Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Bloguj z nami!

Jaka jest „Druga strona Anioła”?

Wydawnictwo Psychoskok

27 marzec 2017

Anioł — to słowo kojarzy się nam z niewinnością, pokorą i skromnością, którymi to cechami obdarzona jest postać chłopczyka o złotych włosach i w zwiewnej białej szacie. Jednak czy każdy Anioł powinien tak wyglądać? Czyż to nie wyjątek potwierdza regułę? W książce „Druga strona Anioła” Oliwii Szadkowskiej możemy przekonać się o tym, że nie warto sugerować się stereotypami, nawet w stosunku do… istot nadprzyrodzonych.

Książka łączy w sobie dwa różne światy. Pierwszy z nich to świat ludzi, gdzie rzeczy materialne są ponad wszystko i gdzie liczy się tylko „moje dobro”. Drugi natomiast to świat duchowy, gdzie Anioły robią wszystko, aby doprowadzić swojego podopiecznego do dobrych czynów. Autorka zrobiła to w tak realistyczny sposób, że po przeczytaniu tej lektury nasuwa się pytanie: „A może Anioły naprawdę istnieją?”

Bohaterką „Drugiej strony Anioła” jest Ann, nastoletnia dziewczyna, która każdą wolną chwilę woli spędzić przy laptopie, ze słuchawkami w uszach, zamiast spotykać się ze znajomymi. Jest ona zwyczajną nastolatką, która, jak na pierwszy rzut oka się wydaje, ma kochającą rodzinę i prowadzi poukładane życie. Jednak, co można zresztą wywnioskować po tytule, nie do końca tak właśnie jest. Pewnego dnia jej życie zmienia się o 180 stopni za sprawą niezwykłej wizyty nikogo innego niż Anioła, Kupidyna. Kupidyn wprowadza Ann w świat Szkoły Aniołów, a sama nastolatka poznaje zapierające dech w piersiach życiowe historie każdego z jej członków. Dlaczego jednak tylko ona została tak wyróżniona, aby kontaktować się ze światem nadprzyrodzonym? Czy znajomość z Kupidynem przerodzi się w coś więcej niż anielsko-ludzką przyjaźń? I wreszcie — czy Anioły mogą się kojarzyć tylko z niewinnością i delikatnością? czytaj więcej >


Jestem w drodze do Meksyku, gdzie czekają przede mną ważne zadania w jednym z najbardziej niebezpiecznym państw na świecie.

Krzysztof Rutkowski

26 marzec 2017

Witam Was Wszystkich bardzo Serdecznie ! Jestem w drodze do Meksyku, gdzie czekają przede mną ważne zadania w jednym z najbardziej niebezpiecznym państw na świecie.

Dla tych którzy nie wiedza jest tam 20 porwań okupowych dziennie. Kartele narkotykowe czerpią dochody z kilkudziesięciu rożnego rodzaju kategorii przestępstw. Jeżeli robota mi się przedłuży będę musiał ściągnął moja ukochana detektyw Maję, która jest jedyna konkurencja dla mojej roboty.
Wywiady dla dwóch telewizji. Zachęcam do obejrzenia

Krzysztof Rutkowski

11 luty 2017

Wczoraj byłem gościem w Nowa TV oraz internetowej stacji w Realu24. Były to dla mnie wyjątkowe rozmowy na zaskakujące tematy.

W piątek wieczorem gościłem w Nowa TV, która jako debiutująca od niedawna stacja jest zainteresowana moimi działaniami.

Następnie przejechałem do radakcji w Realu 24, gdzie udzieliłem dwóch wywiadów internetowemu showmanowi Marcinowi Roli. czytaj więcej >


Z Jakubem Wesołowskim o wspólnej akcji!

Krzysztof Rutkowski

02 luty 2017

Jakub Wesołowski odwiedził mnie z chęcią udziału w moich najbliższych akcjach... Bardzo mi miło odpowiedziałem, ale to nie film komisarzu Alex, zostaw robotę profesjonalistom ;)

Oczywiście z uśmiechem na twarzy :)

Pozdrawiamy! czytaj więcej >


Zapraszam w niedzielę do Łodzi na 25 finał WOŚP, podczas którego dla Was zaśpiewam!

Krzysztof Rutkowski

14 styczeń 2017

15.01.2017r w Rotundzie Manufaktury ok godz 14:30, wezmę udział w projekcie "25 LICYTACJI PRZYJACIÓŁ WOSP NA 25-LECIE WOSP" podczas którego, m.in. wykonam wspólnie z FISHEREM utwor "Jesteś Aniołem"!! Przekażę na licytację, którą poprowadzi członek Pokojowego Patrolu WOŚP Zbigniew Pietrzak szczególny, muzyczny gadzet!

Do wylicytowania będzie "Koncert z Fisherem na koncercie prywatnym lub samorzadowym, na terenie Naszego Kraju w 2017 roku!"

Licytacja, jak wszystkie z racji okrągłego Jubileuszu, rozpoczyna się kwotą 25PLN!!! czytaj więcej >


W poniedziałek 16 stycznia będę gościem honorowym na spotkaniu autorskim w Restauracji Stolica o godzinie 19:00 w Warszawie

Krzysztof Rutkowski

12 styczeń 2017

W najbliższy poniedziałek 16 stycznia odbędzie się spotkanie autorskie bestselleru roku autorstwa Jacka Grabowskiego "Sekrety Polaków Wybitnych", na którym będę gościem honorowym.

Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00 w Restauracji Stolica w Warszawie przy ul. Szeroki Dunaj 1/3.

W sympatycznej atmosferze będziemy mogli się nie tylko spotkać, ale porozmawiać czy wziąć udział w konkursie. Jednym słowem Was i mnie czeka kilka interesujących niespodzianek i mam nadzieję miłych wrażeń! czytaj więcej >


Wystąpiliśmy 7 stycznia z Fisherem w koncercie charytatywnym

Krzysztof Rutkowski

11 styczeń 2017

Wystąpiliśmy 7 stycznia z Fisherem w koncercie charytatywnym. Wszystko poszło zgodnie z planem.

Dziękuję Wszystkim uczestnikom koncertu, którzy swoją obecnością i zakupem biletów dołożyli swoją cegiełkę,

aby wesprzeć chorego na raka Krzysztofa z zespołu Tarzan Boy. czytaj więcej >


Zagraliśmy z Fischerem charytatywny koncert dla dzieci

Krzysztof Rutkowski

11 grudzień 2016

Po całym ciężkim tygodniu pracy znalazłem w piątek czas, aby zagrać charytatywny koncert dla dzieci wraz z Fisherem oraz innymi zespołami w szkole podstawowej w Jazgarzewie koło Piaseczna.


Gwiezdna twierdza Marka Pietrachowicza

Wydawnictwo Psychoskok

05 grudzień 2016

Fantasy jest gatunkiem pozwalającym na praktycznie nieograniczone puszczenie wodzy fantazji, pomysłowości i „ubranie” we właściwe temu gatunkowi „szaty” konkretnej wiedzy.

Marek Pietrachowicz napisał już drugą część cyklu fantasy poświęconego młodocianej wiedźmie, dziewczynie niezwykłej w swojej zwyczajności. Udowodnił, że o Celtach i kulturze celtyckiej wie mnóstwo. Nadaje to wiarygodności opowieści, która dzieje się w czasach przed Czasem, chociaż nie do końca jest to oczywiste. Tę pewność zakłóca nieco używanie, obok stylizowanego na starożytny, języka współczesnego, francuskiego, niemieckiego… Jeśli nawet w preczasach dzisiejsi Europejczycy posługiwali się językami zbliżonymi do tych współczesnych, to na pewno nie brzmiały one tak, jak u Autora obecnie. Ale to jest niewielki mankament. Przygody Raiany, nastoletniej czarownicy, są absolutnie niezwykłe, do tego opisane bardzo dobrymi dialogami. Akcja jest wartka, szybko przewraca się kolejne karty książki, bo czytelnik ciekaw jest bardzo, co stanie się na następnej stronie, za kolejnym wzgórzem, za kolejnym załomem muru...

Nie zgadzam się natomiast z innymi osobami oceniającymi wcześniejszą powieść Marka Pietrachowicza – „Mądrość Wiedźmy” (który to tytuł jest również nazwą cyklu, w skład którego wchodzi również „Gwiezdna Twierdza”), gdzie głównym zarzutem było to, że powieść jest niewielka objętościowo. Kto powiedział, że powieść fantasy ma być opasłym woluminem, którego strony wypełnione są rozwlekłymi opisami krain, obyczajów itp.? Taka opinia jest pozbawiona sensu, bowiem po to uczymy się języka, żeby posługiwać się nim w taki sposób, aby przekazać czytelnikowi to, co do przekazania mamy. I tak właśnie posługuje się językiem Marek Pietrachowicz. czytaj więcej >


Polsat News - Skandaliści. Zapraszam do obejrzenia odcinka z moim udziałem

Krzysztof Rutkowski

05 grudzień 2016

Program został wyemitowany w sobotę o godz. 20 w Polsat News, Jest już dostępny w internecie.

Rozmowa była burzliwa, miejscami ostra taka jak moja robota. Ale też pełna wątków prywatnych i show-biznesowych, co można było zobaczyć w teledysku "Jesteś Moim Aniołem. 

Dałem się nawet namówić na występ na scenie! czytaj więcej >


Zagubić duszę dla miłości

Wydawnictwo Psychoskok

23 listopad 2016

Zastanawialiście się czasem czy umieranie boli? A może nie czuje się nic poza strachem przed nieznanym? Bohaterka patrzy na swoje ciało oczami widza i zastanawia się, jak to w ogóle możliwe, że może znajdować się w dwóch miejscach jednocześnie, a wszystkie wydarzenia dziejące się dookoła to jakby niezwykły film.

„Zagubiona dusza” to opowieść o młodej, osiemnastoletniej dziewczynie, która po wypadku nie pamięta zupełnie kim jest i co spowodowało, że  stała się duchem. Przywiązana niewidzialną nicią do pewnego chłopaka, bezwolnie podąża za nim krok w krok. Zagubiona pomiędzy dwoma światami musi sama przypomnieć sobie, co właściwie się wydarzyło i dlaczego. Odkrywa, że początkowo nieznany jej chłopak jest dla niej kimś bardzo ważnym. Opiekuńczy Igor to jej najlepszy przyjaciel, a rodzące się między nimi uczucie los brutalnie przerwał. Chłopakowi bardzo ciężko jest pogodzić się z trudną sytuacją tym bardziej, że w pewnym stopniu czuje się odpowiedzialny za wypadek, w którym uczestniczyła Ada.  Z pomocą przychodzi znajoma bohaterki, która ma dar widzenia duchów. Choć początkowo Igor nie wierzy drobnej blondynce, postanawia jednak zaufać Laurze.

Książka opowiada o miłości, smutku i cierpieniu. O tym, że w obliczu tragedii, jaką los może zgotować, człowiek powinien się cieszyć z każdego drobnego szczegółu i z każdej krótkiej chwili spędzonej z najbliższą osobą. Czy miłość przetrwa nawet śmierć? O tym z zaciekawieniem przeczyta każdy, kto sięgnie po lekturę tej książki. czytaj więcej >Dziś w TVP1 Sprawa dla Reportera z naszym udziałem. Początek godz, 21:25

Krzysztof Rutkowski

17 listopad 2016

Zapraszam dziś wieczorem przed telewizory. Zaprezentujemy dramat Polki pragnącej odzyskać dziecko we Włoszech. 

Wioletta Wrzosek zwróciła się do mnie o pomoc w odzyskaniu syna. Stało się tak, bo nie pomogły jej żadne instrytucje państwowe. 

Doszło do sytuacji, że zdesperowana matka przeprowadziła protest przed Ambasadą Republiki Włoskiej w Warszawie. Wszelkie szczegóły tej sprawy można odnaleźć TUTAJ. czytaj więcej >


Uciec od siebie czyli Oni i Dżej

Wydawnictwo Psychoskok

14 listopad 2016

Pisząc o bohaterce książki „Uciec od siebie, czyli Oni i Dżej”, nie mogę nie uciec się do klasyfikacji chorób Światowej Organizacji Zdrowia i pochodzącego z niej numeru F.60. Oznacza on, mówiąc najogólniej, zaburzenia osobowości. Poznając bliżej Emmę Dżej Blum, już po kilkunastu stronach wyraźnie widać, że bohaterka powieści ma ze sobą poważne problemy.

Dwie osobowości w jednym, małym, kruchym ciele. Czasem pogodzone, czasem rywalizujące ze sobą. Spojrzałam znów na Normana.  To on sprawił, że Emma i Dżej znów żyły w harmonii. Ani jedna, ani druga, nie musiały sobie niczego udowadniać. Nareszcie były zgodne i równo idące naprzód. A co najważniejsze, szczęśliwe od prawie dwóch lat... Kochały i były kochane – mówi o sobie Emma.

Poznajemy ją, kiedy tworzy szczęśliwy związek z Normanem. Mieszkają w Barcelonie i prowadzą kawiarenkę, którą zapisał im jej zmarły właściciel. Niespełna czterdziestoletnia Emma ma za sobą kilka nieudanych związków, z których wyszła mocno okaleczona emocjonalnie. Norman jest jej oparciem i spełnieniem marzeń o szczęśliwej miłości. Do czasu, kiedy i on ją zostawia dla… swojej żony. Po tym zdarzeniu w Emmie zaczyna dominować druga część jej osobowości – Dżej, kobieta bez zahamowań, lubiąca zabawę i nowe, przygodne znajomości. czytaj więcej >


Oglądaliście program Dzień Dobry TVN? Jeśli nie, to zapraszam!

Krzysztof Rutkowski

05 listopad 2016

Jeśli nie, to nic straconego. Przesyłam link do programu i życzę Wam miłego dnia:)

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/palac-detektywa-rutkowskiego,216352.html


Odprowadzam ciszę

Wydawnictwo Psychoskok

26 październik 2016

Czy Mai i Adamowi uda się utrzymać związek? Czy łączące ich uczucie jest na tyle prawdziwe i silne, że przejdą razem przez piętrzące się przed nimi problemy? Czy Maja będzie potrafiła rozprawić się z bolesną przeszłością i otworzyć się na przyszłość?

Odpowiedź znajdziecie na stronach „Odprowadzam ciszę”.Kupiliśmy z Mają XVII-wieczny pałac. Jego historię przedstawimy w poniedziałkowym "Dzień Dobry TVN"

Krzysztof Rutkowski

22 październik 2016

W poniedziałek zapraszam wszystkich do oglądania Dzień Dobry TVN, gdzie będziemy rozmawiać m.in. o odrestaurowaniu XVII wiecznego pałacu w stylu barokowym, który zakupiliśmy razem z Mają. 

Pałac znajdujący się w Szczepowie, należał do bardzo zacnej arystokratycznej rodziny bohaterów niemieckiego ruchu oporu von Schlabrendorf.

Fabian von Schlabrendorf przygotował zamach na Adolfa Hitlera umieszczając bombę w butelce koniaku w bagażu samolotu 13 marca 1943r na lotnisku w Smoleńsku (niestety zawiódł zapalnik ze względu na niską temperaturę), skąd Hitler wracał do Kętrzyna (Wilczym Szańcu) po wizytacji wojsk niemieckich na froncie wschodnim 13 marca 1943r. czytaj więcej >