Rozbili odradzającą się grupę "ożarowską"

Rozbili odradzającą się grupę

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspierani przez funkcjonariuszy BOA KGP, KSP i komendy powiatowej w Sochaczewie zatrzymali 28 osób, członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów 48-letniego Roberta B. „Bedzio”.

 

Grupa „ożarowska” powstała pod koniec lat 90. XX wieku jako jeden z głównych odłamów grupy „pruszkowskiej”. Członkowie „Ożarowa” specjalizowali się w produkcji, obrocie i przemycie narkotyków, uprowadzeniach dla okupu, handlu bronią i materiałami wybuchowymi. Śmierć jednego z liderów szajki doprowadziła do rozhermetyzowania struktury, co wykorzystali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, którzy bardzo dokładnie rozpracowali to środowisko. Pierwsze uderzenie w „ożarowską” nastąpiło w kwietniu 2008 roku – wtedy w ręce funkcjonariuszy wpadło kilkudziesięciu członków grupy, w tym także jej ścisły zarząd. Dzięki temu doszło do kompletnego rozłamu szajki. Jednak pozostający na wolności byli jej członkowie podejmowali próby reaktywowania „Ożarowa”.


Latem 2013 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie przeprowadzili kolejną realizację, w której zatrzymano 15 osób, w tym także lidera 47-letniego Andrzeja P. Wszystkim postawiono zarzuty produkcji i obrotu znacznymi ilościami amfetaminy. Funkcjonariusze zlikwidowali także należące do grupy laboratoria amfetaminowe.


Teraz, na początku marca, policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, zatrzymali kolejnych 28 członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów - 48-letniego Roberta B. „Bedzio”. Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie śledztwo doprowadziło do zebrania materiałów potwierdzających udział tych osób w przestępstwach związanych z produkcją amfetaminy i obrotem narkotykami, bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi.


Zatrzymania miały miejsce w Warszawie, Białymstoku, Toruniu i Sochaczewie. W trakcie realizacji funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli kilogram narkotyków, 10 kilogramów trotylu, 3 kilogramy plastycznego materiału wybuchowego, 6 granatów oraz 6 sztuk broni palnej wraz z amunicją.


Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie wobec 15 z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec kolejnych 6 prokuratura skierowała wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a pozostali zatrzymani zostali oddani pod dozór Policji.

 

http://www.policja.pl


Komentarze

Podobne informacje

Czujne oko operatora miejskich kamer. Obraz dowodem w sądzie

Czujne oko operatora miejskich kamer. Obraz dowodem w sądzie

2014-08-19 11:11:40

Dzięki czujności operatora miejskiego monitoringu policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zniszczyli wiatę przystankową w centrum Zabrza. O winie sprawców przesądził obraz zarejestrowany przez jedną z kamer.


Ogromna plantacja pod Olsztynem. Wartość przejętych narkotyków - ponad milion złotych

Ogromna plantacja pod Olsztynem. Wartość przejętych narkotyków - ponad milion złotych

2014-08-19 10:52:24

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zlikwidowali kolejną w regionie plantację konopi indyjskich. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 77 roślin, z których można by było uzyskać około 19 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości 1 mln złotych.


Policyjni negocjatorzy uratowali niedoszłego samobójcę

Policyjni negocjatorzy uratowali niedoszłego samobójcę

2014-08-18 12:37:37

Wczoraj do późnych godzin wieczornych policjanci prowadzili negocjacje z mężczyzną usiłującym skoczyć z okna wieżowca na ulicy Kossaka. 23-latek chciał popełnić samobójstwo.


Policjanci z CBŚ odnaleźli szczątki mężczyzny zamordowanego 15 lat temu

Policjanci z CBŚ odnaleźli szczątki mężczyzny zamordowanego 15 lat temu

2014-08-18 07:59:55

Jak ustalono, był on ofiarą porachunków gangsterskich i członkiem grupy przestępczej działającej na terenie Podlasia oraz Warmii i Mazur pod koniec lat 90.


Policjanci pomogli zagubionej w Bieszczadach rodzinie

Policjanci pomogli zagubionej w Bieszczadach rodzinie

2014-08-16 17:22:55

Dzielnicowi z Polańczyka zorganizowali i przeprowadzili akcję ratunkową, podczas której pomogli zgubionym w lesie rowerzystom. Turyści z Warszawy zgubili się w lesie, w którym zastała ich burza przechodząca wieczorem nad Bieszczadami. Odnalezieni przez policjantów, cali i zdrowi wrócili do kwatery, z której korzystają.


Kompletnie pijany strzelał do policjantów

Kompletnie pijany strzelał do policjantów

2014-08-16 17:22:13

Ropczyccy policjanci interweniowali w związku z awanturą domową. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, padł strzał. Mężczyzna, który strzelał do policjantów z wiatrówki, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.


Sterroryzował bronią 18-latka. Wpadł kilkadziesiąt minut po rozboju

Sterroryzował bronią 18-latka. Wpadł kilkadziesiąt minut po rozboju

2014-08-16 17:20:01

Sterroryzowali 18-latka atrapą broni palnej,zabrali mu telefon komórkowy i uciekli. Brzescy policjanci zatrzymali ich po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia. Śledczy odzyskali skradziony telefon i zabezpieczyli atrapę pistoletu oraz narkotyki. Zatrzymani mogą spędzić w więzieniu nawet 12 lat.


Taxi pod lupą. Warszawa walczy z nieuczciwymi przewoźnikami

Taxi pod lupą. Warszawa walczy z nieuczciwymi przewoźnikami

2014-08-16 17:14:37

Niewydanie paragonu, pobieranie opłaty bez włączonego taksometru, niezdany egzamin z topografii miasta – to najczęstsze naruszenia ujawnione podczas kontroli organizowanych wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy, służby podległe wojewodzie mazowieckiemu oraz kontrolę skarbową.


"Kamień milowy" dla polskich matematyków za złamanie kodów Enigmy

2014-08-16 17:13:40

The Institute of Electrical and Electronics Engineers przyznało odznaczenie „Kamienia milowego” w uznaniu zasług polskich matematyków w latach 1932-39 w „Złamaniu po raz pierwszy kodów maszyny szyfrującej Enigma”. Uroczystość odsłonięcia tablicy odbyła się przed Instytutem Matematycznym PAN.


Pomysł na sierpniowy weekend? Ruszaj w Polskę z PKP Intercity!

Pomysł na sierpniowy weekend? Ruszaj w Polskę z PKP Intercity!

2014-08-16 09:37:35

Wzmocnione pociągi na najpopularniejszych trasach, dla planujących podróż z wyprzedzeniem bilety w dobrej cenie oraz wsparcie informatorów mobilnych - to oferta PKP Intercity na długi weekend sierpniowy.