Rozbili odradzającą się grupę "ożarowską"

Rozbili odradzającą się grupę

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspierani przez funkcjonariuszy BOA KGP, KSP i komendy powiatowej w Sochaczewie zatrzymali 28 osób, członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów 48-letniego Roberta B. „Bedzio”.

 

Grupa „ożarowska” powstała pod koniec lat 90. XX wieku jako jeden z głównych odłamów grupy „pruszkowskiej”. Członkowie „Ożarowa” specjalizowali się w produkcji, obrocie i przemycie narkotyków, uprowadzeniach dla okupu, handlu bronią i materiałami wybuchowymi. Śmierć jednego z liderów szajki doprowadziła do rozhermetyzowania struktury, co wykorzystali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, którzy bardzo dokładnie rozpracowali to środowisko. Pierwsze uderzenie w „ożarowską” nastąpiło w kwietniu 2008 roku – wtedy w ręce funkcjonariuszy wpadło kilkudziesięciu członków grupy, w tym także jej ścisły zarząd. Dzięki temu doszło do kompletnego rozłamu szajki. Jednak pozostający na wolności byli jej członkowie podejmowali próby reaktywowania „Ożarowa”.


Latem 2013 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie przeprowadzili kolejną realizację, w której zatrzymano 15 osób, w tym także lidera 47-letniego Andrzeja P. Wszystkim postawiono zarzuty produkcji i obrotu znacznymi ilościami amfetaminy. Funkcjonariusze zlikwidowali także należące do grupy laboratoria amfetaminowe.


Teraz, na początku marca, policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, zatrzymali kolejnych 28 członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów - 48-letniego Roberta B. „Bedzio”. Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie śledztwo doprowadziło do zebrania materiałów potwierdzających udział tych osób w przestępstwach związanych z produkcją amfetaminy i obrotem narkotykami, bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi.


Zatrzymania miały miejsce w Warszawie, Białymstoku, Toruniu i Sochaczewie. W trakcie realizacji funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli kilogram narkotyków, 10 kilogramów trotylu, 3 kilogramy plastycznego materiału wybuchowego, 6 granatów oraz 6 sztuk broni palnej wraz z amunicją.


Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie wobec 15 z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec kolejnych 6 prokuratura skierowała wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a pozostali zatrzymani zostali oddani pod dozór Policji.

 

http://www.policja.pl


Komentarze

Podobne informacje

Nietrzeźwy jechał skradzionym audi

Nietrzeźwy jechał skradzionym audi

2014-08-01 22:12:11

Policjanci z koszalińskiej komendy odzyskali audi S4 skradzione tydzień temu na terenie Niemiec. Właściciel wycenił straty na prawie 100 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymany został 19-letni mieszkaniec miasta. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Bawili się nożami podczas libacji? Kompan z poderżniętym gardłem broni sprawcy?

Bawili się nożami podczas libacji? Kompan z poderżniętym gardłem broni sprawcy?

2014-08-01 21:59:17

W nocy z czwartku na piątek na skrzyżowaniu ulicy Władysława IV z Wańkowicza patrol policji natknął się na dwóch kompletnie pijanych mężczyzn. Jeden z nich był cały zakrwawiony. Miał ranę ciętą szyi.


Uciekał przed Strażą Graniczną. Jechał pijany i bez uprawnień

Uciekał przed Strażą Graniczną. Jechał pijany i bez uprawnień

2014-08-01 21:57:52

Przez dwa kilometry trwał w nocy w Kołobrzegu pościg za citroenem, którego kierowca nie zatrzymał się funkcjonariuszom Straży Granicznej do kontroli drogowej. 23-letni kierowca samochodu został ujęty i zatrzymany, miał przeszło 2 promile alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.


Uciekał kradzioną hondą, rozbił się i uciekł pieszo

Uciekał kradzioną hondą, rozbił się i uciekł pieszo

2014-08-01 21:54:13

Honda cr-v skradziona w Belgii, kradzione tablice rejestracyjne oraz piesza ucieczka z miejsca kolizji - taka sytuacja miała miejsce wczoraj w Laskowcu na trasie K-61. Pracujący przy sprawie ostrołęccy policjanci tuż po zdarzeniu zatrzymali 25-letniego obywatela Litwy.


Trwa XX Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Tysiące policjantów, masa imprezowiczów

Trwa XX Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Tysiące policjantów, masa imprezowiczów

2014-08-01 21:53:08

Przygotowania do zabezpieczenia jednego z największych festiwali w Europie rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Od poniedziałku każdego kolejnego dnia do służby w Kostrzynie wyrusza ponad tysiąc mundurowych. Ich działania trwać będą do niedzieli.


Uratowali samobójcę

Uratowali samobójcę

2014-08-01 21:51:56

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów udało się uratować 33-letniego mieszkańca Warszawy, który wysłał do swojej matki sms-a z informacją, że planuje popełnić samobójstwo. Na szczęście mężczyzna nie zdążył spełnić swojej obietnicy, bo równie błyskawicznie interweniowali bielańscy mundurowi.


Kolejna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana

Kolejna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana

2014-08-01 21:49:49

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie zlikwidowali kolejną w regionie plantację konopi indyjskich. W sumie zabezpieczono 47 nielegalnych krzaków oraz blisko 1,5 kg marihuany.


W hołdzie warszawskim Powstańcom

W hołdzie warszawskim Powstańcom

2014-08-01 21:48:38

Dzisiaj mija dokładnie 70 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. W stolicy przez cały dzień odbywać się będą uroczystości związane z tą rocznicą. Policjanci, jak co roku, włączyli się w obchody upamiętniające to wydarzenie. W imieniu Polskiej Policji hołd bohaterom Powstania Warszawskiego złożyli Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Mirosław Schossler i Komendant Stołeczny Policji, nadinsp. Dariusz Działo.


Przeładowany bus. Kierowca stracił prawo jazdy

Przeładowany bus. Kierowca stracił prawo jazdy

2014-07-30 21:46:44

 Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze Środy Wlkp. zatrzymali właściciela gospodarstwa rolnego, który nieprawidłowo przewoził pracowników sezonowych. Pasażerowie siedzieli ściśnięci w przedziale pasażerskim bez pasów, a dwóch nastolatków przewożonych było w części ładunkowej pojazdu. Kierowca stracił prawo jazdy. O ostatecznej wysokości kary zadecyduje sąd.


Zatrzymani za napad na salon gier

Zatrzymani za napad na salon gier

2014-07-30 21:41:05

Płoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na salon gier. Obaj już zostali tymczasowo aresztowani. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia sprawcom grozi do 12 lat więzienia.