„Czy rzeka jest dla wszystkich? Odkryj Dzielnicę Wisła” – to temat czwartkowej debaty, 14 maja, która odbędzie się o godz. 18.00 w klubokawiarni Plażowa przy ul. Wybrzeże Szczecińskie 1. Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii „Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto”.
Jak wspólnie korzystać z przestrzeni nad Wisłą? Czego brakuje nad rzeką? Jak można to zmienić? Te pytania staną się przyczynkiem do dyskusji o różnorodności potrzeb i aktywności mieszkanek i mieszkańców przebywających nad Wisłą.
W debacie udział wezmą: dr Barbara Bossak-Herbst, socjolog, Iza Sopalska, inicjatorka projektu Kulawa Warszawa, Justyna Biernacka z Fundacji MaMa, Filip Bojko, ultramaratończyk, który biega z psem oraz Michał Borkiewicz ze stowarzyszenia Komisja Klubowa.
Celem spotkania i całego projektu jest uświadomienie mieszkańcom Warszawy, że nabrzeża Wisły to miejsce otwarte dla wszystkich, a także zbudowanie u użytkowników brzegów rzeki poczucia współodpowiedzialności za tę przestrzeń.
Kampania „Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto” organizowana jest przez miasto stołeczne Warszawa. W przedsięwzięcie zaangażowani są także partnerzy - m.in. Fundacja Civis Polonus, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, organizacja Oddam Odpady, Centrum Nauki Kopernik, Stowarzyszenie Plan B, agencja John Pitcher, Stołeczna Estrada i Komisja Klubowa.
Nabrzeża Wisły to miejsce, które z roku na rok przyciąga coraz więcej mieszkańców. Przestrzeń ta rozwija się dynamicznie – dostosowując do potrzeb członków różnych grup społecznych. Pamiętać należy jednak, że każdy kto przychodzi nad rzekę jest użytkownikiem stref wspólnych. Głównym celem kampanii informacyjno-edukacyjnej „Dzielnica Wisła. Wyjdź na czysto” jest zmiana zachowań warszawiaków w przestrzeni publicznej Wisły, zbudowanie poczucia odpowiedzialności za wspólne mienie, czego efektem powinno być poszanowanie i nie zaśmiecanie terenów nadwiślańskich.
Fot. T. Demiańczuk
2025-05-15 12:04:13
Ruszamy linią 276 do Bystrzycy Kłodzkiej – miasteczka z duszą, malowniczo położonego w sercu Ziemi Kłodzkiej. W tym odcinku „Odjazdu!” odkrywamy jego tajemnice, zabytki i klimat.
2025-05-09 09:08:36
Sezon turystyczny w regionie oficjalnie OTWARTY! Po Wrocławiu, Wałbrzychu i Głogowie przyszła pora na Legnicę w roli gospodarza tego wydarzenia. Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji i ponad 70 wystawców z Dolnego Śląska i nie tylko. Zapraszamy na relację!
2025-05-08 07:22:48
Świeradów-Zdrój to idealny kierunek na wycieczkę! Na miejsce każdego dnia można dojechać pociągami Kolei Dolnośląskich. Co warto zobaczyć/odwiedzić w tej uzdrowiskowej miejscowości? Na przykład Sky Walk czyli najwyższą w Polsce i drugą w Europie wieżę widokową (wrażenia gwarantowane!) oraz Czarci Młyn w którym oprócz legendy o Bożydarze i rogatym nieznajomym poznacie smak prawdziwego, domowego chleba. Zapraszamy! :)
2025-04-01 10:50:32
Ponad 200 wystawców z 13 krajów świata, silna reprezentacja miast i atrakcji Dolnego Śląska! Zapraszamy na relację z 16. edycji Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego, które odbyły się w dniach 21-23 marca na stadionie Arena Tarczyński we Wrocławiu.