Zasady są proste. Wystarczy dokończyć kreatywnie zdanie „Jestem dumny z Polski, bo…” i przesłać odpowiedź za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Konkurs „Dumni z Polski” ruszył w czwartek wieczorem na profilu Kancelarii Premiera w serwisie Facebook.
Tradycja, folklor i pierogi – jedyne takie na świecie. A może nowe inwestycje, otwartość i gościnność? Ilu ludzi, tyle powodów do dumy.
Polska ciągle się zmienia, rozwija i jest coraz piękniejsza. Są też rzeczy niezmienne, które wyróżniają nas na świecie. „Dumni z Polski” to akcja, która pokazuje, jak wiele mamy powodów do dumy z naszego kraju i nas samych.
Konkurs „Dumni z Polski” wystartował w czwartek (7 listopada) na profilu Kancelarii Premiera na Facebooku i potrwa do 17 listopada. Za pośrednictwem specjalnej aplikacji każdy może napisać, dlaczego jest dumny z Polski.
Na autorów 10 najciekawszych odpowiedzi czeka niepowtarzalna nagroda – spotkanie z Władysławem Bartoszewskim. Będzie to wyjątkowa okazja do osobistego spotkania z człowiekiem, który dla wielu pokoleń jest legendą i symbolem patriotyzmu. Zwycięzcy konkursu będą mogli porozmawiać z ministrem Bartoszewskim o tym, jaka Polska była wczoraj, a jaka jest dziś. A także zadać pytanie, dlaczego powinniśmy być dumni z Polski.
Nowoczesny patriotyzm
Aplikacja rusza na kilka dni przed Świętem Niepodległości. Chcemy w optymistyczny sposób świętować 11 listopada. To dobra okazja, aby zobaczyć, jak wiele jest wokół nas pozytywnych zmian, których na co dzień być może nie dostrzegamy.
Zasady konkursu
Zadaniem w konkursie jest dokończenie zdania „Jestem dumny z Polski bo…”.
Nagrodą w konkursie jest spotkanie z Władysławem Bartoszewskim 3 grudnia 2013 o godz. 11.00 w siedzibie Kancelarii Premiera.
Na Wasze odpowiedzi czekają do 17 listopada.
2025-06-09 11:45:52
Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej chce przyciągnąć na widownię coraz młodsze pokolenia, stąd też pomysł na współpracę ze studentami i doktorantami warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego. Owocem jest spektakl „Prawdziwa historia Czarodziejskiego fletu” – nowa interpretacja mozartowskiego arcydzieła. Alicja Węgorzewska zapewnia, że ten tytuł na stałe zagości w repertuarze WOK-u.