszawie, Białymstoku, Toruniu i Sochaczewie. W trakcie realizacji funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli kilogram narkotyków, 10 kilogramów trotylu, 3 kilogramy plastycznego materiału wybuchowego, 6 granatów oraz 6 sztuk broni palnej wraz z amunicją.


Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie wobec 15 z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec kolejnych 6 prokuratura skierowała wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a pozostali zatrzymani zostali oddani pod dozór Policji.

 

http://www.policja.pl


Komentarze

Podobne informacje

Kolejni kreatywni już na swoim

Kolejni kreatywni już na swoim

2015-05-23 19:13:56

Zakończyła się XIII edycja akcji Urzędu Miasta Łodzi „Lokale dla kreatywnych", w których do wynajmu było 29 pomieszczeń użytkowych w centrum miasta.


Jedna z największych plantacji marihuany w kraju zlikwidowana! (FOTO)

Jedna z największych plantacji marihuany w kraju zlikwidowana! (FOTO)

2015-05-23 19:10:46

Budynek, w którym znajdowała się uprawa wyglądał jak warsztat samochodowy. Wszędzie leżały części samochodowe i stały auta, które czekały na swoją kolej do naprawy. Ale wnętrze warsztatu kryło niespodziankę. Gdy do środka weszli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu ubezpieczani przez antyterrorystów zastali kompleksowo przygotowaną plantację konopi indyjskich. 


Zaginieni - nie zapomniani

Zaginieni - nie zapomniani

2015-05-23 19:08:56

25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Głównym celem tego Dnia jest zwrócenie uwagi na problem zaginionych dzieci. Chcemy także przypominać o potrzebie działań profilaktycznych. Ilość zaginięć dzieci może się obniżyć tylko w efekcie konsekwentnych i długofalowych działań realizowanych przez instytucje europejskie, agendy rządowe, szkoły, organizacje społeczne, policję.


Dyżurny Ostródzkiej policji uratował niemowlę !

Dyżurny Ostródzkiej policji uratował niemowlę !

2015-05-23 19:07:08

Szczęśliwie zakończyła się telefoniczna pomoc oficera dyżurnego, który odebrał zgłoszenie o duszącym się kilkunastodniowym niemowlęciu. Asp. Łukasz Sawko fachowo i spokojnie poinstruował mamę dziecka, jak ma udzielić pomocy. Dziecko odzyskało oddech.


Powrót neonu Teatru Syrena

Powrót neonu Teatru Syrena

2015-05-22 20:55:22

W piątek, 22 maja, o godz. 21.30 odbędzie się uroczyste rozświetlenie odtworzonego z lat 60. neonu Teatru Syrena. Teatr obchodzi w tym roku 70-lecie działalności i odsłonięcie neonu jest jednym z jego wydarzeń.


Kraków: Lider grupy oszustów bankowych zatrzymany

Kraków: Lider grupy oszustów bankowych zatrzymany

2015-05-22 20:54:24

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali lidera grupy trudniącej się oszustwami bankowymi. Jak wynika z ustaleń, 42-latek zajmował się nadzorem przepływu skradzionej z zagranicznych banków gotówki. Do tej pory w tej sprawie w ręce funkcjonariuszy wpadły trzy osoby trudniące się przestępczym procederem. Szacowana kwota wyłudzeń to ponad 2 mln złotych. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.  


Zamordował i okradł 78-latke

Zamordował i okradł 78-latke

2015-05-22 20:53:27

Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo mieszkanki Marek. 43-letniego Ireneusza K. zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego wołomińskiej Komendy po tym, jak zadał śmiertelne ciosy 78-letniej kobiecie. Zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.  


Pod względem długości życia Polska jest w ogonie Europy

Pod względem długości życia Polska jest w ogonie Europy

2015-05-22 15:15:34

Stan zdrowia i długość życia Polaków powoli się poprawiają, jednak na tle Europy wypadamy słabo. Dużym zagrożeniem są choroby układu krążenia, które odpowiadają za 46 proc. zgonów.


Nie dla wieży radiokomunikacyjnej PKP w Bardzie!

Nie dla wieży radiokomunikacyjnej PKP w Bardzie!

2015-05-22 10:43:36

W związku z powzięciem informacji o zamiarze budowy obiektu radiokomunikacyjnego (w skr. OR) c0000845_DOL_B sieci łączności bezprzewodowej GSM-R dla modernizacji linii kolejowej OR obejmującego wieżę strunobetonową wraz z odgromnikiem o wysokości 42,0 m, kontener technologiczny, utwardzenie terenu, dojazd, wewnętrzną linię zasilającą oraz ogrodzenie zlokalizowanego na działce nr 175 obręb Bardo, gm. Bardo, wyrażamy stanowczy sprzeciw w stosunku do tej inwestycji, ponieważ planowany do realizacji obiekt dysharmonizuje cały układ przestrzenny miasta i jego otoczenia.


Już w niedzielę bieg charytatywny dla Wojtusia Żelechowskiego

Już w niedzielę bieg charytatywny dla Wojtusia Żelechowskiego

2015-05-22 09:10:48

24 maja (Niedziela) nad zalewem Ozorkowskim odbędzie się Bieg Charytatywny dla Wojtusia, chłopiec choruje na MPD (mózgowe porażenie dziecięce). Impreza rozpoczyna się o godzinie 8 rano, najpierw obędzie się rejestracja zawodników którzy wezmą udział w biegu, start nastąpi około godziny 10. Oprócz biegu odbędzie się licytacja zaproszeń na jazdę terenową zorganizowaną przez grupę Off-Road EZG, oraz wiele innych atrakcji. Fundusze zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na rehabilitacje chłopca. W imieniu rodziców oraz organizatora serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspomóc Wojtusia w leczeniu.