Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Bloguj z nami!


Wywiady dla dwóch telewizji. Zachęcam do obejrzenia

Krzysztof Rutkowski

11 luty 2017

Wczoraj byłem gościem w Nowa TV oraz internetowej stacji w Realu24. Były to dla mnie wyjątkowe rozmowy na zaskakujące tematy.

W piątek wieczorem gościłem w Nowa TV, która jako debiutująca od niedawna stacja jest zainteresowana moimi działaniami.

Następnie przejechałem do radakcji w Realu 24, gdzie udzieliłem dwóch wywiadów internetowemu showmanowi Marcinowi Roli. czytaj więcej >


Z Jakubem Wesołowskim o wspólnej akcji!

Krzysztof Rutkowski

02 luty 2017

Jakub Wesołowski odwiedził mnie z chęcią udziału w moich najbliższych akcjach... Bardzo mi miło odpowiedziałem, ale to nie film komisarzu Alex, zostaw robotę profesjonalistom ;)

Oczywiście z uśmiechem na twarzy :)

Pozdrawiamy! czytaj więcej >


Zapraszam w niedzielę do Łodzi na 25 finał WOŚP, podczas którego dla Was zaśpiewam!

Krzysztof Rutkowski

14 styczeń 2017

15.01.2017r w Rotundzie Manufaktury ok godz 14:30, wezmę udział w projekcie "25 LICYTACJI PRZYJACIÓŁ WOSP NA 25-LECIE WOSP" podczas którego, m.in. wykonam wspólnie z FISHEREM utwor "Jesteś Aniołem"!! Przekażę na licytację, którą poprowadzi członek Pokojowego Patrolu WOŚP Zbigniew Pietrzak szczególny, muzyczny gadzet!

Do wylicytowania będzie "Koncert z Fisherem na koncercie prywatnym lub samorzadowym, na terenie Naszego Kraju w 2017 roku!"

Licytacja, jak wszystkie z racji okrągłego Jubileuszu, rozpoczyna się kwotą 25PLN!!! czytaj więcej >


W poniedziałek 16 stycznia będę gościem honorowym na spotkaniu autorskim w Restauracji Stolica o godzinie 19:00 w Warszawie

Krzysztof Rutkowski

12 styczeń 2017

W najbliższy poniedziałek 16 stycznia odbędzie się spotkanie autorskie bestselleru roku autorstwa Jacka Grabowskiego "Sekrety Polaków Wybitnych", na którym będę gościem honorowym.

Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00 w Restauracji Stolica w Warszawie przy ul. Szeroki Dunaj 1/3.

W sympatycznej atmosferze będziemy mogli się nie tylko spotkać, ale porozmawiać czy wziąć udział w konkursie. Jednym słowem Was i mnie czeka kilka interesujących niespodzianek i mam nadzieję miłych wrażeń! czytaj więcej >


Wystąpiliśmy 7 stycznia z Fisherem w koncercie charytatywnym

Krzysztof Rutkowski

11 styczeń 2017

Wystąpiliśmy 7 stycznia z Fisherem w koncercie charytatywnym. Wszystko poszło zgodnie z planem.

Dziękuję Wszystkim uczestnikom koncertu, którzy swoją obecnością i zakupem biletów dołożyli swoją cegiełkę,

aby wesprzeć chorego na raka Krzysztofa z zespołu Tarzan Boy. czytaj więcej >


Zagraliśmy z Fischerem charytatywny koncert dla dzieci

Krzysztof Rutkowski

11 grudzień 2016

Po całym ciężkim tygodniu pracy znalazłem w piątek czas, aby zagrać charytatywny koncert dla dzieci wraz z Fisherem oraz innymi zespołami w szkole podstawowej w Jazgarzewie koło Piaseczna.


Gwiezdna twierdza Marka Pietrachowicza

Wydawnictwo Psychoskok

05 grudzień 2016

Fantasy jest gatunkiem pozwalającym na praktycznie nieograniczone puszczenie wodzy fantazji, pomysłowości i „ubranie” we właściwe temu gatunkowi „szaty” konkretnej wiedzy.

Marek Pietrachowicz napisał już drugą część cyklu fantasy poświęconego młodocianej wiedźmie, dziewczynie niezwykłej w swojej zwyczajności. Udowodnił, że o Celtach i kulturze celtyckiej wie mnóstwo. Nadaje to wiarygodności opowieści, która dzieje się w czasach przed Czasem, chociaż nie do końca jest to oczywiste. Tę pewność zakłóca nieco używanie, obok stylizowanego na starożytny, języka współczesnego, francuskiego, niemieckiego… Jeśli nawet w preczasach dzisiejsi Europejczycy posługiwali się językami zbliżonymi do tych współczesnych, to na pewno nie brzmiały one tak, jak u Autora obecnie. Ale to jest niewielki mankament. Przygody Raiany, nastoletniej czarownicy, są absolutnie niezwykłe, do tego opisane bardzo dobrymi dialogami. Akcja jest wartka, szybko przewraca się kolejne karty książki, bo czytelnik ciekaw jest bardzo, co stanie się na następnej stronie, za kolejnym wzgórzem, za kolejnym załomem muru...

Nie zgadzam się natomiast z innymi osobami oceniającymi wcześniejszą powieść Marka Pietrachowicza – „Mądrość Wiedźmy” (który to tytuł jest również nazwą cyklu, w skład którego wchodzi również „Gwiezdna Twierdza”), gdzie głównym zarzutem było to, że powieść jest niewielka objętościowo. Kto powiedział, że powieść fantasy ma być opasłym woluminem, którego strony wypełnione są rozwlekłymi opisami krain, obyczajów itp.? Taka opinia jest pozbawiona sensu, bowiem po to uczymy się języka, żeby posługiwać się nim w taki sposób, aby przekazać czytelnikowi to, co do przekazania mamy. I tak właśnie posługuje się językiem Marek Pietrachowicz. czytaj więcej >


Polsat News - Skandaliści. Zapraszam do obejrzenia odcinka z moim udziałem

Krzysztof Rutkowski

05 grudzień 2016

Program został wyemitowany w sobotę o godz. 20 w Polsat News, Jest już dostępny w internecie.

Rozmowa była burzliwa, miejscami ostra taka jak moja robota. Ale też pełna wątków prywatnych i show-biznesowych, co można było zobaczyć w teledysku "Jesteś Moim Aniołem. 

Dałem się nawet namówić na występ na scenie! czytaj więcej >


Zagubić duszę dla miłości

Wydawnictwo Psychoskok

23 listopad 2016

Zastanawialiście się czasem czy umieranie boli? A może nie czuje się nic poza strachem przed nieznanym? Bohaterka patrzy na swoje ciało oczami widza i zastanawia się, jak to w ogóle możliwe, że może znajdować się w dwóch miejscach jednocześnie, a wszystkie wydarzenia dziejące się dookoła to jakby niezwykły film.

„Zagubiona dusza” to opowieść o młodej, osiemnastoletniej dziewczynie, która po wypadku nie pamięta zupełnie kim jest i co spowodowało, że  stała się duchem. Przywiązana niewidzialną nicią do pewnego chłopaka, bezwolnie podąża za nim krok w krok. Zagubiona pomiędzy dwoma światami musi sama przypomnieć sobie, co właściwie się wydarzyło i dlaczego. Odkrywa, że początkowo nieznany jej chłopak jest dla niej kimś bardzo ważnym. Opiekuńczy Igor to jej najlepszy przyjaciel, a rodzące się między nimi uczucie los brutalnie przerwał. Chłopakowi bardzo ciężko jest pogodzić się z trudną sytuacją tym bardziej, że w pewnym stopniu czuje się odpowiedzialny za wypadek, w którym uczestniczyła Ada.  Z pomocą przychodzi znajoma bohaterki, która ma dar widzenia duchów. Choć początkowo Igor nie wierzy drobnej blondynce, postanawia jednak zaufać Laurze.

Książka opowiada o miłości, smutku i cierpieniu. O tym, że w obliczu tragedii, jaką los może zgotować, człowiek powinien się cieszyć z każdego drobnego szczegółu i z każdej krótkiej chwili spędzonej z najbliższą osobą. Czy miłość przetrwa nawet śmierć? O tym z zaciekawieniem przeczyta każdy, kto sięgnie po lekturę tej książki. czytaj więcej >Dziś w TVP1 Sprawa dla Reportera z naszym udziałem. Początek godz, 21:25

Krzysztof Rutkowski

17 listopad 2016

Zapraszam dziś wieczorem przed telewizory. Zaprezentujemy dramat Polki pragnącej odzyskać dziecko we Włoszech. 

Wioletta Wrzosek zwróciła się do mnie o pomoc w odzyskaniu syna. Stało się tak, bo nie pomogły jej żadne instrytucje państwowe. 

Doszło do sytuacji, że zdesperowana matka przeprowadziła protest przed Ambasadą Republiki Włoskiej w Warszawie. Wszelkie szczegóły tej sprawy można odnaleźć TUTAJ. czytaj więcej >


Uciec od siebie czyli Oni i Dżej

Wydawnictwo Psychoskok

14 listopad 2016

Pisząc o bohaterce książki „Uciec od siebie, czyli Oni i Dżej”, nie mogę nie uciec się do klasyfikacji chorób Światowej Organizacji Zdrowia i pochodzącego z niej numeru F.60. Oznacza on, mówiąc najogólniej, zaburzenia osobowości. Poznając bliżej Emmę Dżej Blum, już po kilkunastu stronach wyraźnie widać, że bohaterka powieści ma ze sobą poważne problemy.

Dwie osobowości w jednym, małym, kruchym ciele. Czasem pogodzone, czasem rywalizujące ze sobą. Spojrzałam znów na Normana.  To on sprawił, że Emma i Dżej znów żyły w harmonii. Ani jedna, ani druga, nie musiały sobie niczego udowadniać. Nareszcie były zgodne i równo idące naprzód. A co najważniejsze, szczęśliwe od prawie dwóch lat... Kochały i były kochane – mówi o sobie Emma.

Poznajemy ją, kiedy tworzy szczęśliwy związek z Normanem. Mieszkają w Barcelonie i prowadzą kawiarenkę, którą zapisał im jej zmarły właściciel. Niespełna czterdziestoletnia Emma ma za sobą kilka nieudanych związków, z których wyszła mocno okaleczona emocjonalnie. Norman jest jej oparciem i spełnieniem marzeń o szczęśliwej miłości. Do czasu, kiedy i on ją zostawia dla… swojej żony. Po tym zdarzeniu w Emmie zaczyna dominować druga część jej osobowości – Dżej, kobieta bez zahamowań, lubiąca zabawę i nowe, przygodne znajomości. czytaj więcej >


Oglądaliście program Dzień Dobry TVN? Jeśli nie, to zapraszam!

Krzysztof Rutkowski

05 listopad 2016

Jeśli nie, to nic straconego. Przesyłam link do programu i życzę Wam miłego dnia:)

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/palac-detektywa-rutkowskiego,216352.html


Odprowadzam ciszę

Wydawnictwo Psychoskok

26 październik 2016

Czy Mai i Adamowi uda się utrzymać związek? Czy łączące ich uczucie jest na tyle prawdziwe i silne, że przejdą razem przez piętrzące się przed nimi problemy? Czy Maja będzie potrafiła rozprawić się z bolesną przeszłością i otworzyć się na przyszłość?

Odpowiedź znajdziecie na stronach „Odprowadzam ciszę”.Kupiliśmy z Mają XVII-wieczny pałac. Jego historię przedstawimy w poniedziałkowym "Dzień Dobry TVN"

Krzysztof Rutkowski

22 październik 2016

W poniedziałek zapraszam wszystkich do oglądania Dzień Dobry TVN, gdzie będziemy rozmawiać m.in. o odrestaurowaniu XVII wiecznego pałacu w stylu barokowym, który zakupiliśmy razem z Mają. 

Pałac znajdujący się w Szczepowie, należał do bardzo zacnej arystokratycznej rodziny bohaterów niemieckiego ruchu oporu von Schlabrendorf.

Fabian von Schlabrendorf przygotował zamach na Adolfa Hitlera umieszczając bombę w butelce koniaku w bagażu samolotu 13 marca 1943r na lotnisku w Smoleńsku (niestety zawiódł zapalnik ze względu na niską temperaturę), skąd Hitler wracał do Kętrzyna (Wilczym Szańcu) po wizytacji wojsk niemieckich na froncie wschodnim 13 marca 1943r. czytaj więcej >Noc jest dniem

Wydawnictwo Psychoskok

28 wrzesień 2016

Leszek Mieszczak, autor psychologiczno-duchowej powieści zatytułowanej „Noc jest dniem” prezentuje dynamiczny obraz ludzkich doświadczeń, w tym także tych marginalnych, z pogranicza życia i śmierci oraz kalectwa i medycznego wykluczenia z rutynowej codzienności. Główny atut utworu to kunsztowne i atrakcyjne w swojej formie splecenie losów dwojga ludzi, którzy dopiero co się poznali, pokazanie ich pozornie niezależnych, lecz jakże współzależnych retrospekcji i wspomnień. Autor dotyka nie tylko relacji psychicznych, ale również duchowość, wiarę chrześcijańską, elementy wizji nadprzyrodzonych, próbę rozumienia i interpretowania woli Bożej.

Utwór można podzielić na dwa jakby akty. Pierwszy z nich to wielokrotna rozmowa dwojga poznających się osób (Marty i Bronisława), a drugi to wgląd i próba usystematyzowania wniosków z życia młodej kobiety, ale już doświadczonej zarówno szczęśliwymi jak i katastrofalnymi wydarzeniami.

Spójrzmy sami na losowo wybrane z dziesiątek mądrych spostrzeżeń, obserwacji, czy przesłań: „Na jednej z tych niezliczonych dróg znajdowałem się właśnie w tej chwili. W historii świata tylko teraźniejszość jest najważniejsza. Tu i teraz jest sednem wszystkiego, centrum wszechświata, centrum Jego wszechświata, a czas służy tylko do poukładania chronologii zdarzeń będących teraźniejszością. One uruchamiają płynięcie wszystkiego od minus nieskończoności do plus nieskończoności.„ czytaj więcej >