Rozbili odradzającą się grupę "ożarowską"

Rozbili odradzającą się grupę

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspierani przez funkcjonariuszy BOA KGP, KSP i komendy powiatowej w Sochaczewie zatrzymali 28 osób, członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów 48-letniego Roberta B. „Bedzio”.

 

Grupa „ożarowska” powstała pod koniec lat 90. XX wieku jako jeden z głównych odłamów grupy „pruszkowskiej”. Członkowie „Ożarowa” specjalizowali się w produkcji, obrocie i przemycie narkotyków, uprowadzeniach dla okupu, handlu bronią i materiałami wybuchowymi. Śmierć jednego z liderów szajki doprowadziła do rozhermetyzowania struktury, co wykorzystali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, którzy bardzo dokładnie rozpracowali to środowisko. Pierwsze uderzenie w „ożarowską” nastąpiło w kwietniu 2008 roku – wtedy w ręce funkcjonariuszy wpadło kilkudziesięciu członków grupy, w tym także jej ścisły zarząd. Dzięki temu doszło do kompletnego rozłamu szajki. Jednak pozostający na wolności byli jej członkowie podejmowali próby reaktywowania „Ożarowa”.


Latem 2013 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie przeprowadzili kolejną realizację, w której zatrzymano 15 osób, w tym także lidera 47-letniego Andrzeja P. Wszystkim postawiono zarzuty produkcji i obrotu znacznymi ilościami amfetaminy. Funkcjonariusze zlikwidowali także należące do grupy laboratoria amfetaminowe.


Teraz, na początku marca, policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, zatrzymali kolejnych 28 członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów - 48-letniego Roberta B. „Bedzio”. Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie śledztwo doprowadziło do zebrania materiałów potwierdzających udział tych osób w przestępstwach związanych z produkcją amfetaminy i obrotem narkotykami, bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi.


Zatrzymania miały miejsce w Warszawie, Białymstoku, Toruniu i Sochaczewie. W trakcie realizacji funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli kilogram narkotyków, 10 kilogramów trotylu, 3 kilogramy plastycznego materiału wybuchowego, 6 granatów oraz 6 sztuk broni palnej wraz z amunicją.


Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie wobec 15 z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec kolejnych 6 prokuratura skierowała wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a pozostali zatrzymani zostali oddani pod dozór Policji.

 

http://www.policja.pl


Komentarze

Podobne informacje

Premier Ewa Kopacz w klinice „Budzik”. Wybudzona ze śpiączki kolejna 18. osoba.

Premier Ewa Kopacz w klinice „Budzik”. Wybudzona ze śpiączki kolejna 18. osoba.

2015-04-18 09:09:22

Szefowa rządu spotkała się z prezes Fundacji „Akogo?” Ewą Błaszczyk oraz pacjentami i opiekunami kliniki „Budzik”.


Gdańsk: Z zimną krwią zabił swoją 5-letnią córkę! Był na detoksie

Gdańsk: Z zimną krwią zabił swoją 5-letnią córkę! Był na detoksie

2015-04-18 08:54:53

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Jak ustalono, ma on związek ze śmiercią 5-letniej dziewczynki, której ciało znaleziono wczoraj w parku w Brzeźnie. Zatrzymany to ojciec dziecka. Obecnie przebywa on w policyjnym areszcie. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


Napad na sklep w centrum Kielc! Policja użyła broni. Bandyta wpadł po pościgu

Napad na sklep w centrum Kielc! Policja użyła broni. Bandyta wpadł po pościgu

2015-04-18 08:51:23

Sceny jak z filmu sensacyjnego rozegrały się wczoraj w centrum Kielc. Dzięki szybkiej i profesjonalnie skoordynowanej akcji, policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który napadł na placówkę bankową i zrabował gotówkę. Napastnik w międzyczasie odebrał broń pracownikom ochrony i przy jej użyciu sterroryzował dwóch kierowców, którym kazał jechać w określone miejsca. 


Wpadł poszukiwany ENA za napaść i porwanie taksówkarza w Niemczech

Wpadł poszukiwany ENA za napaść i porwanie taksówkarza w Niemczech

2015-04-17 10:52:12

Lubelscy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę bez stałego miejsca pobytu, pochodzącego z powiatu biłgorajskiego, który poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za napaść i porwanie taksówkarza w 2011 roku.


Matka Mateusza Leszczyńskiego: Syn został

Matka Mateusza Leszczyńskiego: Syn został "gwałtownie uduszony". Proszę o pomoc Prokuraturę Generalną!

2015-04-16 10:21:44

- Prokurator w Trzebnicy Marek Jaworski wręczył mi wczoraj wyniki sekcji zwłok i powiedział, że nie ma dla mnie czasu! Dowody dostarczone przez Krzysztofa Rutkowskiego Komendzie Głównej w Warszawie też gdzieś utknęły w drodze do prokuratury w Trzebnicy! - alarmuje Agnieszka Leszczyńska, matka nieżyjącego 19-letniego Mateusza.


Policyjna debata dla seniorów z Krzyśkiem Skibą!

Policyjna debata dla seniorów z Krzyśkiem Skibą!

2015-04-16 07:41:40

Gdańscy policjanci wspólnie ze znanym artystą estradowym Krzysztofem Skibą i Nadbałtyckim Centrum Kultury zorganizowali debatę dla seniorów. W trakcie spotkania słuchaczom przybliżono metody działania oszustów m.in. metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.


Warszawiacy mogą już bezpłatnie wysterylizować swoje psy i koty

Warszawiacy mogą już bezpłatnie wysterylizować swoje psy i koty

2015-04-15 10:25:39

Rusza akcja bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Właściciele tych zwierząt, którzy mieszkają w Warszawie mogą skorzystać z możliwości wykonania zabiegu w jednej z 28 lecznic weterynaryjnych, bez względu na dzielnicę zamieszkania.


Zbyt uciążliwy remont może być naruszeniem prawa

Zbyt uciążliwy remont może być naruszeniem prawa

2015-04-15 09:36:17

Bałagan na klatce schodowej i nadmierny hałas – to najczęstsze uciążliwości remontu mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Mieszkańcy nie są jednak bezbronni.


Uroczyste świętowanie 15-lecia Centralnego Biura Śledczego

Uroczyste świętowanie 15-lecia Centralnego Biura Śledczego

2015-04-15 08:17:23

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie minister Grzegorz Karpiński zainaugurował seminarium szkoleniowe „Historia i teraźniejszość zwalczania przestępczości zorganizowanej w Polsce”, którym Policja podsumowuje piętnaście lat działania Centralnego Biura Śledczego Policji.


Łódź: Sprawcy napadu na kantor zatrzymani

Łódź: Sprawcy napadu na kantor zatrzymani

2015-04-15 08:16:23

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Łodzi rozwiązali zagadkę napadu na kantor i zatrzymali dwóch podejrzanych. Mężczyźni odegrali scenę niczym z filmu, aby utrudnić proces wykrywczy. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.