Rozbili odradzającą się grupę "ożarowską"

Rozbili odradzającą się grupę

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspierani przez funkcjonariuszy BOA KGP, KSP i komendy powiatowej w Sochaczewie zatrzymali 28 osób, członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów 48-letniego Roberta B. „Bedzio”.

 

Grupa „ożarowska” powstała pod koniec lat 90. XX wieku jako jeden z głównych odłamów grupy „pruszkowskiej”. Członkowie „Ożarowa” specjalizowali się w produkcji, obrocie i przemycie narkotyków, uprowadzeniach dla okupu, handlu bronią i materiałami wybuchowymi. Śmierć jednego z liderów szajki doprowadziła do rozhermetyzowania struktury, co wykorzystali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, którzy bardzo dokładnie rozpracowali to środowisko. Pierwsze uderzenie w „ożarowską” nastąpiło w kwietniu 2008 roku – wtedy w ręce funkcjonariuszy wpadło kilkudziesięciu członków grupy, w tym także jej ścisły zarząd. Dzięki temu doszło do kompletnego rozłamu szajki. Jednak pozostający na wolności byli jej członkowie podejmowali próby reaktywowania „Ożarowa”.


Latem 2013 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie przeprowadzili kolejną realizację, w której zatrzymano 15 osób, w tym także lidera 47-letniego Andrzeja P. Wszystkim postawiono zarzuty produkcji i obrotu znacznymi ilościami amfetaminy. Funkcjonariusze zlikwidowali także należące do grupy laboratoria amfetaminowe.


Teraz, na początku marca, policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, zatrzymali kolejnych 28 członków grupy „ożarowskiej”, w tym jednego z liderów - 48-letniego Roberta B. „Bedzio”. Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie śledztwo doprowadziło do zebrania materiałów potwierdzających udział tych osób w przestępstwach związanych z produkcją amfetaminy i obrotem narkotykami, bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi.


Zatrzymania miały miejsce w Warszawie, Białymstoku, Toruniu i Sochaczewie. W trakcie realizacji funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli kilogram narkotyków, 10 kilogramów trotylu, 3 kilogramy plastycznego materiału wybuchowego, 6 granatów oraz 6 sztuk broni palnej wraz z amunicją.


Zatrzymanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie wobec 15 z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec kolejnych 6 prokuratura skierowała wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a pozostali zatrzymani zostali oddani pod dozór Policji.

 

http://www.policja.pl


Komentarze

Podobne informacje

[Zaginiona]: Maja Magdalena Sugier

[Zaginiona]: Maja Magdalena Sugier

2015-10-10 12:39:12

W nocy z czwartku na piątek (1 na 2 października) w Gdańsku zaginęła 16-letnia Maja Sugier. Nastolatki poszukuje rodzina oraz policja.


Gdańsk: Pierwszy dom Senior-WIGOR otwarty

Gdańsk: Pierwszy dom Senior-WIGOR otwarty

2015-10-09 18:41:46

W piątek w Gdańsku rozpoczął działalność pierwszy ze 113 dziennych domów opieki Senior-WIGOR. Miasto otrzymało ponad 86 tys. dofinansowania w ramach rządowego programu „Senior-WIGOR” na lata 2015 – 2020. Placówka jest połączeniem uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego.


Legnica: 25-letni pedofil molestował 13-latka!

Legnica: 25-letni pedofil molestował 13-latka!

2015-10-09 18:40:02

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to, że w jednym z autobusów komunikacji miejskiej dopuścił się innej czynności seksualnej wobec małoletniego poniżej 15 roku życia. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy kilka godzin po zgłoszeniu i trafił prosto do aresztu. Za tego typu czyn grozić mu może teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


Elbląg: 17-latek ciężko pobił 51-letniego lężącego mężczyznę!

Elbląg: 17-latek ciężko pobił 51-letniego lężącego mężczyznę!

2015-10-09 18:37:49

Sąd Rejonowy w Elblągu na wniosek prokuratury i policji aresztował dzisiaj 17-latka, który jest podejrzany o ciężkie pobicie 51-letniego mężczyzny, który leżał pijany pod sklepem. Do szpitala trafił ze zmiażdżoną twarzą. W stanie ciężkim przebywa na oddziale intensywnej terapii i jest w śpiączce farmakologicznej. Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. 


[VIDEO] Zlikwidowane dwie plantacje konopi – policjanci zabezpieczyli blisko 500 krzewów

[VIDEO] Zlikwidowane dwie plantacje konopi – policjanci zabezpieczyli blisko 500 krzewów

2015-10-09 13:51:33

Zlikwidowane dwie plantacje konopi, zabezpieczone 489 krzewów i zatrzymany mężczyzna podejrzany o przestępstwa narkotykowe - to efekt działań policjantów wydziału kryminalnego z oleśnickiej komendy powiatowej. Wartość marihuany, którą można by było uzyskać z uprawy, to ponad 200 tys. zł. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany, grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zlokalizowali miejsce, gdzie uprawiane są nielegalnie konopie. W jednej z miejscowości powiatu oleśnickiego policjanci ujawnili wynajmowane pomieszczenia gospodarcze, gdzie znajdowały się dwie plantacje.


[VIDEO] Szaleńcza jazda BMW znajdzie swój finał w sądzie

[VIDEO] Szaleńcza jazda BMW znajdzie swój finał w sądzie

2015-10-09 13:48:17

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni zakończyli wyjaśnianie sprawy kierowcy, który 30 maja br. urządził sobie szaleńczy rajd samochodem przez Łapczycę, nagrał to kamerką i zamieścił w Internecie. Mężczyzna usłyszał zarzuty do których częściowo się przyznał. Sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o losie kierowcy.


Szajka

Szajka "wnuczków" trafiła do aresztu

2015-10-09 10:52:28

Tylko w ciągu jednego dnia myślenicka policja odnotowała aż siedem prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Na szczęście w żadnym przypadku do przekazania gotówki nie doszło. Podczas jednej zasadzki myśleniccy kryminalni zatrzymali krakowianina, który chciał odebrać wyłudzone pieniądze od mieszkanki Myślenic. Podejrzanemu o przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. W tym samym dniu kolejnego fałszywego wnuka zatrzymali również policjanci z Nowego Targu.


[VIDEO] Areszt dla kolejnego stalkera - pseudokibica.

[VIDEO] Areszt dla kolejnego stalkera - pseudokibica.

2015-10-09 10:48:28

2 miesiące temu mężczyzna wraz ze swoimi znajomymi porwał kobietę, która nie poddawała się natarczywym podrywom. Policyjne sprawdzenia wykazały, że związani z porwaniem mężczyźni przynależą do jednego z ugrupowań pseudokibicowskich w Krakowie.


Okradł w Warszawie pracodawcę, usłyszał zarzuty

Okradł w Warszawie pracodawcę, usłyszał zarzuty

2015-10-09 08:44:16

Policjanci z warszawskiej Woli ustalili mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy w wysokości ponad 20.000 zł.Sprawca najprawdopodobniej dokonał kradzieży we wrześniu br. na szkodę właściciela sklepu, gdzie był zatrudniony.


Policjanci zatrzymali złodziei, którzy okradli bank

Policjanci zatrzymali złodziei, którzy okradli bank

2015-10-08 13:39:46

3 października 2015 roku tomaszowscy policjanci i funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch obywateli Albanii, podejrzanych o kradzież z włamaniem do placówki banku w Będkowie.