Rozbili odradzającą się grupę "ożarowską"

Rozbili odradzającą się grupę

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspierani przez funkcjonariuszy BOA KGP, KSP i komendy powiatowej w Sochaczewie zatrzymali 28 osób, członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów 48-letniego Roberta B. „Bedzio”.

 

Grupa „ożarowska” powstała pod koniec lat 90. XX wieku jako jeden z głównych odłamów grupy „pruszkowskiej”. Członkowie „Ożarowa” specjalizowali się w produkcji, obrocie i przemycie narkotyków, uprowadzeniach dla okupu, handlu bronią i materiałami wybuchowymi. Śmierć jednego z liderów szajki doprowadziła do rozhermetyzowania struktury, co wykorzystali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, którzy bardzo dokładnie rozpracowali to środowisko. Pierwsze uderzenie w „ożarowską” nastąpiło w kwietniu 2008 roku – wtedy w ręce funkcjonariuszy wpadło kilkudziesięciu członków grupy, w tym także jej ścisły zarząd. Dzięki temu doszło do kompletnego rozłamu szajki. Jednak pozostający na wolności byli jej członkowie podejmowali próby reaktywowania „Ożarowa”.


Latem 2013 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie przeprowadzili kolejną realizację, w której zatrzymano 15 osób, w tym także lidera 47-letniego Andrzeja P. Wszystkim postawiono zarzuty produkcji i obrotu znacznymi ilościami amfetaminy. Funkcjonariusze zlikwidowali także należące do grupy laboratoria amfetaminowe.


Teraz, na początku marca, policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, zatrzymali kolejnych 28 członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów - 48-letniego Roberta B. „Bedzio”. Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie śledztwo doprowadziło do zebrania materiałów potwierdzających udział tych osób w przestępstwach związanych z produkcją amfetaminy i obrotem narkotykami, bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi.


Zatrzymania miały miejsce w Warszawie, Białymstoku, Toruniu i Sochaczewie. W trakcie realizacji funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli kilogram narkotyków, 10 kilogramów trotylu, 3 kilogramy plastycznego materiału wybuchowego, 6 granatów oraz 6 sztuk broni palnej wraz z amunicją.


Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie wobec 15 z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec kolejnych 6 prokuratura skierowała wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a pozostali zatrzymani zostali oddani pod dozór Policji.

 

http://www.policja.pl


Komentarze

Podobne informacje

Rośnie liczba wyłudzeń kredytów. Banki nie mają wspólnego i skutecznego systemu zapobiegania oszustwom

Rośnie liczba wyłudzeń kredytów. Banki nie mają wspólnego i skutecznego systemu zapobiegania oszustwom

2014-10-20 11:19:25

Wzrasta liczba wyłudzeń kredytów, szczególnie gotówkowych i ratalnych. Oszuści najczęściej wyłudzają tego typu pożyczki, bo najłatwiej je uzyskać i wydać.


Skargi antyatomowe oddalone! Mieszkańcy nadmorskich kurortów nie składają broni

Skargi antyatomowe oddalone! Mieszkańcy nadmorskich kurortów nie składają broni

2014-10-19 08:19:11

Miała być demonstracja siły, bo do stolicy ruszył autokar mieszkańców gminy Mielno (zachodniopomorskie), ale grupa nie zmiękczyła serc przedstawicieli Temidy.


Utknął na mieliźnie. Pomogła Straż Graniczna

Utknął na mieliźnie. Pomogła Straż Graniczna

2014-10-19 08:17:04

Jednostki pływające Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej SG-006 oraz SG-046 brały udział w akcji ratowniczej kutra rybackiego, który niedaleko Kołobrzegu osiadł na mieliźnie.


Ludzie Rutkowskiego wraz ze Strzelcami i BOR udaremnili atak na elektrownię w Kozienicach

Ludzie Rutkowskiego wraz ze Strzelcami i BOR udaremnili atak na elektrownię w Kozienicach

2014-10-19 08:12:33

Wywiad satelitarny wykrył ruch obcego oddziału na terytorium Rzeczypospolitej. Ustalono, że jest to grupa, która zamierza zaatakować elektrownię w Kozienicach - taki scenariusz miały ćwiczenia, które odbyly się w ramach obchodów 100. rocznicy bitwy pod Laskami-Anielinem!


Trzy ofiary katastrofy w kopalnii Mysłowice-Wesoła

Trzy ofiary katastrofy w kopalnii Mysłowice-Wesoła

2014-10-19 06:50:14

W nocy z piątku na sobotę, w 12. dobie poszukiwań, ratownicy odnaleźli martwego górnika, który zaginął po katastrofie w kopalni Mysłowice-Wesoła. W sobotę zmarł także drugi z górników poparzonych w katastrofie, leczonych w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.


Złodzieje z Kielc wpadli z arsenałem broni

Złodzieje z Kielc wpadli z arsenałem broni

2014-10-19 06:42:53

Policjanci z Kielc i Jędrzejowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie włamania do domu jednorodzinnego na terenie Jędrzejowa. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku. Jeden z mężczyzn odpowie również za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji - zabezpieczono m.in. pistolety maszynowe AK 47 i Sterling, broń palną krótką, a także wiele istotnych elementów broni oraz różnego kalibru i rodzaju amunicję. Śledczy z Kielc od pewnego czasu zajmowali się sprawą, dotyczącą przestępstw przeciwko mieniu na województwa świętokrzyskiego. Ich ustalenia pozwoliły na trafne wytypowanie miejsca, gdzie sprawcy mogli dokonać kolejnego przestępstwa.


Nowoczesne furgony w zachodniopomorskiej policji! Kia Ceed i Venga w walce z przestępczością

Nowoczesne furgony w zachodniopomorskiej policji! Kia Ceed i Venga w walce z przestępczością

2014-10-19 06:40:03

W Szczecinie odbyło się uroczyste przekazanie policjantom 33 nowych samochodów. Radiowozy trafią do komendy miejskiej. Są to 23 oznakowane kia ceed oraz 10 nieoznakowanych kia venga. Auta są są dynamiczne, wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy.


Bunt w areszcie śledczym. Ćwiczenia

Bunt w areszcie śledczym. Ćwiczenia "Krata 2014"

2014-10-19 06:37:07

Podejście grupy agresywnych osób w rejon bramy głównej aresztu śledczego w celu wprowadzenia chaosu i żądanie uwolnienia współtowarzyszy osadzonych w areszcie - to jedno z założeń ćwiczeń sztabowych, które odbyły się na terenie Aresztu Śledczego w Bydgoszczy. W szkoleniu tym brali udział bydgoscy policjanci, strażacy oraz służba więzienna. Wczoraj (17.10.2014) w południe na terenie Aresztu Śledczego w Bydgoszczy zostały przeprowadzone ćwiczenia sztabowe pod kryptonimem „Krata 2014”. W ćwiczeniach wzięli udział bydgoscy policjanci, strażacy oraz funkcjonariusze służby więziennej. Głównym celem tych działań była weryfikacja rozwiązań dotyczących prowadzenia działań policyjnych w warunkach sytuacji kryzysowej na terenie przyległym do AŚ w Bydgoszczy oraz ocena procesu decyzyjnego dowódcy akcji policyjnej.


Pojedziemy nowym mostem gen. S. Grota-Roweckiego

Pojedziemy nowym mostem gen. S. Grota-Roweckiego

2014-10-17 21:13:49

Jeszcze w październiku planowane jest włączenie do ruchu wyremontowanej północnej części Mostu gen. S. Grota-Roweckiego. To półmetek prac przy przebudowie Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8.


Unikatowy mural wykuty w tynku

Unikatowy mural wykuty w tynku

2014-10-17 21:08:25

- Tyle się dzieje w Łodzi w ostatnim czasie: wystawy, koncerty, festiwale. Jednym z wydarzeń jest również IV edycja Festiwalu Urban Forms, a łódzkie murale stają się wizytówką naszego miasta w kraju i na świecie – powiedziała na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.