Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Taniec Latino. Warsztaty salsy, lambady, tanga. Klimaty Ameryki Łacińskiej na warszawskiej Woli


Taniec Latino. Warsztaty salsy, lambady, tanga. Klimaty Ameryki Łacińskiej na warszawskiej Woli

Warsztaty żywiołowej salsy, radosnej lambady, pełnego emocji tanga połączone z muzyką meksykańskich mariachi na żywo to niektóre atrakcje czekające na uczestników projektu „Wolskie inspiracje latino”. Przez najbliższe 3 miesiące warszawska Wola wypełni się magią i radością płynącą wprost z Ameryki Łacińskiej.

 

Wolskie inspiracje latino. Warsztaty żywiołowej salsy, radosnej lambady, pełnego emocji tanga połączone z muzyką meksykańskich mariachi na żywo to niektóre atrakcje czekające na uczestników projektu „Wolskie inspiracje latino”. Przez najbliższe 3 miesiące warszawska Wola wypełni się magią i radością płynącą wprost z Ameryki Łacińskiej.

Już od 26 kwietnia Fundacja Kulturo zaprasza na międzypokoleniowy, integrujący projekt upowszechniający kulturę latynoamerykańską. „Wolskie inspiracje latino” to m.in. cykl bezpłatnych warsztatów: tanga, salsy i lambady. Poprowadzą je doświadczeni nauczyciele pochodzący z Argentyny, Kuby i Brazylii. Warsztaty zakładają formułę międzypokoleniową, co znaczy, że wspólnie bawić się będą osoby młode, dorosłe i seniorzy, rodziny z dziećmi. Do udziału w projekcie organizatorzy zapraszają wszystkich – bez względu na wiek. W przypadku warsztatów tanga na parkiecie mile widziane będą także osoby niewidome. Kulminacyjnym elementem projektu będzie finał „Wolska fiesta” – barwne wydarzenie, tętniące rytmami latino. W jego trakcie nie zabraknie koncertu prawdziwych meksykańskich mariachi z grupy „Los amigos”, warsztatów salsy i pokazów brazylijskiej lambady. Jak mówią organizatorzy: „Ameryka Łacińska to koloryt, spontaniczność, bogactwo w różnorodności i przede wszystkim bycie razem. Tymi egzotycznymi wartościami chcemy się dzielić i zainspirować do poznawania i odkrywania bogactwa kultury latynoamerykańskiej. Wierzymy, że taniec to doskonała forma wspólnego spędzania czasu. Tym bardziej odnosi się to do tańców latino, które pełne są energii i czaru”.
Wszystkie wydarzenia realizowane będą w okresie kwiecień – czerwiec w Wolskim Centrum Kultury (siedziba główna i wybrane filie). Wstęp jest wolny, a na warsztaty obowiązują zapisy.

TANGO
(Ul. Działdowska 6)
26.04, 12.05, 24.05, 29.05, godz.: 19:00 – 20:00
20.05, godz.: 16:00 – 17:00

SALSA
Ul. Młynarska 35 A
30.05, 6.06, godz.: 19:00 – 20:00

LAMBADA
Ul. Obozowa 85
21, 28.05, godz.: 11:00 – 12:00

WOLSKA FIESTA
ul. Górczewska 15
10.06 (SOBOTA)
Godz.: 16:00 – 19:00
Koncert mariachi „Los amigos”
Warsztaty SALSY
Pokaz lambady

ZAPISY:
kontakt@polskietango.pl
tel. 503 152 129
Więcej informacji:
www.fundacjakulturo.org

Organizator:

    Fundacja Kulturo

Partnerzy:

    Wolskie Centrum Kultury
    Fundacja Kultury Bez Barier
    Projekt „Wolskie inspiracje latino” współfinansuje m.st. Warszawa

Informacja za: sportowa.warszawa.pl

Fot. chaouki, Brendan


Komentarze

Podobne informacje

Reprezentanci Polski o roli mamy. Dzięki moim rodzicom jestem tu, gdzie jestem!

Reprezentanci Polski o roli mamy. Dzięki moim rodzicom jestem tu, gdzie jestem!

2017-05-25 12:22:20

Mogłoby się wydawać, że główną rolę w kształtowaniu piłkarskiej kariery odgrywają ojcowie. To oni częściej interesują się sportem, widzą w swoich dzieciach odbicie własnych, piłkarskich ambicji. Pamiętajmy jednak, że za plecami młodych piłkarzy i piłkarek, na równi z tatusiami, są też matki.


Blisko pół miliarda na infrastrukturę sportową w 2017 roku!

Blisko pół miliarda na infrastrukturę sportową w 2017 roku!

2017-05-24 13:09:29

- To jest przykład tego, że wspólnie można zrobić bardzo wiele, nawet w tak małych miejscowościach i społecznościach – powiedziała premier Beata Szydło podczas sobotniej uroczystości otwarcia wielofunkcyjnego boiska sportowego w jej rodzinnej miejscowości Przecieszyn.


[VIDEO] Polki podejmą mistrzynie olimpijskie. Stawką awans do MŚ

[VIDEO] Polki podejmą mistrzynie olimpijskie. Stawką awans do MŚ

2017-05-16 07:50:23

Wkrótce, 15 czerwca br. o g. 18.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej Koszalinie odbędzie się rewanżowy mecz kwalifikacji do mistrzostw świata.


Policyjni siatkarze reprezentujący drużynę KWP w Olsztynie na drugim stopniu podium

Policyjni siatkarze reprezentujący drużynę KWP w Olsztynie na drugim stopniu podium

2017-05-14 19:41:32

W miniony piątek i sobotę w Giżycku rozegrany został II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej MAZURY CUP 2017. Drużyna reprezentująca warmińsko – mazurska Policję po zaciętym meczu z drużyną Wicher Wilkasy zajęła drugie miejsce


Warszawa: Emocje sportowego weekendu

Warszawa: Emocje sportowego weekendu

2017-05-12 21:21:05

W nadchodzący weekend, 12-14 maja, czeka nas wiele sportowych wydarzeń. Oprócz zawodów żużlowych na PGE Narodowym, warszawiacy będą mogli m.in. wziąć udział w Teście Coopera, obserwować zmagania piłkarzy wodnych czy koszykarzy, a także udać się na XXIV Przegląd Filmów Alpinistycznych.


IBB Polonia Londyn ponownie mistrzem Anglii

IBB Polonia Londyn ponownie mistrzem Anglii

2017-05-11 14:49:50

W pierwszy weekend maja przyszedł czas na zakończenie siatkarskiej ligi angielskiej. W dniach 6-7.05 w Narodowym Centrum Siatkówki w Kettering odbyły się finałowe spotkania najwyższej ligi rozgrywkowej – Super8. IBB Polonia Londyn spotkała się na parkiecie z drużyną Sheffield Hallam.


Biegi i Puchar Polski na stadionie PGE Narodowym

Biegi i Puchar Polski na stadionie PGE Narodowym

2017-04-28 19:39:21

W poniedziałek, 1 maja, zgromadzenia publiczne, a we wtorek, 2 maja mecz finałowy Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Arką Gdynia na stadionie PGE Narodowym, Bieg Flagi i obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja spowodują zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej.


Zajęcia z samoobrony dla urzędniczek poprowadził policyjny instruktor

Zajęcia z samoobrony dla urzędniczek poprowadził policyjny instruktor

2017-04-28 15:10:34

Policyjny instruktor przeprowadził szkolenie dla pracowników socjalnych powiatu golubsko-dobrzyńskiego z zakresu bezpieczeństwa. Spotkanie, oprócz wykładu, miało również charakter warsztatów, podczas których asp. sztab. Jacek Kozerski - instruktor taktyki i technik interwencji zaprezentował elementy samoobrony, które mogą przydać się w nie zawsze bezpiecznej pracy urzędniczek.


Znakomity sukces polskiej sztafety na Bahamach! Pokonały reprezentacje Jamajki i USA!

Znakomity sukces polskiej sztafety na Bahamach! Pokonały reprezentacje Jamajki i USA!

2017-04-24 19:40:45

Reprezentantka Bałtyku Koszalin wywalczyła srebrny medal w biegu 4×400 metrów podczas światowych zawodów IAAF w sztafetach, które odbywają się w Nassau, stolicy Bahamów. Polki uzyskały czas 3.28,28 i przegrały jedynie z Amerykankami, trzecie były sprinterki z Jamajki.


Orlen Warsaw Marathon – zmiany w ruchu drogowym

Orlen Warsaw Marathon – zmiany w ruchu drogowym

2017-04-21 19:00:26

W niedzielę, 23 kwietnia, w godz. 9.00 – 14.30, odbędzie się Orlen Warsaw Marathon. Na czas imprezy częściowo wyłączonych z ruchu będzie kilkanaście ulic, m.in.: Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski, Puławska, al. KEN, Jana III Sobieskiego. Zwężona będzie Wisłostrada.