Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!

Rozbili odradzającą się grupę "ożarowską"

Rozbili odradzającą się grupę

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspierani przez funkcjonariuszy BOA KGP, KSP i komendy powiatowej w Sochaczewie zatrzymali 28 osób, członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów 48-letniego Roberta B. „Bedzio”.

 

Grupa „ożarowska” powstała pod koniec lat 90. XX wieku jako jeden z głównych odłamów grupy „pruszkowskiej”. Członkowie „Ożarowa” specjalizowali się w produkcji, obrocie i przemycie narkotyków, uprowadzeniach dla okupu, handlu bronią i materiałami wybuchowymi. Śmierć jednego z liderów szajki doprowadziła do rozhermetyzowania struktury, co wykorzystali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, którzy bardzo dokładnie rozpracowali to środowisko. Pierwsze uderzenie w „ożarowską” nastąpiło w kwietniu 2008 roku – wtedy w ręce funkcjonariuszy wpadło kilkudziesięciu członków grupy, w tym także jej ścisły zarząd. Dzięki temu doszło do kompletnego rozłamu szajki. Jednak pozostający na wolności byli jej członkowie podejmowali próby reaktywowania „Ożarowa”.


Latem 2013 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie przeprowadzili kolejną realizację, w której zatrzymano 15 osób, w tym także lidera 47-letniego Andrzeja P. Wszystkim postawiono zarzuty produkcji i obrotu znacznymi ilościami amfetaminy. Funkcjonariusze zlikwidowali także należące do grupy laboratoria amfetaminowe.


Teraz, na początku marca, policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, zatrzymali kolejnych 28 członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów - 48-letniego Roberta B. „Bedzio”. Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie śledztwo doprowadziło do zebrania materiałów potwierdzających udział tych osób w przestępstwach związanych z produkcją amfetaminy i obrotem narkotykami, bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi.


Zatrzymania miały miejsce w Warszawie, Białymstoku, Toruniu i Sochaczewie. W trakcie realizacji funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli kilogram narkotyków, 10 kilogramów trotylu, 3 kilogramy plastycznego materiału wybuchowego, 6 granatów oraz 6 sztuk broni palnej wraz z amunicją.


Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie wobec 15 z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec kolejnych 6 prokuratura skierowała wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a pozostali zatrzymani zostali oddani pod dozór Policji.

 

http://www.policja.pl


Komentarze

Podobne informacje

Kraków: Policjanci uderzyli w nielegalne składy z bronią !

Kraków: Policjanci uderzyli w nielegalne składy z bronią !

2015-11-24 20:33:37

Policjanci kryminalni z krakowskiej komendy miejskiej uderzyli w kilka składów z nielegalną bronią i amunicją. Łącznie zabezpieczyli kilkanaście jednostek broni i materiałów pirotechnicznych oraz kilkaset sztuk amunicji różnego kalibru. W sprawie podejrzanych jest trzech mężczyzn.


Tragiczny pożar w powiecie hajnowskim

Tragiczny pożar w powiecie hajnowskim

2015-11-24 20:31:23

Dwoje dzieci zginęło w pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Chytra. Hajnowscy policjanci ustalają szczegółowo okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


Radom: Child Alert - Zaginiony 3-letni Fabian. Chłopiec został uprowadzony

Radom: Child Alert - Zaginiony 3-letni Fabian. Chłopiec został uprowadzony

2015-11-24 15:23:19

Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu prowadzi działania mające na celu odnalezienie 3-letniego Fabiana. Dziecko zostało uprowadzone spod klatki schodowej przy wyjściu z bloku. Każdy, kto widział zaginionego chłopca lub ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z Policją.


Policjanci uratowali życie dwóm bezdomnym

Policjanci uratowali życie dwóm bezdomnym

2015-11-24 11:34:01

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Mariusz Dąbek wyróżnił dwóch policjantów z KPP w Zakopanem, którzy uratowali życie bezdomnym osobom. Funkcjonariusze widząc wydobywające się z budynku kłęby dymu, bez chwili wahania ruszyli na pomoc.


Zatrzymania w związku z rozpracowywaną grupą narkotykową

Zatrzymania w związku z rozpracowywaną grupą narkotykową

2015-11-24 09:02:49

Funkcjonariusze CBŚP i Służby Celnej zatrzymali 3 osoby: 39-letniego Seweryna B., 62-letnią Renatę B. oraz 32-letniego Marcina K. Wszyscy usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz przemytu narkotyków do Polski. Podczas realizacji zabezpieczono nie tylko narkotyki, ale też nielegalne papierosy, kosmetyki oraz środki farmakologiczne.


Wrocław: Brutalnie zamordował swoją matką. Wpadł na dworcu

Wrocław: Brutalnie zamordował swoją matką. Wpadł na dworcu

2015-11-23 20:34:29

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozić może młodemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez dolnośląskich policjantów. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo swojej matki. Zatrzymany wpadł w ręce policjantów w okolicach dworca kolejowego we Wrocławiu. 


Gigantyczny przemyt narkotyków przejęty w Gdańsku! 3 tony narkotyków

Gigantyczny przemyt narkotyków przejęty w Gdańsku! 3 tony narkotyków

2015-11-23 20:30:13

Kontener wypełniony ponad 3 tonami narkotyków to widok, który może zaskoczyć nawet policjantów na co dzień zajmujących się walką z narkobiznesem. Taką ilość przemycanych środków odurzających udało się zabezpieczyć dzięki profesjonalnej pracy funkcjonariuszy krakowskiego CBŚP. Jest to rekordowy wynik w walce z przestępczością narkotykową. Do sprawy zatrzymanych zostało pięć osób, obywateli krajów afrykańskich.


Brutalnie znęcał się nad 92-letnim ojcem. Trafił do aresztu

Brutalnie znęcał się nad 92-letnim ojcem. Trafił do aresztu

2015-11-23 07:31:46

Policjanci z Posterunku Policji w Wiązownie zatrzymali 57-latka, podejrzanego o znęcanie się nad swoim 92-letnim ojcem. Jak wynika z policyjnych ustaleń, już od dłuższego czasu używając przemocy fizycznej i psychicznej, wymuszał on na starszym ojcu różne kwoty pieniędzy. Zatrzymany jeszcze dziś trafi do aresztu.


Tramwaj do Wilanowa – podpisano umowę z wykonawcami koncepcji

Tramwaj do Wilanowa – podpisano umowę z wykonawcami koncepcji

2015-11-22 16:20:50

Spółka Tramwaje Warszawskie podpisała umowę z konsorcjum: Safege S.A.S. - Francja (lider) oraz Schuessler-Plan Inżynierzy Sp. z o.o. na wykonanie wielobranżowej koncepcji budowy trasy szybkiego tramwaju do Wilanowa.


“Wypier… do Syrii” krzyczeli napastnicy okładając po całym ciele bezbronnego artystę

“Wypier… do Syrii” krzyczeli napastnicy okładając po całym ciele bezbronnego artystę

2015-11-22 16:17:30

Nataniel Marsal Cabitango posiadający polskie obywatelstwo przyjechał wraz z swoim zespołem Raggafaya do Szczecina. Niestety pobyt w Szczecinie nie będzie się kojarzył mężczyźnie ze zbytnio miłymi wspomnieniami. Muzyk został pobity przed kilkoma dniami na al. Wyzwolenia napastnicy myśleli, że Nataniel jest uchodźcą z Syrii.